رنج علوم انسانی کشور از مظلومیت و غربت/کسی حاضر به هزینه‌کرد برای تحول علوم انسانی نیست

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

رئیس دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فارابی با تاکید بر اینکه علوم انسانی در کشور از یک غربت و مظلومیت عمیق رنج‌ می‌کشد، گفت: در میدان عمل، نه درک عمیقی از تحول و کیفیت بخشی حوزه علوم انسانی مشاهده می‌شود و نه درک عمیقی از تحول و کیفیت بخشی.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، دکتر رضا غلامی، در نشست خبری امروز که در محل پژوهشگاه مطالعات فرهنگی برگزار شد، جشنواره فارابی را یکی از فاخرترین و برجسته‌ترین جشنواره‌های علمی علوم انسانی و اسلامی در ایران و جهان اسلام توصیف کرد.

رئیس پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی وزارت علوم، زمان برگزاری پانزدهمین جشنواره فارابی را در سال ۱۴۰۳ ذکر کرد و یادآور شد: جشنواره فارابی تابلویی است از وضعیت علوم انسانی و اسلامی. یعنی ما به کمک جشنواره بین‌المللی فارابی می‌توانیم هم موفقیت‌های خودمان را لمس کنیم و هم به ضعف‌ها و ناکامی‌های خودمان واقف شویم.

رئیس دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فارابی، اضافه کرد: حکمرانی در دنیای امروز به شدت سخت، حساس و پیچیده شده و اگر از ظرفیت‌های علوم انسانی و فناوری‌های نرم مانند فناوری هوش مصنوعی و غیره برای آن استفاده نشود، توان مواجهه فعال و مبتکرانه با پدیده‌های حیاتی حکمرانی سلب خواهد شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چاپ هشتمین کتاب انتشارات جهاددانشگاهی استان کردستان در سال جاریکتاب «خدا و آفرینش از منظر اساطیر و افسانه‌ها، فلاسفه، علوم تجربی، عهدین و قرآن» نوشته جهانگیر ولدبیگی در انتشارات جهاددانشگاهی کردستان به چاپ رسیده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سیاستمدار تندرو اصولگرا به خاطر حمله به علی دایی و عادل فردوسی‌پور از مسئولیتش در دانشگاه تهران برکنار شدروزنامه آرمان ملی از برکناری محمدصادق کوشکی از معاونت فرهنگی دانشکده علوم سیاسی دانشگاه تهران خبر داده است. به گزارش آرمان ملی، خبرها حاکی از آن است که محمدصادق کوشکی از معاونت فرهنگی دانشکده علوم سیاسی دانشگاه تهران برکنار شده است. برخی فعالان رسانه‌ای و صنفی به نقل از شورای صنفی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در شبکه ایکس(توئیتر) مدعی شدند که محمدصادق کوشکی، از سمت معاونت فرهنگی دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه برکنار شده است. این روزنامه نوشته است: ظاهرا حواشی اخیر این استاد دان
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

هفتمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی برگزار می‌شودهفتمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی و ششمین دوره جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی با حضور شمار کثیری از اساتید، محققان و دانش‌پژوهان کشور و با همکاری ۵۴ مرکز علمی داخلی و خارجی برگزار می شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمبولانس‌های خراسان شمالی به‌روزرسانی می‌شودرئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت مرکز حوادث دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از آغاز به روز رسانی آمبولانس های استان خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تقویت ارتباطات علمی میان کشورهای منطقه منجر به افزایش قدرت ما در جهان می‌شودقائم‌مقام امور بین الملل وزیر علوم گفت: ما زمانی در جهان قدرتمند خواهیم شد که از لحاظ علمی قدرتمند باشیم و زمانی به این قدرت خواهیم رسید که ارتباطات قوی‌تری داشته باشیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

۴ عضو هیأت‌ علمی دانشگاه شیراز در شمار سرآمدان علمی کشور قرار گرفتندبه گزارش ایلنا به نقل از روابط‌ عمومی دانشگاه شیراز، در هشتمین دوره‌ی تجلیل از سرآمدان علمی کشور در سال 1402 که با حضور معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌ بنیان رئیس‌ جمهور و وزیر علوم تحقیقات فنآوری، در تهران برگزار شد؛ از 110 سرآمد علمی کشور از دانشگاه‌های مختلف، در رشته‌های گوناگون تقدیر شد. از دانشگاه شیراز احمد شیخی (استاد گروه اخترفیزیک و کیهان‌شناسی بخش فیزیک دانشگاه)، سیدحسین هندی (استاد گروه اخترفیزیک و کیهان‌شناسی بخش فیزیک دانشگاه)، بهنام کشاورزی (استاد زمین‌شناسی زیست محیطی بخش علوم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »