رهبری با زبان و عمل دوگانگی علم و دین را در ماجرای کرونا حل کردند/ اختیارات ستادملی مبارزه با کرونا مساوی اختیارات شورای عالی امنیت ملی است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روحانی در ستاد ملی مبارزه با کرونا: رهبری با زبان و عمل دوگانگی علم و دین را در ماجرای کرونا حل کردند/ اختیارات ستادملی مبارزه با کرونا مساوی اختیارات شورای عالی امنیت ملی است

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، گفت: تاکنون ۵۷۳ مصوبه را ما در رابطه با کرونا ابلاغ کردیم و دقیقاً مصوبات این جلسات که در واقع جزء نهادسازی‌های نظام است، اجرایی شد.

وی ادامه داد: ۷۸ مصوبه در ستاد ملی و ۷۸ مصوبه در کمیته به تصویب رساندنیم. وزارت بهداشت هم در خط مقدم قرار داشت که از همه تشکر می‌کنم. وی ادامه داد: ما بی مشکل نبودیم چراکه مسائلی افکار عمومی مطرح میشد و یا خارج‌نشینان درست می‌کردند یا برخی اختلاف سلیقه‌ها دوگانه‌هایی ایجاد می‌شد. اولین آن دوگانه علم و دین بود که بسیار هم خطرناک بود. می‌گفتند یا باید پزشکی و آنچه که به بهداشت درمان مربوط است را مدنظر بگیریم یا دعا و توسل و متکی شدن به ارواح طیبه بزرگان را در نظر بگیریم. علم در کنار دین و یافته‌های علمی و یقینی بشری است. اتکای ما هم به خداست و باید از همه امکانات علمی استفاده و بهره‌برداری کنیم.

روحانی گفت: البته حساب خط مقدم کادر درمان و پزشکان جدا است که هزینه و شهید دادند. هیچ کسی عقب نرفت و همه در یک مسیر حرکت کردند و فرهیختگان دانشگاه و حوزه، تقریبا هم‌صدا و واحد بودند. احزاب و جناح‌ها ممکن است نظرات مختلفی داشته باشند اما در این صحنه همه حضور داشتند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ ۲۹ استان درگیر با کرونای دلتا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گزارش پزشکی لو رفته در ایالات متحده؛ جنگ با کرونا تغییر کرده استدر این سند آمده است که شیوع این گونه، در میان افراد کاملا واکسینه شده نیز به اندازه افراد واکسینه نشده بالاست و بر این اساس باید پذیرفت که «جنگ با کرونا تغییر کرده است». این یک جنایت جنگی است که در حق بشریت در حال رخ دادن است. و باید جلوی آن گرفته شود. و عامل آن محاکمه گردد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جولان کرونا در آمریکای لاتین؛ 1318 نفر دیگر در برزیل جان باختندشمار مبتلایان و قربانیان کرونا در برخی کشورهای آمریکای لاتین از جمله برزیل همچنان رو به افزایش است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش مجدد مبتلایان کرونا در هند؛ رکورد بیشترین آمار روزانه در سه هفته اخیر ثبت شدافزایش مجدد مبتلایان کرونا در هند؛ رکورد بیشترین آمار روزانه در سه هفته اخیر ثبت شد جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران: ۲۷۰ فوتی جدید، ۲۸۵ شهر در وضعیت قرمز
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا در هفته گذشته بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در جهان را ثبت کردشمار آمریکایی‌های متبلا به ویروس کرونا در هفتهٔ گذشته به ۵۰۰۳۲ هزار نفر رسید که نسبت به همین رقم در هفته پیش از آن ۱۳۱ درصد افزایش داشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »