رنگین‌کمانی‌های کردستان؛ احتمال قتل یک زن ترنس در اربیل

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

درپی انتشار خبر احتمال قتل یک زن_ترنس در اربیل یکی از فعالان اقلیت‌های_جنسی در کردستان عراق به ایران‌وایر می‌گوید محیط خانواده او امن نبوده و بارها از سوی برادر ناتنی‌اش مورد آسیب و خشونت قرار گرفته بود جزییات بیشتر:

فعالان رنگین‌کمانی کُرد احتمال می‌دهند که یک زن ترنس به نام «مشو» در شهر اربیل به قتل رسیده است. احتمال این می‌رود که این فرد به ضرب گلوله به دست خانواده‌اش به قتل رسیده باشد، اما هنوز جزییات بیشتری از این حادثه در‌ دسترس نیست. طی ماه‌های اخیر خشونت‌های کلامی و فیزیکی علیه جامعه رنگین‌کمانی حتی از سوی سیاستمداران در اقلیم کردستان افزایش یافته است.

«پشکو زند» به قانون کشور عراق اشاره می‌کند؛ قانونی که در آن هیچ اشاره‌ای به جامعه رنگین‌کمانی نشده است و به همین دلیل این افراد حمایتی قانونی نیز دریافت نمی‌کنند. او می‌گوید: «در قانون نه مجازاتی برای این افراد وجود دارد و نه حمایتی از آنها می‌شود. اما گروه‌های تندروی جنوب عراق تا به امروز چندین نفر از اعضای جامعه ال‌جی‌بی‌تی را به قتل رسانده‌اند و زمانی که بخش‌هایی از عراق در دست داعش بود، مجازات‌های سختی برای این افراد، مخصوصا همجنسگراها صورت می‌گرفته.

«پشکو زند» فرهنگ عموم جامعه را نیز برای پذیرش رنگین‌کمانی‌ها مناسب نمی‌داند و نفوذ مراجع و‌ مبلغان مذهبی را نیز در ایجاد این دیدگاه منفی در جامعه تاثیرگذار و‌ مخرب می‌داند؛ «اکثر این افراد از خانواده طرد شده و‌ مجبور هستند که مستقل زندگی کنند، اما تهیه مسکن و پیدا کردن شغل مناسب به دلیل اینکه مجرد هستند و ظاهر و بیان جنسیتی متفاوتی با آنچه که مورد پذیرش جامعه است دارند، برایشان سخت و یا حتی غیرممکن‌ است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از پارک تا پیچ امین‌الدوله؛ داستان یک در چوبی و یک تابلو
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حمله انتحاری در یک کافی شاپ در پایتخت سومالی 6 کشته به جا گذاشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آیا در چارچوب قوانین ایران می‌شود از یک متجاوز شکایت کرد؟یک مسئله ای که هست اینه که زنانی که مورد تجاوز قرار می گیرند بلافاصله میرن دوش میگیرن و با دستان خودشون اثار جرم رو از بین میبرند.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تعیین شعبه دادگاه تجدیدنظر وکیل یک فعال سیاسی کشته‌شده در زندان تهران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رد احتمال عضویت محمد مخبر در کابینه سیزدهمرد احتمال عضویت محمد مخبر در کابینه سیزدهم ستاد اجرایی فرمان امام: جلسه چند روز قبل دکتر مخبر و دکتر جهانگیری ارتباطی به دولت آینده و گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای برای نقش دکتر مخبر در آن نداشته و برای پیگیری پروژه‌های ستاد اجرایی در شورای اقتصاد بوده است اقای اژه ای رد کرده بود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تلاش برای منفجر کردن یک هواپیمای مسافربری در افغانستان خنثی شدریاست عمومی امنیت ملی افغانستان روز جمعه 2 ژوئیه (11 سرطان) با نشر اعلامیه‌‌ای گفت که نیروهای امنیتی تلاش برای منفجر کردن هواپیمای یکی از پروازهای هرات -
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »