رهبران احزاب قدرتمند ایتالیا از ماتارلا خواستند رئیس جمهور بماند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در حالی‌که روند انتخاب رئیس جمهوری ایتالیا از سوی نمایندگان پارلمان پس از ۶ دور رای‌گیری همچنان در بن‌بست قرار دارد، رهبران احزاب قدرتمند از سرجو ماتارلا خواستند در مقام ریاست کشور بماند.

در حالی‌که روند انتخاب رئیس جمهوری ایتالیا از سوی نمایندگان پارلمان پس از ۶ دور رای‌گیری همچنان در بن‌بست قرار دارد، رهبران احزاب حاضر در دولت ائتلافی از سرجو ماتارلا خواستند در مقام ریاست کشور بماند.

ماتارلا، رئیس جمهوری ۸۰ ساله ایتالیا همچنان و تا انتخاب جانشین خود، بالاترین مقام رسمی در این کشور را برعهده خواهد داشت. در حالی‌که خالی ماندن پست ریاست جمهوری ثبات سیاسی کشور را تهدید می‌کند، این احتمال به شدت وجود دارد که آقای ماتارلا، با وجود بن بست در پارلمان، همچنان در این مقام ماندگار شود. یک مقام دیپلماتیک به خبرگزاری رویترز گفت ماریو دراگی، نخست وزیر دولت ائتلافی ایتالیا روز شنبه از سرجو ماتارلا خواست در این مقام باقی بماند. همزمان ماتئو سالوینی، رئیس حزب راست‌گرای افراطی لیگا از آقای ماتارلا خواست برای پایان دادن فوری به سردرگمی سیاسی در کشور «ایثار کند و همچنان رئیس جمهور بماند.»این دومین بار در طول تاریخ جمهوری ایتالیا است که پارلمان از انتخاب رئیس جمهوری ناتوان مانده و از بالاترین مقام رسمی کشور درخواست می‌شود تا برای یک دوره هفت ساله دیگر در سمت خود باقی بماند.

ریاست جمهوری در ایتالیا یک مقام تشریفاتی است. با این حال در کشوری که عمر دولت‌های ائتلافی کوتاه است، رئیس جمهور نقش بسیار مهمی در رایزنی با احزاب برای معرفی یک فرد به‌عنوان رئیس شورای وزیران به پارلمان دارد. خالی بودن جایگاه رئیس جمهور، در صورت سقوط دولت ائتلافی می‌تواند ایتالیا را وارد چرخه بحران سیاسی کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مرگ_بر_خامنه‌ای

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بعد از طلاق حضانت فرزند به کدام یک از والدین می‌رسد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پیش‌بینی جو بایدن از آغاز جنگ؛ زلنسکی: بی‌ثباتی داخلی اوکراین خطرناک‌تر از حمله روس‌هاستدر حالی‌که مقام‌های امنیتی ایالات متحده آمریکا از ارسال بسته‌های خون برای مداوای مجروحان احتمالی ارتش روسیه در مرز اوکراین خبر می‌دهند، ولودیمیر زلنسکی بی‌ثباتی داخلی در این کشور را از حمله خارجی نظامیان روسی خطرناک‌تر توصیف کرد. پوتین برنامه ای برای حمله ندارد ولی امریکایی ها میخواهند ان را تحریک و مجبور به حمله کنند که بعد با تحریم اقتصاد روسیه را ویران کنند و یک یوگسلاوی دیگه بسازند اگر نشد در اکراین جنگ داخلی راه می اندازند تا انجا را ویران کنند و به این بهانه در اکراین مستقر شوند . اگر الان جلوی پوتین بیشرف نایستید دیگه هیچکس جلودارش نمیشه و مثل گاو میتازه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انصراف مسعود و پولاد کیمیایی از جشنواره فیلم فجر پس از اعلام اسامی داورانبا اعلام اسامی داوران جشنواره فیلم فجر، مسعود کیمیایی، فیلم‌ساز شناخته شده سینمای ایران، از حضور در این رقابت سینمایی دولتی انصراف داد. مسعود کیمیایی, خودش مزدور اطلاعاتی جمهوری اسلامیه...اونوقت خودشو از خودشون کنار کشیده؟!!😂😂😂 بهتر با اون فیلم مزخرف خون بازی که با کشته شدن قهرمانش همه کف زدند
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

المپیک چین؛ رهبران حکومت‌های اقتدارگرا، مهمانان افتتاحیه | DW | 29.01.2022مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی چین بدون حضور سران دولت‌های دموکراتیک جهان برگزار خواهد شد. اما رهبران حکومت‌های اقتدارگر در صدر لیست مهمان‌های ویژه در این مراسم قرار گرفته‌اند. مثلن المان و هلند دموکتراتیکن؟ پلیس المان سگ اورده بوده تو خیابون تظاهرکننده کرونایی رو گاز گرفت شما غربی های دسیسه کار وقاتل وجنایت کار دموکراتیک هستید انگلیس خونخوار طالب تروریست ساخت بعد برای تاراج معادن افغانستان خود شما غربی های جنایت کار با امریکای شرور امدید بعد بیست سال تاراج دوباره همان تروریست ها بر مردم ما مسلط ساختید تف بران دموکراتیک کثیف تان تف بر شماجنایت کار
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پدر سوری از موشکی که خانه‌اش را خراب کرد بخاری ساختعلاالدین عثمان از لاشه موشکی که در حمله رژیم بشار اسد خانه‌اش را خراب کرده بود، بخاری ساخت. - خبرگزاری آناتولی Malchish77 گلواژه رو خبر میکنید یا خبرو گلواژه؟
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادامه بلاتکلیفی ۵ میلیارد دلار از پول‌های ایران در عراقعضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق می‌گوید با وجود آنکه در مذاکرات دو طرف بارها بر سر آزادی منابع ایران در عراق جمع بندی شده اما در عمل تغییری به وجود نیامده است. امیدوارم دولتمردان فکری کنند. تف به روت بیاد جمهوری اسلامی که اینقدر ذلیلی...
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »