روابط دوستانه ماکرون با پوتین، کشورهای همسایه روسیه را نگران کرده است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روابط دوستانه ماکرون با پوتین، کشورهای همسایه روسیه را نگران کرده است دو سال پیش، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، از نظر عموم تندترین رهبر غربی در مواجهه با مسکو، بر سر الحاق کریمه و دامن زدن به جدایی‌طلبی در منطقه دنباس در اوکراین، بود.

صدای آمریکا - دو سال پیش، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، از نظر عموم تندترین رهبر غربی در مواجهه با مسکو، بر سر الحاق کریمه و دامن زدن به جدایی‌طلبی در منطقه دنباس در اوکراین، بود.

ژان-ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه، مبادله تاریخی زندانی بین روسیه و اوکراین را «پنجره فرصتی» برای کاهش تنش توصیف کرده است. او ۴۸ ساعت پس از این که مسکو و کی‌یف ۷۰ زندانی را مبادله کردند، گفت: «این زمان مناسبی برای حرکت به سوی کاستن از بی‌اعتمادی بین روسیه و اروپا است که باید در سطح استراتژیک و اقتصادی شریک یکدیگر باشند.»

تلاش ها در ماه اوت زمانی آغاز شد که امانوئل مکرون در استراحتگاه تابستانی ریاست جمهوری فرانسه در «ریویِرا» میزبان ولادمیر پوتین، همتای روس اش، بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مجارستان در مسیر ازسرگیری روابط با سوریه استوزارت خارجه مجارستان از قصد خود برای اعزام دیپلماتی به سوریه جهت از سرگیری روابط خود با این کشور خبر داده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

قریشی در گفت‌وگو با آناتولی: اقدامات هند در کشمیر نسل کشی است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دانشمندان در در جو سیاره‌ای در خارج از منظومه شمسی آب کشف کردنددانشمندان در در جو سیاره‌ای در خارج از منظومه شمسی آب کشف کردند این گزارش را بخوانید 🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مصاحبه| سفیر چین: بهترین روابط را با ایران در مقایسه با دیگر کشورهای منطقه داریم- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimسفیر چین در خبرگزاری_تسنیم: *بهترین روابط را با ایران در مقایسه با دیگر کشورهای منطقه داریم *رسانه‌های غربی در حال حاضر یک جنگ رسانه‌ای هم علیه چین و هم علیه ایران راه‌اندازی کرده‌اند *چین مخالف تحریمهای غیرقانونی آمریکا و حامی توسعه روابط و برجام است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اولین نماد زنانه نسل آبی: نسلی که با پاشایی شروع شد و با سحر تداوم یافتپس از تظاهرات دی ماه سال ۹۶ یادداشتی را درباه ظهور نسل آبی در ایران، A “Blue” Generation and
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

با نهایی شدن توافقات با اروپا آماده بازگشت به تعهدات برجامی هستیمرئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا با خروج از برجام به عنوان یک توافق چندجانبه بین المللی، از انجام تعهداتش طفره رفته است، تاکید کرد: از دیدگاه دولت، مجلس و مردم ایران در شرایطی که تحریم‌ها باقی باشد، مذاکره با آمریکا معنا و مفهومی ندارد.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »