رهبر حزب‌الله لبنان: در بندر بیروت حتی یک فشنگ هم نداریم

17/05/1399 07:06 ب.ظ

رهبر حزب‌الله لبنان: در بندر بیروت نه انبار سلاح که حتی یک فشنگ هم نداریم بیشتر بخوانید🔽

حسن نصرالله رهبر حزب‌الله لبنان در یک سخنرانی تلویزیونی تاکید کرد که «من هرگونه چیزی را که در بندر بیروت متعلق به ما باشد، تکذیب می‌کنم.» سخنان رهبر گروه شیعه مذهب حزب‌الله سه روز پس از انفجار در بندر بیروت صورت می‌گیرد که پس از آن گمانه‌هایی در خصوص احتمال انفجار یک انبار سلاح متعلق به این گروه منتشر شد.

میشل عون: انفجار بیروت می‌تواند به‌دلیل سهل‌انگاری، موشک یا بمب باشد

ایران بزرگترین حامی حزب‌الله لبنان است اما ایالات متحده آمریکا این گروه را در فهرست گروههای تروریستی خود قرار داده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ماکرون در بیروت: حزب‌الله منافع لبنان را بر منافع ایران ترجیح دهدامانوئل ماکرون در جریان سفر یک روزه خود به لبنان پس از انفجار مهیب روز سه شنبه بیروت از حزب الله خواست منافع لبنان را بر منافع ایران ترجیح دهد و از نفوذ خود برای فشار بر دولت جهت انجام اصلاحات استفاده کند.

'حزب‌الله لبنان در آلمان یک انبار نیترات آمونیوم داشته است' | DW | 07.08.2020به گفته سازمان امنیت داخلی آلمان، حزب‌الله لبنان در ایالت بایرن یک انبار نیترات آمونیوم داشته که در سال ۲۰۱۶ محتویات آن از آلمان خارج شده است. فعالیت حزب‌الله از ماه آوریل در آلمان ممنوع شده است.

هشدار رهبر حزب چپگرای فرانسه نسبت به اظهارات ماکرون در لبنانژان‌لوک ملانشون، رهبر حزب چپ‌گرای «فرانسه تسلیم‌ناپذیر» و کاندیدای سابق ریاست‌جمهوری این کشور، روز پنجشنبه ۶ اوت (۱۶ مرداد) در توییتی از اظهارات امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در لبنان انتقاد کرد.

ماکرون در لبنان بر ضرورت اصلاحات در این کشور تأکید کردرئیس جمهوری فرانسه که مورد استقبال رئیس جمهوری لبنان قرار گرفته بود، پشتیبانی پاریس از بیروت را یک امر واضح دانست.

رئیس جمهوری فرانسه در سفر به بیروت: کمک‌های فرانسه به «دستان فاسد» در لبنان نخواهد رسیدرئیس جمهوری فرانسه در سفر به بیروت: کمک‌های فرانسه به «دستان فاسد» در لبنان نخواهد رسید به گفته مقامات لبنانی انفجار مهیب روز سه‌شنبه در بندر بیروت بین ۳ تا ۵ میلیارد دلار خسارت وارد کرده است و به خانه‌های حدود ۳۰۰ هزار نفر آسیب زده است.

کرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلاکرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلا به گزارش خبرگزاری رویترز در هر ۲۴ ساعت، حدود ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس‌ کرونا جان خود را از دست می‌دهند. این معادل، مرگ یک نفر در هر پانزده ثانیه است.

او گفت :« ما در بندر بیروت نه انبار سلاح داریم، نه انبار موشک، نه بمب و نه حتی یک فشنگ و نه نیترات آمونیوم.»

سخنان رهبر گروه شیعه مذهب حزب‌الله سه روز پس از انفجار در بندر بیروت صورت می‌گیرد که پس از آن گمانه‌هایی در خصوص احتمال انفجار یک انبار سلاح متعلق به این گروه منتشر شد.

میشل عون: انفجار بیروت می‌تواند به‌دلیل سهل‌انگاری، موشک یا بمب باشد

ایران بزرگترین حامی حزب‌الله لبنان است اما ایالات متحده آمریکا این گروه را در فهرست گروههای تروریستی خود قرار داده است.

حزب‌الله همچنین در مشارکت با میشل عون، رئیس جمهور مسیحی لبنان، حامی دولت کنونی مستقر در لبنان هستند.