رفع اتهام دادگاه فدرال آمریکا از دو متهم دیگر در پرونده مسعود سلیمانی

21/09/1398 03:46 ب.ظ

رفع اتهام دادگاه فدرال آمریکا از دو متهم دیگر در پرونده مسعود سلیمانی یک دادگاه فدرال در ایالت آتلانتای آمریکا، روز چهارشنبه، دو پرونده تخطی از تحریم‌ها [تحریم‌های آمریکا علیه ایران] را برای «محبوبه قائدی» و «مریم جزایری»، مختومه کرد.

دادگاه فدرال آمریکا از دو متهم دیگر در پرونده مسعود سلیمانی رفع اتهام کرد. یک دادگاه فدرال در ایالت آتلانتای آمریکا، روز چهارشنبه، دو پرونده تخطی از تحریم‌ها[تحریم‌های آمریکا علیه ایران] را برای محبوبه قائدی و مریم جزایری، مختومه کرد.

هر دو این افراد، متهمان دیگر در پرونده مسعود سلیمانی، دانشمند سلول‌های بنیادین ایرانی بودند که به اتهام ترتیب دادن صدور فاکتورهای رشد انسان به کشورش، سال گذشته در آمریکا بازداشت شد.

جزایری وقتی در پرواز سال 2016 در آتلانتا، بازداشت شد، شیشه‌های نمونه را به همراه داشت. قائدی که آن موقع، محقق دانشگاه یل بود، به کمک به ترتیب دادن انتقال این مواد بیولوژیکی، متهم شده بود. در گزارش یک صفحه‌ای دادگاه درباره این رفع اتهام انجام شده از این دو تن از دانش‌آموزان قبلی سلیمانی، دادستان‌ها درباره مختومه کردن این پرونده به یک باره، با صراحت توضیح نداده و تنها گفتند که این کار « مطابق عدالت است».

و همچنین در اظهاریه جداگانه‌ای که روز شنبه بایگانی شد، مختومه کردن اتهامات علیه سلیمانی به گونه دیگری مطرح و گفته شده است که پرونده او «بر اساس منافع قابل‌ملاحظه آمریکا در سیاست خارجی» مختومه می‌شود.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

آنگ سان سوچی در دادگاه لاهه از ارتش میانمار در برابر اتهام «قتل عام» اقلیت مسلمان روهینگیا دفاع کرد🔺آنگ سان سوچی در دادگاه لاهه از ارتش میانمار در برابر اتهام «قتل عام» اقلیت مسلمان روهینگیا دفاع کرد ⚡️زندانی سیاسی سابق و برنده جایزه صلح نوبل در دادگاه کیفری بین‌المللی، این اتهام که ارتش میانمار دست به قتل عام اقلیت مسلمان روهینگیا زده است را رد کرد اون پس دیگه دادگاه نیست .اسمش بایدریدوسطش جایزه صلح نوبلُ دادین به یه خونخوار همه کاراتون همینه قدرت در دست یک نفر باشه اینطوری میشه مثل این خانم که به اصطلاح برنده جایزه نوبل بوده ولی وقیح ایران هم قدرت زیادی باعث شده که خر فهم بشه و فکر کنه جان و مال همه ی مردم در دستشه، بنابراین باید به هیتلرو خامنه ای هم جایزه صلح نوبل اعطا کنن !

شکایت علیه چند شرکت‌ و سیاستمدار آلمانی به اتهام جنایت جنگی | DW | 11.12.2019مدافعان حقوق بشر آلمانی و یمنی علیه دو شرکت آلمانی و سیاستمداران این کشور به دیوان بین‌المللی کیفری لاهه شکایت کردند. اتهام آنها شرکت در جنایت جنگی در یمن اعلام شده است.

