رهگیری و انهدام یک پهپاد انفجاری حوثی در جنوب سعودی

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رهگیری و انهدام یک پهپاد انفجاری حوثی در جنوب سعودی العربيه_فارسى

این ائتلاف در بیانیه‌ای تأکید کرد، هر گونه اقدام عملیاتی لازم برای مقابله با منابع تهدید جهت محافظت از جان غیرنظامیان در مناطق مسکونی را انجام خواهد داد.

شامگاه جمعه نیز ائتلاف عربی از سرنگونی یک پهپاد انفجاری بر فراز منطقه خمیس مشیط در جنوب سعودی خبر داد.در همین حال هیئت دولت یمن شامگاه شنبه در جلسه‌‌ای که از طریق اینترنت برگزار شد، از جامعه جهانی خواست تا موضع‌گیری صریح و روشنی در برابر جنگ‌طلبی حوثی‌ها اتخاذ کند. کابینه دولت قانونی یمن در بیانیه‌ای از آنچه «مواضع غیر شفاف» جامعه جهانی در برابر حوثی‌ها توصیف کرد، به شدت انتقاد کرد.

هیئت دولت یمن در این جلسه تاکید كرد: «تعامل دولت با اقدامات صلح طلبانه نهادهای بین‌المللی و منطقه‌ای و امتیازاتی كه برای برقراری صلح تاکنون ارائه داده است، از روی ضعف نیست، بلکه از روی علاقمندی دولت قانونی این کشور برای پایان دادن به خونریزی و رنج و مشقت مردم یمن است. دولت یمن بر اساس مسئولیت خود در قبال فداكاری‌های مردم این صلحی را می‌پذیرد که دولت را تقویت کند و بر اساس الگوی ایران و شبه‌نظامیان وابسته‌اش در برخی کشورهای منطقه، نباشد».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ائتلاف عربی: حمله قریب الوقوع با قایق بمب‌گذاری شده در جنوب دریای سرخ خنثی شدائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، شامگاه دوشنبه 10 مه 2021 از انهدام یک قایق بمب‌گذاری شبه‌نظامیان حوثی در جنوب دریای سرخ خبر داد.ائتلاف در بیانیه‌ای
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

منابع العربیه: شرط موفقیت مذاکرات تهران و رياض تغییر رفتار جمهوری اسلامی استپس از انتشار گزارش‌های ضد و نقیض درباره مذاکرات ایران و سعودی در بغداد، یک منبع آگاه ضمن تایید این مذاکرات غیرمستقیم، به «العربیه.نت» گفت: «طرف سعودی تاکید میشه اشتی کنین با هم!!! پیام دوستی جهت حصول اطمینان به پادشاهی سعودی تحویل گردیده است ملا کون هم میده نگران نباشین بگین تیز کنن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

روسیه؛ نمایش دیدنی هزار پهپاد برای جشن صلحهزار پهپاد برای ادای احترام به میلیون‌ها سرباز روسی که در جنگ جهانی دوم در راه وطن‌شان علیه نازی‌ها جنگیدند و جانشان را از دست دادند، به پرواز درآمدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مقام پنتاگون: سلاح‌های کشف شده در دریای عرب متعلق به ایران است | DW | 09.05.2021یک مقام وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد محموله سلاح‌های کشف شده در یک کشتی 'از مبدا ایران و برای تجهیز حوثی‌های یمن' بوده است. حوثی سلاح خب بعدش هر جا قاچاق اسلحه در خاور میانه هست، رد پای جمهوری آخوندی در آن مشهود است سلاح های کا امریکایی ها در منطقه توزیع میکنند چی؟ خیلی تضمینی امنیت را تامین میکنه یا به کشتار مردم و علیه حقوق بشر استفاده میشه؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »