رهبر انقلاب بر پیکر حجت‌الاسلام دعائی نماز اقامه کردند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

رهبر انقلاب روز دوشنبه بر پیکر حجت‌الاسلام و المسلمین دعایی نماز میت اقامه کردند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روز دوشنبه (۱۴۰۱/۰۳/۱۶) با حضور در کنار پیکر مرحوم حجت‌الاسلام سیّدمحمود دعائی ضمن قرائت فاتحه، بر آن یار دیرین حضرت امام خمینی (ره) نماز میت اقامه کردند. در این مراسم جمعی از خانواده و بستگان مرحوم حجت‌الاسلام دعائی نیز حضور داشتند.

حجت‌الاسلام سیّدمحمود دعائی از مبارزان قدیمی نهضت و انقلاب اسلامی و همراهان امام خمینی رحمةالله علیه در زمان تبعید ایشان در نجف بود. وی در اوائل سال ۱۳۵۸ به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق انتخاب شد و از اردیبهشت ۱۳۵۹ با حکم امام رحمةالله علیه بعنوان سرپرست مؤسسه اطلاعات منصوب شد. شش دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی از دیگر سوابق این روحانی فروتن و ساده‌زیست است که عصر یکشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ به لقاءالله پیوست.

رهبر انقلاب روز گذشته نیز با صدور پیام تسلیت درگذشت حجت‌الاسلام سیدمحمود دعائی، ضمن اشاره به صفا، سلامت نفس، ارادت عمیق و راسخ وی به امام بزرگوار و انقلاب، تفضلات الهی را برای آن مرحوم مسالت کردند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رهبر حزب سبزها‌ی آلمان خواهان 'پیروزی' اوکراین بر روسیه شد | DW | 05.06.2022تمایل سبزها به کمک نظامی به اوکراین برای 'پیروزی' بر روسیه به معنای زیرپاگذاشتن بیش از پیش یکی از مهم‌ترین اصول حزب است. صدراعظم شولتس تاکنون از به‌کاربردن واژه 'پیروزی' برای اوکراین خودداری کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پیام تسلیت رهبر انقلاب برای درگذشت حجت‌الاسلام دعاییرهبر انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت مبارز قدیمی و یار دیرین امام بزرگوار حجت‌الاسلام سید محمود دعائی را تسلیت گفتند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خامنه‌ای در یک فایل صوتی جدید: خمینی به من گفت شما رهبر بشویداین نخستین بار است که اظهارنظری از خود علی خامنه‌ای درباره تمایل روح‌الله خمینی به رهبری او منتشر می‌شود. خود دکتر خمینی گفت گیرم سلطان ادم خوبی بوده ولی حق ندارد برای ملت بعد از خودش تعین تکلیف کند، سرنوشت ملت بدست خود آن ملت باید تعین شود در این میان یا خمینی گوه خورده، یاخامنه ای، یه مرجع تقلید چرندیاتی بگوید ضد انچه خودش قبلا گفته؟ اینا میخواستن مارو ببرن بهشت؟یه مشت حقه باز؟ یواشکی بدون اینکه کسی متوجه بشه دم گوش علی جون گفت تو بعد از من رهبر شو حالشو ببر. ببین اینها مردم را چقدر ابله فرض می کنند!! امام خمینی رضوان الله و سید علی خامنه ای با هم گوه خوردند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نامه‌های پزشک هیتلر؛ رهبر آلمان نازی نگران صدای خود بوده استبسیاری از مورخان قدرت بیان هیتلر برای جلب افکار عمومی و مردم آلمان را در به قدرت رسیدن او بسیار موثر و کلیدی می‌دانند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

توضیح درباره سرقت از صندوق امانات یک بانک در خیابان انقلابرییس پلیس آگاهی تهران بزرگ از پیگیری برای دستگیری سارقان صندوق امانات بانک در خیابان انقلاب خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سید حسن خمینی: مرحوم دعایی از خالص ترین یاران امام و بیت ایشان در ایام مبارزه و انقلاب بودسید حسن خمینی: مرحوم دعایی از خالص ترین یاران امام و بیت ایشان در ایام مبارزه و انقلاب بود حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین سید محمود دعایی را تسلیت گفت
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »