رفراندوم نمایشی اوکراین؛ تهدید بایدن به تحریم سخت‌تر روسیه – DW – ۱۴۰۱/۷/۲

02/07/1401 02:36:00 ب.ظ

برنامه روسیه برای ضمیمه کردن مناطق اشغالی اوکراین با واکنش تند رئیس جمهوری ایالات متحده روبرو شده است. بایدن تهدید کرده اگر روسیه طرح خود را با برگزاری رفراندوم نمایشی عملی کند تحریم‌های شدیدتری علیه مسکو اعمال خواهد شد.

برنامه روسیه برای ضمیمه کردن مناطق اشغالی اوکراین با واکنش تند رئیس جمهوری ایالات متحده روبرو شده است. بایدن تهدید کرده اگر روسیه طرح خود را با برگزاری رفراندوم نمایشی عملی کند تحریم‌های شدیدتری علیه مسکو اعمال خواهد شد.

برنامه روسیه برای ضمیمه کردن مناطق اشغالی اوکراین با واکنش تند رئیس جمهوری ایالات متحده روبرو شده است. بایدن تهدید کرده اگر روسیه طرح خود را با برگزاری رفراندوم نمایشی عملی کند تحریم‌های شدیدتری علیه مسکو اعمال خواهد شد.

تبلیغاتروسیه قصد دارد با کمک آنچه"همه‌پرسی" خوانده شده چهار منطقه اشغالی اوکراین را به خاک خود ضمیمه کند و این اقدام با واکنش تند کشورهای غربی روبرو شده است.رئیس جمهوری ایالات متحده برگزاری این همه‌پرسی را مسخره و ناقض قوانین بین‌المللی خوانده و تهدید کرده که این کار برای روسیه پیامدهای اقتصادی سختی به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جو بایدن در بیانیه‌ای که شنبه، ۲۴ سپتامبر منتشر شد هشدار داده که آمریکا و متحدانش درصورت ضمیمه کردنبه روسیه خیلی سریع تحریم‌های اقتصادی سختی علیه مسکو اعمال خواهند کرد.استقبال از"واکنش مناسب" غرب

ادامه مطلب:
DW فارسی »

در قضایای اخیر بسیجی‌ها مظلوم واقع شدند/بچه های تیم ملی چشم ملت ما را روشن کردند

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. ادامه مطلب >>

آمریکا داره تموم دنیا رو تحریم میکنه چون بگه همه باید حرف منو گوش کنن اینجوری خودت رو از بین میبری

ترکیه 'رفراندوم نمایشی' در مناطق اشغالی اوکراین را محکوم کرد – DW – ۱۴۰۱/۶/۳۱با وجود روابط نزدیک آنکارا و مسکو، ترکیه هم به جمع منتقدان و مخالفان برگزاری همه‌پرسی در مناطق اشغالی اوکراین پیوست. روسیه قصد دارد با برگزاری این رفراندوم بخش‌های اشغال شده اوکراین را به خاک خود ضمیمه کند. لابد از همون نوع رفراندمی که نوچه هاش تو ایران برگزاری کردن و 98.2% !!!! به جمهوری اسلامی رای دادن! در علم آمار %98.2 درصد و 100% به معنای تقلب گسترده است. در هیچیک از رای گیریهای معتبر هرگز چنین نتایجی اتفاق نمیفته. به مقاله زیر رجوع کنید. OpIran بی نتیجه است .من طرفدار روسیه نیستم. ولی حقیقت این است اگر همگی تان جمع شوید خایه های روسیه جمع نمیشود .روسیه یک کشور ابر قدرت نظامی صنعتی و غنی از مواد خام معدنی و انرژی است که به دیکر کشورها نیازی ندارد .روسیه هنوز جنگ را شروع نکرده . دموکرات ها کلاه گشادی بر سر اروپا گذشتند مهسا_امینی به خاطر۴۴سال خفقان ،سرکوب، انزوا درود بر آزادی

مستندسازی جنایات جنگی روسیه در اوکراین در کمیسیون سازمان ملل – DW – ۱۴۰۱/۷/۱شورای حقوق بشر سازمان ملل بر موارد بسیار زیاد ارتکاب جنایت جنگی در اوکراین توسط نظامیان روسی مهر تائید زد. تحقیقات سازمان ملل درباره وقایع هفته‌های نخست تجاوز نظامی روسیه به اوکراین، از جمله در حومه کی‌یف بوده است. لعنت به دیکتاتور MahsaAmini Mahsa_Amini OpIran مهسا_امینی

اوکراین: یک غیرنظامی در حمله پهپادهای ایرانی به شهر اودسا کشته شدارتش اوکراین اعلام کرد که یک غیرنظامی روز جمعه ۲۳ سپتامبر (یک مهر) در حمله روسیه با استفاده از پهپادهای ایرانی به شهر بندری اودسا در جنوب اوکراین کشته شد. اروپا از جمهوری اسلامی حمایت میکنه. تا حالا قربانیای جاعش اکثرا از ایران بودن. حالا سهم اروپاییا داره زیاد میشه. ارپاییای عزیز، دیگه خود دانید. مهسا_امینی برای اینکه آخوندهای جنایتکار دیگه به همدستشون پوتین برای کشتن شهروندای اوکراینی سلاح ندن MahsaAmini مهسا_امینی IranProtests2022 IranProtests OpIran نمی دونستم ما به اکراین لشکر کشی کردیم

