روایت‌های همسر و پسر مصطفی خمینی؛ پدر و پسری که مثل بقیه آخوندها نبودند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حسین خمینی، فرزند «مصطفی_خمینی» در مصاحبه با هفته‌نامه حریم گفته است که پدرش «با بقیه آخوندها فرق داشت» و « شاید بخشی از ارتفاعی» که آیت‌الله خمینی «گرفته بود به خاطر وجود پدرم بود؛ چون هر دو روی هم اثر می‌گذاشتند.» راستی_آزمایی گزارش EhsanMehrabi7

و او در آن سفر با «رضا پهلوی»، پسر «محمدرضا»، آخرین پادشاه پهلوی، نیز دیدار کرد. او همچنین گفته بود: «اگر برای رسيدن به آزادی در ايران، راهی جز مداخله آمريكا نيست، فكر می‌كنم مردم ايران، آنرا قبول ميكنند و من هم آن را قبول مي‌کنم.»

همسر مصطفی خمینی همچنین گفته که همسرش «شباهتی به آخوندهای دیگر نداشت و مثل آخوندها نعلین نمی‌پوشید و کفش‌هایش از خارج می‌آمد و با این اوصاف زندگی کردن در نجف برای او خیلی سخت بود.» به گفته معصومه حائری، آیت‌الله خمینی «خیلی منظم و دقیق بود و همیشه دقیقا سر وقت غذا می‌خورد» و یک بار که در نجف تنها بوده، مصطفی خمینی پیش پدرش می‌رفت و با او غذا می‌خورد و یک روز که مصطفی کمی دیرتر رفته، پدرش غذایش را سر وقت و مطابق معمول خورده و منتظر او نمانده است.

خانواده همسر مصطفی خمینی با آیت‌الله خمینی اختلافات جدی داشتند و مرتضی حائری یزدی، از ابتدا با روش مبارزه آیت‌الله خمینی و کشته شدن مردم در اعتراض‌ها«صادق خلخالی» نقل کرده که آیت‌الله خمینی در نجف نامه‌ای را به مصطفی خمینی نشان داده و گفته که پدرزنش خطاب به او نوشته است: «هیچ یک از کارهای شما با اسلام سازگار نیست.»

«علی‌اکبر محتشمی پور» نیز گفته که نظرات او با برخی از نظرات پدرش تفاوت داشته از جمله «همه را به یادگیری آموزش نظامی و عملیات مسلحانه علیه رژیم تشویق» می‌کرده و معتقد بوده که مبارزه مسلحانه یکی از راه‌هایی است که می‌تواند رژیم شاه را ساقط کند.‏ درباره مرگ مصطفی خمینی نیز روایت‌های مختلفی نقل شده و نزدیکان آیت‌الله خمینی سعی کردند آن را مشکوک بخوانند و به ساواک نسبت دهند. با این حال او با کالبدشکافی جنازه فرزندش مخالفت کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا: مذاکرات اتمی وین باید از جایی که متوقف شد ادامه پیدا کندند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، با تاکید بر ضرورت از سرگیری مذاکرات وین گفت، رایزنی‌های اتمی با ایران باید در ادامه دور ششم مذاکرات باشد.ند گوه خورد مادرجنده ، ریدم_به_اسلام ریدم_به_جمهوری_اسلامی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا: مذاکرات برجام باید از ‌جایی که متوقف شد ادامه یابد | DW | 23.10.2021به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، این کشور و همپیمانانش دیپلماسی را موثرترین راه برای جلوگیری از دسترسی ایران به تسلیحات هسته‌ای می‌دانند. ند پرایس گفت که مذاکرات وین باید از همان‌جا که متوقف شد، ادامه یابد. ۴۲ سال هست که این راه را رفته اید ؛ باز ادامه بدهید ببینید به کجا میرسید خسارت وارده به ایرانیان عملاً این حرف را غلط و مستعمرانه میداند. تسلیحات هسته ای ایران به هیچ کشوری ربط ندارد. ریاکاری در مورد تسلیحات هسته ای اسرائیل غرب را به انزوال نزدیکتر میکند. دیپلماسی؟؟؟ که طرف مقابلش ، چُماقِ کفتارانِ اِشغالگرِ ایرانمان بر سر ملتمان هستش. این دیپلماسی نیست، این اصلِ تروریست پروریست!!!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آماری که از بودجه می‌دهند واقعی نیست/چطور ۵ سال دیگر با آمار غلط زندگی کنیم؟در حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه و مرکز آمار ایران، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از وضعیت آمارهای نادرست گفت که قریب به اتفاق آمار بودجه‌ای که به دست مان می‌رسد واقعی نیست و به همین دلیل مصوبات مجلس هم دقیق نیست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جوانی که ۵۰ هزار دلار پول را به صاحبش بازگرداند «سفیر درستکاری» شدجوانی که ۵۰ هزار دلار پول را به صاحبش بازگرداند «سفیر درستکاری» شد جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اضافه خدمت سربازی که به کودک کار دیکته می‌گفت، بخشیده شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

درد مشترک؛ داستان دو یهودی ساکن آمریکا که به کمک مردم افغانستان شتافتند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »