روابط ریاض و اسلام‌آباد در آستانه بحران قرار گرفت

10/10/1400 03:34:00 ب.ظ

اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: روابط ریاض و اسلام‌آباد در آستانه بحران قرار گرفت روابط ریاض و اسلام‌آباد در آستانه بحران جدیدی قرار گرفته و فعالان رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی سعودی حملات شدید و انتقادات گسترده‌ای را علیه پاکستان سامان می‌دهند.

فعالان شبکه‌های اجتماعی سعودی با انتشار تصاویری از دیدار سفیر عربستان در اسلام‌آباد با وزیر خارجه پاکستان، طرز نشستن وزیر پاکستانی را اهانت به عربستان توصیف کردند. بر اساس تصاویر منتشرشده از این دیدار، وزیر پاکستانی در جریان این دیدار پای خود را روی پای دیگر...

بر اساس تصاویر منتشرشده از این دیدار، وزیر پاکستانی در جریان این دیدار پای خود را روی پای دیگر انداخت، طوری که کفشش به سمت سفیر سعودی قرار گرفت. همین کافی بود تا سعودی‌ها این کار او را اقدامی اهانت‌آمیز و به دور از رفتارهای دیپلماتیک تلقی کنند.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

مدرسه هنر و مزرعه بلال | احمد مسجد‌جامعی

«سعدی سینمای ایران» توصیف برازنده‌ای است از علی حاتمی. گذشته از فیلم‌های خوش‌ساخت و زیبا، دیالوگ‌های به‌یادماندنی او هم در خاطره‌ها ثبت‌ شده و مثل هر اثر هنری ماندگار، فراتر از زمان و مکان است. بی‌جا نبود که زنده‌یاد جمشید مشایخی می‌گفت بعد از گذشت سالیان دراز، هنوز دیالوگ‌های او را به یاد دارد. از فیلم‌های درخشان علی حاتمی، کمال‌الملک است که حاتمی در آن، روایت خود را از زندگی این هنرمند بزرگ معاصر به دست داده است. در قسمتی از این فیلم که نوجوانی کمال‌الملک را در مدرسه هنر به تصویر می‌کشد، وزیر فرهنگ آن دوره خطاب به ناصرالدین‌شاه جوان می‌گوید امیدوار است سال بعد، هنرآموزی همچون میرزا‌محمد غفاری (کمال‌الملک بعدی) به عرصه درآید: «این باغبانِ پیرِ خدمتگزار امیدوار است سال بعد نهال پربارتری تقدیم کند». ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

گاردین: قاتلان جمال خاشقچی در ویلاهای تجملی در ریاض سکونت دارندیک منبع مرتبط با اعضای ارشد اطلاعاتی سعودی می‌گوید دست‌کم سه تن ازمتهمانی که به جرم قتل جمال خاشقجی محکوم اعلام شدند، «در اقامتگاهی هفت ستاره» در مجتمعی امنیتی در ریاض اقامت دارند.

روابط تجاری ایران و کره جنوبی در ''کمترین سطح'' | DW | 30.12.2021دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی می‌گوید که روابط تجاری میان دو کشور به ''سطح حداقلی'' رسیده به طوری که ''رقم قابل ذکری'' به شمار نمی‌رود.

کشف ۹ میلیون قرص کاپتاگون جاسازی شده در درون پرتقال در بندر بیروترسانه‌های بین‌المللی بارها به همکاری‌های نزدیکان بشار اسد و حزب‌الله لبنان در تولید و صادرات مواد مخدر به کشورهای حاشیه خلیج فارس، منطقه مدیترانه و حتی شرق دور پرداخته و اعلام کرده‌اند که سوریه به جوانترین کشور تولیدکننده مواد مخدر در جهان تبدیل شده است.

کشته شدن 4 معترض در ادامه سرکوب تظاهرات در سودانخارطوم، پایتخت و چند شهر دیگر سودان از جمله کسلا، ام‌درمان، بورسودان و مدنی بار دیگر شاهد زد و خورد‌های خیابانی میان هزاران معترض و نیروهای امنیتی بود که

کرونا در ایران؛ ثبت 1703 بیمار جدید و فوت 34 نفر در شبانه‌روز گذشتهطی شبانه‌‌روز گذشته هزار و 703 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شد و 34 بیمار نیز جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

چهار متهم به نقض مقررات کووید در چین در انظار عمومی گردانده شدندهر کدام از این افراد توسط ۲ مامور پلیس گرفته شده بودند و دستشان از پشت بسته شده بود. آنها لباس سفید به تن داشتند و تابلویی با عکس و اسم به گردنشان آویخته شده بود.