رعایت ۴۷ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در کشور / پلمب ۱۲۹۴ واحد متخلف طی یک هفته

22/08/1400 08:42:00 ق.ظ

رعایت ۴۷ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در کشور با وجود کاهش شهرهای قرمز کرونایی، شرایط رعایت پروتکل‌های بهداشتی چندان خوب نیست؛ موضوعی که نگرانی‌ها را بابت پیک زدن مجدد کووید۱۹ بیشتر می‌کند.

با وجود کاهش شهرهای قرمز کرونایی، شرایط رعایت پروتکل‌های بهداشتی چندان خوب نیست؛ موضوعی که نگرانی ها را بابت پیک زدن مجدد کووید۱۹ بیشتر می کند. در حال حاضر خوشبختانه از میزان شهرهای قرمز در کشور کاسته شده است؛ به طوری که طبق آخرین نقشه رنگ‌بندی کشور، اکنون ۲۶ شهرستان در وضعیت قرمز، ۸۷ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۲ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۱۳ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

با این حال اما، شرایط رعایت پروتکل‌های بهداشتی چندان خوب نیست و میانگین رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کشور تا تاریخ ۱۹ آبان ماه ۴۷.۰۲ درصد بوده است. آماری که قطعا برای پیشگیری از شیوع مجدد کرونا در پهنه کشور، مناسب نبوده و نگرانی ها را بابت پیک زدن مجدد کووید۱۹ بیشتر می کند.

در حال حاضر بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور ۴۷.۰۲ درصد است. روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از ۱۲ تا ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۰ می‌توانید در نمودار زیر مشاهده کنید.

کمترین و بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنین وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی به تفکیک استان‌های کشور از تاریخ ۱۲ تا ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۰ در نقشه زیر قابل مشاهده است و همانطور که می‌بینید بالاترین میزان رعایت پروتکل‌ها در استان همدان و لرستان با میزان رعایت ۵۱ تا ۶۶ درصدی بوده است. کمترین میزان رعایت پروتکل‌ها در استان‌های کشور کمتر از ۴۵ درصدی بوده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

حاشیه‌های سفر تیم ملی فوتبال ایران به لبنان؛ از ماجرای چمدان‌ها تا نامه هماهنگبازیکنان تیم ملی فوتبال ایران پس از پیروزی مقابل لبنان در اقدامی هماهنگ، در یک پست «اینستاگرامی» از مسئولان فدراسیون فوتبال و ورزش کشور انتقاد کردند.تیم

رئیس جمهوری کلمبیا در اسرائیل: ایران نباید به یک کشور دارای تسلیحات هسته‌ای تبدیل شودرئیس جمهوری کلمبیا که برای نخستین بار از اسرائیل دیدار کرد، به روزنامه هاآرتص درباره افزایش غنی سازی توسط ایران گفت که اجازه غنی‌سازی بیشتر را نمی‌دهیم. کلمبیا مهد حرامزادگی جهان کلمبیا گوه خورده برو شما کوک بفروش

ایران: آماده دستیابی به یک «توافق خوب» در وین هستیمحسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران آمادگی این کشور را برای دستیابی به یک «توافق خوب» در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» اعلام برنامه_اتمی_ایران توافق_اتمی - عبداللهیان مطلقا دروغ میگوید . - اگر خامنه ای به دنبال توافق خوب است ، چرا به کعبه مسلمانان موشک ممنوعه بالستیک ( قطعنامه۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد )شلیک میکند.چرا رشاعبدالله با فرزند به دنیانیامده اش درعدن شهید شد؟

جزییات پروتکل‌های بهداشتی الزامی برای بازگشایی مدارسمعاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: از آنجایی که دانش‌آموزان زیر ۱۲ سال امکان تزریق واکسن ندارند، مدارس باید با رعایت کامل و دقیق پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در تمام اماکن و ساعت‌ها فعالیت داشته باشند.

امکان ایجاد رانت در واردات خودرو هم وجود دارد/ مردم متضرر همیشگی صنعت خودرو هستندیک کارشناس حوزه خودرو اظهار داشت: به دلیل نبود ذی‌نفع واحد و مشکل در حکمرانی؛ هر گروه، جناح یا مافیای قدرتمندی سعی می‌کند سیاست‌ها را به نفع خود تغییر دهد به همین علت رانت به وجود می‌آید. در هر دوره این رانت در یک بخش است، برای مثال یک دوره در واردات، یک دوره برای خودروسازی و یک بار هم برای قطعه‌سازی رانت ایجاد می‌شود. تنها مردم بودند که هرگز در این بازی‌ها نبودند و همیشه متضرر شده‌اند.

تا یک‌سال‌ و نیم آینده بیش از ٨٠ درصد کاغذ صنعت نشر را در ایران تولید می‌کنیموزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به مناسبت هفته کتاب به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران در دانشگاه تهران حضور یافته بود، گفت: در دولت کارگروه ویژه‌ای به منظور رسیدگی به وضعیت صنعت نشر به ریاست معاون اول رئیس جمهور شکل گرفته و امید است با رفع موانع موجود و حمایت از کارخانه‌های داخلی در یک سال و نیم آینده بیش از 80 درصد کاغذ مورد نیاز صنعت نشر در کشور تولید شود و با این اتفاق، کتاب و کتابخوانی را برای مردم ارزان‌ کنیم. دادن یارانه به کاغذ رو متوقف کنید اگه نخایم تولید کنین کیو ببینیم وزير_نفت و سعيد_محمد ميركاظمي هم ميان راجع به موضوع فرهنگ و سينما و هنر و…… حرف خواهند زد!