زنان علیه زنان؛ سرپرست خوابگاه به دختران دانشجو اتهام غیراخلاقی می‌زندرفعت اسلامی یعنی این

آنگ سان سوچی: اتهام نسل‌کشی در میانمار مغلطه استروز سه‌شنبه در حالی که نمایندگان گامبیا ضمن طرح شکایت تصاویری از آزار روهینگیاها به دست سربازان میانمار را نشان می‌دادند، خانم سوچی با خونسردی به آنها گوش می‌داد. حتما معنای نسل کشی را دگرگون کرده اید که این یک مغلطه است زنیکه قاتل

آعاز محاکمه مردی در کلن به اتهام ″تجاوز″ به دختری ایرانی و ″قاچاق انسان″ | آلمان | DW | 10.12.2019زن ایرانی که به آلمان پناه جسته ادعا کرده، قاچاق‌برش به وی تجاوز کرده است. محکمه‌ای برای رسیدگی به اتهام این مرد در دادگاه کلن آغاز شده است. دادستان این مرد را به ۳۰ فقره قاچاق و کسب در آمد۲۲۰ هزار یورویی متهم کرده است. آخه چى ديديد تو اين عراقيها كه با خيال راحت بهشون اعتماد ميكنيد هم پولتون رو و هم ناموستون رو دستشون ميديد؟ لجن پول گرفتی چرا تجاوز کردی؟! تو این راه مسیر خطرناک رسیدن به کشورهای اروپایی هر بلایی سر انسان می آورند این بی شرف ها بره شکر کنه نفروختن به این قاچاقچیان سکس و تن فروشی که تا قیامت نمی توانست نجات پیدا کنه خدا کنه به این انسانها

مجلس نمایندگان آمریکا ۲ ماده طرح استیضاح ترامپ را اعلام کرددموکرات‌ها ۲ ماده استیضاح ترامپ را اعلام کردند: «سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» بیشتر بخوانید🔽 ای به کوس خواهر خر چی دمکراته شخم ترامپ رو هم نمیتونن بخورن

به گزارش ایسنا، به نقل از نشریه پولیتیکو، دادستان‌های فدرال[در آمریکا] برای دو تن دیگر، در جریان تبادل زندانیان میان دولت آمریکا و ایران، رفع اتهام کردند.

یک دادگاه فدرال در ایالت آتلانتای آمریکا، روز چهارشنبه، دو پرونده تخطی از تحریم‌ها[تحریم‌های آمریکا علیه ایران] را برای محبوبه قائدی و مریم جزایری، مختومه کرد.

هر دو این افراد، متهمان دیگر در پرونده مسعود سلیمانی، دانشمند سلول‌های بنیادین ایرانی بودند که به اتهام ترتیب دادن صدور فاکتورهای رشد انسان به کشورش، سال گذشته در آمریکا بازداشت شد.

جزایری وقتی در پرواز سال 2016 در آتلانتا، بازداشت شد، شیشه‌های نمونه را به همراه داشت. قائدی که آن موقع، محقق دانشگاه یل بود، به کمک به ترتیب دادن انتقال این مواد بیولوژیکی، متهم شده بود.

در گزارش یک صفحه‌ای دادگاه درباره این رفع اتهام انجام شده از این دو تن از دانش‌آموزان قبلی سلیمانی، دادستان‌ها درباره مختومه کردن این پرونده به یک باره، با صراحت توضیح نداده و تنها گفتند که این کار « مطابق عدالت است».

و همچنین در اظهاریه جداگانه‌ای که روز شنبه بایگانی شد، مختومه کردن اتهامات علیه سلیمانی به گونه دیگری مطرح و گفته شده است که پرونده او «بر اساس منافع قابل‌ملاحظه آمریکا در سیاست خارجی» مختومه می‌شود.

به گزارش ایسنا، به تازگی دکتر سلیمانی دانشمند ایرانی بازداشتی در آمریکا با تلاش‌های وزارت خارجه آزاد شد که در مقابل آزادی زندانی آمریکایی که به اتهام جاسوسی در ایران زندانی بود، این اتفاق محقق شد. پس از این تبادل، مقامات آمریکا در چند نوبت از تمایل خود برای مذاکره جهت تبادل زندانی خبر داده‌اند.