رهبر مخالفان بلاروس خواستار گسترش اعتصابات برای برگزاری انتخابات مجدد شد

31/05/1399 02:10:00 ب.ظ

رهبر مخالفان بلاروس خواستار گسترش اعتصابات برای برگزاری انتخابات مجدد شد جزئیات بیشتر🔽

سوتلانا تیخانووسکایا، رهبر مخالفان بلاروس روز جمعه ۲۱ اوت (۳۱ مرداد) از هوادارانش خواست با گسترده‌تر کردن اعتصابات در کارخانه‌های سراسر کشور دولت را مجبور به برگزاری انتخابات مجدد کنند. سوتلانا تیخانووسکایا، رهبر مخالفان بلاروس روز جمعه ۲۱ اوت (۳۱ مرداد) از هوادارانش خواست با گسترش اعتصابات در کارخانه‌های سراسر کشور دولت را مجبور به برگزاری انتخابات مجدد کنند.

این نامزد پیشین انتخابات در پیامی ویدیویی گفت: «من از شما می‌خواهم به اعتصابات ادامه دهید و آن را گسترده‌تر کنید. گول ارعاب را نخورید.»

خانم تیخانووسکایا همچنین در کنفرانسی مطبوعاتی خواهان توقف خشونت‌ها و آزادی زندانیان سیاسی شد و گفت: «انتخابات جدید باید به طور آزادانه، صادقانه و شفاف برگزار شود.» وی که از هفته پیش در لیتوانی به سر می‌برد در ادامه افزود هروقت احساس امنیت کند به بلاروس بازخواهد گشت.

افزایش فشارها بر لوکاشنکو؛ مخالفان دولت بلاروس بار دیگر به خیابان آمدند بلاروس در هفته‌های اخیر بزرگترین چالش سیاسی سه دهه خود را از زمان استقلال از اتحاد جماهیر شوروی تجربه می‌کند. ده‌ها هزار نفر در خیابان‌های شهرهای این کشور به تظاهرات علیه الکساندر لوکاشنکو رئیس‌جمهور پرداخته‌اند و انتخابات ۹ اوت را که منجر به انتخاب وی برای ششمین دوره متوالی شد غیرمشروع می‌دانند. headtopics.com

آقای لوکاشنکو می‌گوید علیرغم درخواست‌ اپوزسیون و اعتصابات تظاهرات و ضددولتی با برگزاری مجدد انتخابات موافقت نخواهد کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رهبر معترضان بلاروس: رژیم دیگر هیچ مشروعیتی ندارد | DW | 19.08.2020رهبر مخالفان لوکاشنکو می‌گوید که حاکمیت او دیگر هیچ مشروعیتی ندارد. سران کشورهای اتحادیه اروپا امروز قرار است موضع روشنی در قبال ناآرامی‌های بلاروس اتخاذ کنند. پوتین نسبت به دخالت خارجی هشدار داده است.

الکسی ناوالنی، رهبر مخالفان روسیه 'مسموم شد' - BBC News فارسیالکساندر ناوالنی، سرشناس ترین چهره مخالف در روسیه به ظن مسمومیت در بیمارستان بستری شده است. سخنگوی آقای ناوالنی گفته که او در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و در کماست و به دستگاه اکسیژن وصل است.

رهبر مخالفان پوتین در کما؛ کاخ کرملین برای ناوالنی آرزوی سلامت کردموضع کرملین در خصوص به کما رفتن سرسخت‌ترین دشمن داخلی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در حالی بیان شده که برخی از نزدیکان آقای ناوالنی معتقدند که او را به شکلی آگاهانه و عامدانه مسموم کرده‌اند.

رهبر کره شمالی برخی اختیاراتش را به خواهرش 'واگذار' کرد - BBC News فارسیسرویس اطلاعاتی کره جنوبی می‌گوید کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برخی اختیاراتش را به خواهرش کیم یو جونگ محول کرده است. سرویس اطلاعاتی کره جنوبی گفته است رهبر کره شمالی 'کماکان قدرت مطلقه' را دارد اما اخیرا به تدریج برخی اختیاراتش را واگذار گرده است.

رهبر اپوزیسیون روسیه در اثر «مسمومیت» به‌ کما رفتآلکساندر لوکاشنکو، رئیس‌ جمهوری بلاروس آقای ناوالنی را متهم کرده بود که تظاهرات عظیم اخیر را علیه انتخاب دوبارهٔ وی سازماندهی کرده است.

وزیر اطلاعات: حمایتهای بزرگوارنه رهبر معظم انقلاب نبود، دولت چند بار زمین زده شده بودوزیر اطلاعات: حمایتهای بزرگوارنه رهبر معظم انقلاب نبود، دولت چند بار زمین زده شده بود این دولت با بی مهری های بسیاری روبرو شده است. بیشتر این هجمه‌ها به این دولت صورت گرفته و کارکردهای دولت نقد شده و بسیاری مصادره شده است