زلنسکی خواستار مخالفت مردم روسیه با فرمان «بسیج عمومی» پوتین شدولودیمیر زلنسکی، رئیس‌ جمهوری اوکراین، از مردم روسیه خواست تا علیه فرمان «بسیج نیرو» در جبهه اوکراین که توسط کرملین صادر شده، «اعتراض» کرده یا خود را به

ادامه اعتراضات به رغم تهدید حکومتی؛سازمان ملل واکنش نشان داد – DW – ۱۴۰۱/۷/۱با وجود تهدید و عرض اندام حکومتی، روز جمعه هم اعتراضات با تاریک‌ شدن هوا در پایتخت و شهرهای دیگر ادامه دارد.دبیر کل سازمان ملل از نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی خواست، از زور در برابر معترضان استفاده نکنند. منظور از عرض اندام “کشتن معترضان”ه؟ ریدم تو توییت زدنتون و سواد فارسیتون جاکشا. اونا هم گفتن چشم، از این به بعد نوازششون می کنیم. دبیر کل سازمان ملل دقیقاً به چه دردی میخوره؟

کمیسیون مستقل بین‌المللی سازمان ملل می‌گوید در اوکراین جنایات جنگی روی داده استکمیسیون مستقل بین‌المللی سازمان ملل روز جمعه اول مهر اعلام کرد شواهدی به دست آورده که نشان می‌دهد در دوران تجاوز نظامی روسیه به اوکراین «جنایات جنگی» روی داده است.

https://www.https://www.https://www.ماکسیم مارچنکو، فرماندهی جنوب ارتش در تلگرام با بیان اینکه اودسا از دریا مورد حمله پهپادهای انتحاری قرار گرفت گفت: «ساختمان اداری بندر با این حمله منهدم شد و یک غیرنظامی کشته شده و یک پهپاد ایرانی شاهد-۱۳۵ بر فراز دریا سرنگون شده است.

dw.com/fa-ir/%D8%B1%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%85-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%D8%A7%D9%88%DA%A9%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D9%87%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%B3%D8%AE%D8%AA%D8%AA%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87/a-63227354 تبلیغات روسیه قصد دارد با کمک آنچه"همه‌پرسی" خوانده شده چهار منطقه اشغالی اوکراین را به خاک خود ضمیمه کند و این اقدام با واکنش تند کشورهای غربی روبرو شده است.com/fa-ir/%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87-%D8%B1%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%85-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B7%D9%82-%D8%A7%D8%B4%D8%BA%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D9%88%DA%A9%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%AD%DA%A9%D9%88%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF/a-63202637 تبلیغات قرار است ساکنان لوهانسک و دونتسک که جدایی‌طلبان مورد حمایت مسکو بر آنها تسلط دارند و برخی شهرهای اشغال شده اوکراین از ۲۳ تا ۲۷ سپتامبر در یک"همه‌پرسی" برای پیوستن به روسیه شرکت کنند. رئیس جمهوری ایالات متحده برگزاری این همه‌پرسی را مسخره و ناقض قوانین بین‌المللی خوانده و تهدید کرده که این کار برای روسیه پیامدهای اقتصادی سختی به دنبال خواهد داشت. کمیسیونی از سازمان ملل متحد که بررسی وقایع حومه کی‌یف را بر عهده گرفته روز جمعه، اول مهر (۲۳ سپتامبر) اعلام کرد مستنداتی مبنی بر ارتکاب جنایت جنگی توسط نیروهای روسی در اختیار دارد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، جو بایدن در بیانیه‌ای که شنبه، ۲۴ سپتامبر منتشر شد هشدار داده که آمریکا و متحدانش درصورت ضمیمه کردن به روسیه خیلی سریع تحریم‌های اقتصادی سختی علیه مسکو اعمال خواهند کرد. وزارت خارجه ترکیه نیز در بیانیه‌ای این کار را"نامشروع" خواند و محکوم کرد. استقبال از"واکنش مناسب" غرب ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در پیام ویدئویی روزانه خود ابراز اطمینان کرده که جامعه جهانی به آنچه رفراندوم خوانده می‌شود واکنش مناسبی نشان خواهد داد. از سوی دیگر اوکراین، ایران را به‌دلیل ارسال تسلیحات به روسیه محکوم کرد.

. ترکیه همه‌پرسی نمایشی را نامشروع می‌داند آنکارا تاکید کرده که برگزاری". به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید تحقیقات کارشناسان سازمان ملل در وهله اول بر رویدادهای هفته پایانی ماه فوریه و ماه مارس در مناطق کی‌یف، چرنیهیف، خارکیف و سومی، در شمال اوکراین متمرکز است.