رنگین‌دادفر اسپنتا: افغانستان جهنم زنان است | DW | 30.12.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رنگین‌دادفر اسپنتا، وزیر امور خارجه پیشین افغانستان گفته است کشورش به جهنم زنان تبدیل شده است. این مقام دولت پیشین افغانستان گفته است حقوق بشر و شهروندی در افغانستان رعایت نمی‌شود و طالبان به وعده‌های خود عمل نکردند.

رنگین دادفر اسپنتا که در زمان ریاست جمهوری حامد کرزی به عنوان وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی کار کرده بود، در مصاحبه با"دویچلاند فونک" رادیوی آلمان گفته است"افغانستان برای زنان جهنم است".به گفته اسپنتا وضعیت زنان در افغانستان تحت حاکمیت طالبان روز به روز وخیم‌تر می‌شود. او تاکید کرد وعده‌هایی که طالبان پس از تصاحب قدرت در کابل داده بودند نیز اجرا نشده است.

به گفته اسپنتا در حال حاضر در افغانستان حقوق بشر و حقوق مدنی وجود ندارد. علاوه بر آن یک"خصومت سیستماتیک" نیز نسبت به طبقه تحصیل‌کرده مدرن قابل مشاهده است. اسپنتا ادامه می‌دهد: «همه کسانی که شیوه زندگی طالبان را قبول ندارند مورد تبعیض، قتل، شکنجه قرار می‌گیرند و این زندگی روزمره کنونی در افغانستان است.»

طالبان در ماه اوت سال جاری پس از خروج نیروهای بین‌المللی از این کشور کنترل افغانستان را به دست گرفتند.در پی قدرت‌گیری طالبان و سقوط کابل ده‌ها هزار شهروند افغانستان از کشور خارج شدند، هزاران نفر دیگر هم چنین قصدی دارند. بسیاری از مردم قادر به تامین ابتدایی‌ترین نیازمندی‌های خود نیز نیستند. برخی‌ها حتی برای تأمین نیاز‌های اولیه خود ناچار شده‌اند، دار و ندار خود را در بازارهای خیابانی کابل عرضه کنند.گفته می‌شود که گرسنگی و فقر بیش از ۱۸ میلیون نفر از شهروندان افغانستان را تهدید می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آغای سپنتا بسیار دیر بیدار شدی، افسوس.

افغانستان جهنم برای زنان دیموکراس وجنت برای زنان مسلمان است

از طالبان چه انتظاری میشه داشت، زمانیکه آمریکایی‌ها در افغانستان جنايت کردند و به‌ وعده‌های خود عمل نکردند؟

درود، آیا می اندیشید سیاست گزارانی که تصمیم به بیرون رفتن از افغانستان نمودند از آینده مردم خبر نداشتند؟ آیا به راستی مردم ایران بیشتر از مرکل(در زمان خروج)، بایدن، مکرون، الیزابت و … میدانستند؟

وقتی که به جون هم افتادید ۲ ریس جمهور سوگند خوردن مثل فارسی یادتون نبود اشپز که۲ تا شد اش یا شوره یا بی نمک نه خسته

یعنی واقعا نشسته بود ببینه طالبان به وعدهایش عمل میکند یا نه؟؟؟؟؟ چرا دنیا دست سیاستمداران احمق افتاده؟ یکی از یکی ابله‌تر

نگفته خودش سگ کجا ؟؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مرکز پژوهش‌های مجلس: بخش اعظم بودجه شرکت ملی نفت «غیر قابل اتکا» استمرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی با اشاره به بدهی ۶۰ میلیارد دلاری شرکت ملی نفت ایران، اعلام کرد که ۵۸ درصد درآمدهای مورد انتظار این شرکت در لایحه بودجه سال آینده «غیرقابل اتکا» است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ند پرایس: پیشرفت‌هایی در وین حاصل شده استسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: *پیشرفت‌هایی در مذاکرات وین طی هفته‌ی اخیر حاصل شده است *هنوز برای گفتن این‌که پیشرفت در مذاکرات تا چه حد بنیادی است، زود است *ایران باید در زمینه برنامه هسته‌ایش خویشتن‌داری و در وین از خود فوریت نشان دهد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا می‌گوید هنوز زود است از پیشرفت در مذاکرات احیای برجام صحبت کرددر حالی که نمایندگان ایران و روسیه نتایج دور تازه مذاکرات احیای برجام را مثبت ارزیابی کردند، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت، هنوز زود است از پیشرفت در این مذاکرات صحبت کنیم. روسیه نگران رفع تحریم ایران چون نمی خواد در فروش گاز به اروپا رقیب داشته باشه
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

هشدار دوباره سه کشور اروپایی به ایران: برای نجات برجام فقط «چند هفته» فرصت است🔺 سه کشور بریتانیا، فرانسه، و آلمان که در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای با ایران شرکت دارند، در بیانیه‌ای این مذاکرات را دارای وضعیت «اضطرار» توصیف کردند و هشدار دادند که شرایط به سمتی می‌رود که بازگشت به برجام دیگر معنی نخواهد داشت. ⬇ بیشتر بخوانید: احساس میکنم قبلا این جملرو 436 بار از این سه مشور شنیدم فقط یک گاو اصیل از اینا می‌ترسه. این سه تا کشور به چیشون مینازن روزی بیاد که التماس ایران کنن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: هنوز برای ارزیابی مذاکرات وین زود استند پرایس می‌گوید هنوز نمی‌توان برداشت دقیقی از سازنده بودن رویکرد تیم ایرانی در مذاکرات وین ارائه داد و برای رسیدن به تصویری صحیح‌تر باید بیشتر تامل کرد. باید دو طرف مذاکره کنن رو در رو
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

از ابتدای امسال، «هیچ دارویی» برای ۲۰ هزار بیمار تالاسمی ایران وارد نشده استرئیس هیئت‌مدیره انجمن تالاسمی ایران از «کمبود شدید» داروهای حیاتی برای ۲۰ هزار بیمار تالاسمی خبر داد و گفت «از ابتدای امسال هیچ دارویی برای بیماران تالاسمی وارد کشور نشده است».
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »