رواداری؛ پیش‌شرط صلح اجتماعی | DW | 15.11.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

یونسکو ۱۶ نوامبر را 'روز جهانی رواداری' اعلام کرده است. این روز باید افکار عمومی جهان را نسبت به رواداری و خطرات ناشی از نارواداری حساس کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

یونسکو ۱۶ نوامبر را"روز جهانی رواداری" اعلام کرده است. این روز باید افکار عمومی جهان را نسبت به رواداری و خطرات ناشی از نارواداری حساس کند.

یک منازعه همواره ناشی از نفی متقابل است که در آن مخالفت با تصورات ارزشی و هنجارهای طرف مقابل نهفته است. در چنین وضعیتی، رواداری چشم‌اندازی به هر طرف منازعه ارائه می‌دهد تا بدون دست برداشتن از دیدگاه‌ها و باورهای خود، در مقابل دیدگاه‌ها و باورهای طرف مقابل شکیبایی و نرمش نشان دهد و مآلا امکان بر حق بودن آنها را در نظر آورد. چنین رفتاری ممکن می‌سازد تا نظرات گوناگون در کنار هم همزیستی مسالمت‌آمیز داشته باشند و امکان تحقق اهداف گوناگون در کنار هم بوجود آید.

تاکید بر اهمیت رواداری ضروری است. اما یک چنین ارزش والایی نیز مرزهای خود را دارد. هر کس باید تلاش کند روادار باشد، اما وضعیت‌هایی وجود دارد که در آن نباید در قبال برخی رفتارها و نظرات رواداری نشان داد. مرز رواداری در جایی است که یک نفر با رفتار یا گفتار خود آزادی فردی دیگران را محدود یا حقوق و منزلت انسانی آنان را پایمال می‌کند. بر این پایه می‌توان گفت که رواداری در جایی پایان می‌یابد که رفتارهای سوء و تبهکارانه یا سخنان و عقاید انسان‌ستیزانه آغاز می‌شوند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این کلمه رو از فرهنگستان در اوردین ؟

بعضی جاها جواب نمیده. مثلا در مورد اسلام...

وجدانن چی میزنید ،که انقدر مغزتونو گاییده

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عکس روز: ای فرشته کریسمس ویروس کرونا را نابود کن | DW | 14.11.2020ای فرشته کریسمس ویروس کرونا را نابود کن در بخش ویژه نامه‌های کریسمس در اداره پست انگلزکیرشن در ایالت نوردراین وستفالن آلمان نامه‌های زیادی جمع شده‌اند که کودکان به 'فرشته کریسمس' نوشته‌اند. عکس روز: لجن زاری به نام دویچه وله 😂 امام زاده کریسمس شفا نمیده
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کرونا طی یک روز جان 482 ایرانی را گرفتسخنگوی وزارت بهداشت ایران از شناسایی 13352 بیمار جدید مبتلا به کووید-19 و فوت 482 بیمار دیگر طی شبانه روز گذشته خبر داد. - خبرگزاری آناتولی ۵۹۷ نفر در یک روز مرگ‌کرونایی در ترکیه در سه های برز‌گ کرونایی ها به علت نداشتن جا به حال رها شده اند ار آمار ۵۹۷ نفر ترکیه کمتر است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شهری که 66 روز از سال آفتاب در آن طلوع نمی‌کند را بشناسیمدر یک پدیده نجومی عجیب و غریب که هر ساله یک بار در ایالات آلاسکای آمریکا اتفاق می‌افتد، خورشید از
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

عکس روز: آرزوی من برای کریسمس: کرونا گورش را گم کند | DW | 06.12.2020آرزوی من برای کریسمس: کرونا گورش را گم کند از سال ۱۹۶۶ کودکان در سراسر دنیا در ایام پیش از کریسمس آرزوهایشان را برای نیکلاس قدیس می‌فرستند. او نیز به تک تک نامه‌ها پاسخ می‌دهد. امسال کودکان بسیاری آرزو کرده‌اند که کرونا گورش را گم کند. عکس روز: امیدوارم ارزوی این بچه ها بادل پاکشون براورده بشه 🙏🏻
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دزد خانه آقای گل جام جهانی را روز مراسم تدفینش زد - BBC News فارسیبه گزارش رسانه‌های محلی دیروز (شنبه ۱۲ دسامبر) خانه پائولو رسی، آقای گل جام جهانی ۱۹۸۲ هنگامی که مراسم تدفینش در جریان بود، مورد سرقت قرار گرفت.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

روحانی روز ملی قطر را تبریک گفترئیس جمهور ایران به مناسبت فرارسیدن روز ملی قطر پیام تبریک منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »