رفراندوم نمایشی اوکراین؛ تهدید بایدن به تحریم سخت‌تر روسیه – DW – ۱۴۰۱/۷/۲

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

برنامه روسیه برای ضمیمه کردن مناطق اشغالی اوکراین با واکنش تند رئیس جمهوری ایالات متحده روبرو شده است. بایدن تهدید کرده اگر روسیه طرح خود را با برگزاری رفراندوم نمایشی عملی کند تحریم‌های شدیدتری علیه مسکو اعمال خواهد شد.

https://www.dw.com/fa-ir/%D8%B1%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%85-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%D8%A7%D9%88%DA%A9%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D9%87%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%B3%D8%AE%D8%AA%D8%AA%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87/a-63227354روسیه قصد دارد با کمک آنچه"همه‌پرسی" خوانده شده چهار منطقه اشغالی اوکراین را به خاک خود ضمیمه کند و این اقدام با واکنش تند کشورهای غربی روبرو شده است.

رئیس جمهوری ایالات متحده برگزاری این همه‌پرسی را مسخره و ناقض قوانین بین‌المللی خوانده و تهدید کرده که این کار برای روسیه پیامدهای اقتصادی سختی به دنبال خواهد داشت. به گزارش خبرگزاری فرانسه، جو بایدن در بیانیه‌ای که شنبه، ۲۴ سپتامبر منتشر شد هشدار داده که آمریکا و متحدانش درصورت ضمیمه کردنولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در پیام ویدئویی روزانه خود ابراز اطمینان کرده که جامعه جهانی به آنچه رفراندوم خوانده می‌شود واکنش مناسبی نشان خواهد داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آمریکا داره تموم دنیا رو تحریم میکنه چون بگه همه باید حرف منو گوش کنن اینجوری خودت رو از بین میبری

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترکیه 'رفراندوم نمایشی' در مناطق اشغالی اوکراین را محکوم کرد – DW – ۱۴۰۱/۶/۳۱با وجود روابط نزدیک آنکارا و مسکو، ترکیه هم به جمع منتقدان و مخالفان برگزاری همه‌پرسی در مناطق اشغالی اوکراین پیوست. روسیه قصد دارد با برگزاری این رفراندوم بخش‌های اشغال شده اوکراین را به خاک خود ضمیمه کند. لابد از همون نوع رفراندمی که نوچه هاش تو ایران برگزاری کردن و 98.2% !!!! به جمهوری اسلامی رای دادن! در علم آمار %98.2 درصد و 100% به معنای تقلب گسترده است. در هیچیک از رای گیریهای معتبر هرگز چنین نتایجی اتفاق نمیفته. به مقاله زیر رجوع کنید. OpIran بی نتیجه است .من طرفدار روسیه نیستم. ولی حقیقت این است اگر همگی تان جمع شوید خایه های روسیه جمع نمیشود .روسیه یک کشور ابر قدرت نظامی صنعتی و غنی از مواد خام معدنی و انرژی است که به دیکر کشورها نیازی ندارد .روسیه هنوز جنگ را شروع نکرده . دموکرات ها کلاه گشادی بر سر اروپا گذشتند مهسا_امینی به خاطر۴۴سال خفقان ،سرکوب، انزوا درود بر آزادی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مستندسازی جنایات جنگی روسیه در اوکراین در کمیسیون سازمان ملل – DW – ۱۴۰۱/۷/۱شورای حقوق بشر سازمان ملل بر موارد بسیار زیاد ارتکاب جنایت جنگی در اوکراین توسط نظامیان روسی مهر تائید زد. تحقیقات سازمان ملل درباره وقایع هفته‌های نخست تجاوز نظامی روسیه به اوکراین، از جمله در حومه کی‌یف بوده است. لعنت به دیکتاتور MahsaAmini Mahsa_Amini OpIran مهسا_امینی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اوکراین: یک غیرنظامی در حمله پهپادهای ایرانی به شهر اودسا کشته شدارتش اوکراین اعلام کرد که یک غیرنظامی روز جمعه ۲۳ سپتامبر (یک مهر) در حمله روسیه با استفاده از پهپادهای ایرانی به شهر بندری اودسا در جنوب اوکراین کشته شد. اروپا از جمهوری اسلامی حمایت میکنه. تا حالا قربانیای جاعش اکثرا از ایران بودن. حالا سهم اروپاییا داره زیاد میشه. ارپاییای عزیز، دیگه خود دانید. مهسا_امینی برای اینکه آخوندهای جنایتکار دیگه به همدستشون پوتین برای کشتن شهروندای اوکراینی سلاح ندن MahsaAmini مهسا_امینی IranProtests2022 IranProtests OpIran نمی دونستم ما به اکراین لشکر کشی کردیم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

زلنسکی خواستار مخالفت مردم روسیه با فرمان «بسیج عمومی» پوتین شدولودیمیر زلنسکی، رئیس‌ جمهوری اوکراین، از مردم روسیه خواست تا علیه فرمان «بسیج نیرو» در جبهه اوکراین که توسط کرملین صادر شده، «اعتراض» کرده یا خود را به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ادامه اعتراضات به رغم تهدید حکومتی؛سازمان ملل واکنش نشان داد – DW – ۱۴۰۱/۷/۱با وجود تهدید و عرض اندام حکومتی، روز جمعه هم اعتراضات با تاریک‌ شدن هوا در پایتخت و شهرهای دیگر ادامه دارد.دبیر کل سازمان ملل از نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی خواست، از زور در برابر معترضان استفاده نکنند. منظور از عرض اندام “کشتن معترضان”ه؟ ریدم تو توییت زدنتون و سواد فارسیتون جاکشا. اونا هم گفتن چشم، از این به بعد نوازششون می کنیم. دبیر کل سازمان ملل دقیقاً به چه دردی میخوره؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کمیسیون مستقل بین‌المللی سازمان ملل می‌گوید در اوکراین جنایات جنگی روی داده استکمیسیون مستقل بین‌المللی سازمان ملل روز جمعه اول مهر اعلام کرد شواهدی به دست آورده که نشان می‌دهد در دوران تجاوز نظامی روسیه به اوکراین «جنایات جنگی» روی داده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »