رصدخانه کشاورزی ایران راه اندازی می‌شود

  • 📰 PadDolat
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر جهاد کشاورزی: از هفته آینده مقدمات راه اندازی رصدخانه کشاورزی ایران را آغاز خواهیم کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در اولین جلسه هم اندیشی با اندیشمندان و صاحب نظران که با حضور نمایندگان اندیشکده های مرتبط با بخش کشاورزی شامگاه چهارشنبه در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: برنامه کوتاه مدت سه ماهه ما در دولت سیردهم که امنیت غذایی مردم و آرامش نسبی در بازار بود، به خوبی انجام شد و ما توانستیم از فروچاله آبان ماه به سلامتی عبور کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که برنامه ریزی های ما برای تولید در سال ۱۴۰۱ ثمره خواهد داشت، ابراز امیدواری کرد: یک آرامش در بازار محصولات غذایی برای مردم ایجاد شود و تولید و توزیع غذا به سمت ارزان تر شدن پیش برود. وی افزود: در حال حاضر شرکت بازرگانی دولتی ایران در ۷ استان و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در ۱۰ استان مجری طرح کشاورزی قراردادی هستند که طی یک قرارداد، بیمه و نهاده های کشاورزی را در اختیار کشاورزان قرار می دهند و پس از برداشت محصول هزینه اعمال شده، توسط کشاورز تسویه می شود.

ساداتی نژاد، اولویت دوم وزارت جهاد کشاورزی را صدور سند برای اراضی کشاورزان عنوان کرد و افزود: سند به کشاورز هویت می دهد و در ۲۲ بهمن جشن اتمام سنددار شدن اراضی در دو شهرستان را برگزار خواهیم کرد و تا ۴ سال آینده تمام اراضی کشاورزی سند تک برگ خواهند داشت. وزیر جهاد کشاورزی، دیپلماسی غذایی را اولویت پنجم این وزارت برشمرد و گفت: ما از ظرفیت های کشاورزی همسایگان خود به درستی استفاده نکرده ایم و تبادلات تجاری ما باید تقویت شود.ساداتی نژاد تاکید کرد: خط قرمز وزارت جهاد کشاورزی تولید است و اگر تولید نباشد قیمت محصولات مفهومی ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 18. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

راه اندازی سامانه تخصیص ارز سهمیه‌ای/ صف‌ مقابل صرافی‌ها جمع می‌شودبازدید رئیس بانک مرکزی از بازار ارز رئیس کل بانک مرکزی: *صف‌ مقابل صرافی‌ها جمع می‌شود *طی یکی - دو ماه آینده سامانه‌ای برای تخصیص ارز سهمیه‌ای از جمله ارز مسافرتی راه‌اندازی می‌شود *عرضه ارز به اندازه کافی وجود دارد و عرضه ارز بیشتر از تقاضاست
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

امیرعبداللهیان: احیای برجام بدون لغو تمام تحریم‌های دوره ترامپ امکان‌پذیر نیستوزیر امور خارجه ایران در مقاله‌ای در یک رسانه روسی می‌گوید واشنگتن برای احیای برجام باید تمام تحریم‌هایی که دونالد ترامپ علیه ایران وضع کرده را لغو کند. بیا پایین کرسی شعر نگو
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| آمار واکسیناسیون کامل کرونا در ایران و جهانآمار واکسن کرونا در ایران رشد بسیار خوبی داشته و تقریبا می‌توان گفت واکسیناسیون در ایران به اندازه کشورهای توسعه یافته شده است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

ذوالنور: با دست پُر به مذاکرات رفتیم/ چک برجام باید نقد شودذوالنور: *با دست پُر به مذاکرات رفتیم *چک برجام باید نقد شود *به آتش‌زدن برجام در صحن مجلس افتخار می‌کنم *باید عکس‌العمل درست و به موقع در برابر دشمن نشان داد *بنا نداریم تا ملت را از چاله درآورده و به چاه بیندازیم ذهنیت آخوند همش چک و پول و کمر به پایین هست. تو خوبي! اون جنده زن این کونی هست که براساس انتصابات فامیلی به مشاور وزیر ارشاد منصوب شد اینم یک نمونه از دستان پرررر مذاکره
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ابلاغ افزایش 18درصدی قیمت خودرو/ جلسه ستاد تنظیم بازار فرمالیته است؟ + جدول قیمت- اخبار خودرو - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimابلاغ افزایش ۱۸ درصدی قیمت خودرو جلسه ستاد تنظیم بازار فرمالیته است؟ در حالی جلسه ستاد تنظیم بازار تازه شروع شده و قرار بود درباره قیمت خودرو هم تصمیم‌گیری کند، قیمت‌های جدید خودرو که ظاهرا دیروز تصمیم‌گیری شده، صبح امروز ابلاغ گردید افزایش_قیمت_خودرو قیمت‌های جدید سایپا هم اعلام شد معاون فروش گروه سایپا ضمن اعلام اصلاح قیمت محصولات تولیدی سایپا و افزایش بهای کارخانه‌ای خودرو، از تداوم روند طرح‌های هفتگی و مستمر فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش خودرو خبر داد افزایش_قیمت_خودرو دقت کنید دوستان، ننوشته قیمت جدید، نوشته قیمت پایه جدید.یعنی هنوز هم امکان افزایش هست که قطعا هست. ای ریدم به اول و آخرتون برای مملکتی که درست کردین
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اعلام رنکینگ جهانی بسکتبال/ ایران یک پله سقوط کردتیم ملی بسکتبال ایران با یک پله سقوط، در رتبه ۲۳ رنکینگ جهانی قرار گرفت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »