رهبر مخالفان دولت بلاروس: اتحادیه اروپا نتایج انتخابات را به رسمیت نشناسد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سوتلانا تیخانووسکایا، رهبر مخالفان دولت بلاروس: اتحادیه اروپا نتایج انتخابات را به رسمیت نشناسد بیشتر بخوانید🔽

سوتلانا تیخانووسکایا، رهبر اپوزسیون بلاروس روز چهارشنبه ۱۹ اوت از اتحادیه اروپا خواست تا نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری «متقلبانه» این کشور را رد کند.

خانم تیخانووسکایا که هفته گذشته در پی اعلام نتایج انتخابات به لیتوانی گریخت، در ویدئویی خطاب به شورای اروپا گفت: «من از شما می‌خواهم که این انتخابات تقلب‌آمیز را به رسمیت نشناسید. آقای لوکاشنکو مشروعیت خود پیش چشمان ملت و دنیا از دست داده است.» کمیسیون انتخابات بلاروس می‌گوید خانم تیخانووسکایا که در انتخابات اخیر به عنوان نامزد اپوزسیون حضور یافته بود، تنها ۱۰ درصد آرا را کسب کرده است. نتیجه‌ای که خانم تیخانووسکایا آن را رد می‌کند. وی از زمان خروج از کشور با انتشار ویدئوهایی خواستار ادامه اعتراضات ضد دولتی در کشور شده است.اعتراض‌های خیابانی به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری بلاروس از یکشنبه گذشته و به دنبال اعلام پیروزی الكساندر لوكاشنكو با کسب نزدیک به ۸۰ درصد آراء آغاز شد.

مخالفان آقای لوکاشنکو می گویند که او در انتخابات ریاست جمهوری تقلب کرده است تا برای یک دوره دیگر قدرت را در بلاروس در دست بگیرد. در مقابل آقای لوکاشنکو این اتهامات را رد می‌کند. اعتراض‌های سراسری در بلاروس که با سرکوب نیروهای امنیتی مواجه شده، تا کنون حداقل یک کشته و صدها زخمی و بازداشتی بر جا گذاشته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رهبر مخالفان دولت بلاروس از اتحادیه اروپا خواست انتخابات را به رسمیت نشناسندبا ادامه اعتراضات در بلاروس اسوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر مخالفان دولت، از شورای اتحادیه اروپا خواست انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را به دلیل «تقلبی» بودن به رسمیت نشناسد
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

رهبران اروپا برای بررسی وضعیت بلاروس نشست فوق العاده برگزار می‌کنندشارل میشل، رئیس شورای اروپا: «مردم بلاروس حق تصمیم‌گیری درباره آینده خود و انتخاب آزادانه رهبرانشان را دارند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افزایش فشارها بر لوکاشنکو؛ مخالفان دولت بلاروس بار دیگر به خیابان آمدندشرکت‌کنندگان در تظاهرات دوشنبه شب که تعداد آنها دستکم پنج هزار نفر گزارش شده است خواستار کناره‌گیری الکساندر لوکلاشنکو، رئيس جمهوری بلاروس از قدرت شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

صدها هزار نفر در بلاروس راهپیمایی کردند؛ پرزیدنت ترامپ: اوضاع در بلاروس را به دقت زیرنظر داریمصدها هزار نفر در بلاروس راهپیمایی کردند؛ پرزیدنت ترامپ: اوضاع در بلاروس را به دقت زیرنظر داریم رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه درباره وضعیت بلاروس گفت که اوضاع در این کشور وحشتناک است و آمریکا اوضاع را با دقت زیر نظر دارد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اعلام آمادگی تیخانوفسکایا برای پذیرش رهبری سیاسی بلاروس | DW | 17.08.2020بحران سیاسی برخاسته از انتخابات مناقشه برانگیز در بلاروس تشدید می‌شود. فشارهای بین‌المللی بر لوکاشنکو افزایش می‌یابد. تیخانوفسکایا که در لیتوانی به سر می‌برد در پیام ویدیویی خود برای کسب رهبری اعلام آمادگی کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تیخانووسکایا برای رهبری اپوزیسیون بلاروس اعلام آمادگی کردتیخانووسکایا برای رهبری اپوزیسیون بلاروس اعلام آمادگی کرد اعتراضات_بلاروس جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »