رقص و ماسک‌هایی برای دوری از ارواح شیطانی؛‌ بخشی از آئین ارتدکس‌های بلغارستان

25/10/1399 11:20 ب.ظ

با وجود شیوع کرونا، مردم بخشهایی از بلغارستان با جمع شدن دور آتش و زدن ماسک هایی برصورت، آئین باستانی دوری از ارواح شیطانی را با آغاز سال نوی ارتدکس‌ها برگزار کردند.

با وجود شیوع کرونا، مردم بخشهایی از بلغارستان با جمع شدن دور آتش و زدن ماسک هایی برصورت، آئین باستانی دوری از ارواح شیطانی را با آغاز سال نوی ارتدکس‌ها برگزار کردند. گفته می شود برگزاری این آئین به پیش از میلاد مسیح می رسد. آئینی که پیش از یکتاپرستی در اروپا انجام می شده است. این مراسم نسل به نسل منتقل شده و همچنان در بلغارستان برگزارمی شود.

آیینی که به «سورووا» شهرت دارد و در فهرست میراث فرهنگی ناملموس یونسکو نیز قرارگرفته است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

مذهب در بهترین و انسانی ترین شکلش احمقانه و کودکانه است. ولی مشکل اصلی مذهب ایجاد نفرت و جنگ و خونریزی بین انسانهاست

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.

اوگاندا؛ رقص و شادی پس از اعلام پیروزی رئیس جمهوری برای ششمین باردرگیری‌های خونبار در جریان کارزار انتخاباتی اوگاندا ده‌ها کشته بر جای گذاشت، چندین کنشگر جامعه مدنی دستگیر شدند و از چند روز پیش از انتخابات نیز اینترنت در کشور قطع شده بود. Uganda Disgusting Autocracy ساندیس خور دارن اونا هم؟ مگه میشه یکی شش دوره تو کشور فقیر رئیس جمهور باشه فاسد نباشه؟؟ میشه؟ این چه کشوری است که همش یک رئیس جمهور همیشه پیروز میشه بازور

ویدیو؛ اجرای رقص باله روی یخ برای حمایت از محیط زیستیک بالرین روسی برای حمايت از محیط زیست با اجرای رقص باله روی یخ‌‌، سرمای شدید زیر صفر درجه را به

وسایل پیشگیری از بارداری برای عشایر ممنوع، برای بلوچ‌ها آزاد است

مانند سال های گذشته، روستاییان بخشهایی از بلغارستان با آغاز سال نوی میلادی ارتدکس به خیابان آمدند و بر طبق آیین های باستانی با رقص و جمع شدن دور آتش و گذاشتن ماسک های بزرگ و وحشتناک بر چهره، در کارناوال شرکت کردند. اعتقاد مردم در این منطقه براین است که با گذاشتن ماسک های ویژه، ارواح شیطانی را برای تمام سال از خود دور می کنند. این کارناوال امسال دردو روستا در ۶۰ کیلومتری صوفیه، پایتخت بلغارستان برگزارشد؛ روستای اسوتلیا و کوشاروو.

گفته می شود برگزاری این آئین به پیش از میلاد مسیح می رسد. آئینی که پیش از یکتاپرستی در اروپا انجام می شده است. این مراسم نسل به نسل منتقل شده و همچنان در بلغارستان برگزارمی شود. آیینی که به «سورووا» شهرت دارد و در فهرست میراث فرهنگی ناملموس یونسکو نیز قرارگرفته است.

علیرغم شیوع بیماری کووید، مقامات بلغارستان اجازه برگزاری این مراسم را با احترام به فاصله گذاریهای اجتماعی صادرکردند. زمانی که شرکت کنندگان از ماسک های آیینی استفاده نمی کردند ناگزیر ماسک‌های بهداشتی کووید را برچهره می گذاشتند.