رشد 5.7 درصدی اقتصاد آمریکا در سال گذشته

07/11/1400 06:48 ب.ظ

اقتصاد آمریکا طی سال 2021 رشد 5.7 درصد رشد کرد. - خبرگزاری آناتولی

27.01.2022وزارت تجارت آمریکا داده‌های مربوط به تولید ناخالص داخلی را اعلام کرد که براساس آن، اقتصاد این کشور طی بازه زمانی اکتبر تا دسامبر سال 2021 میلادی 5.7 درصد رشد داشته است.

انتظار می‌رفت اقتصاد ایالات متحده آمریکا طی این دوره رشد 5.5 درصدی داشته باشد. طبق این داده‌ها، اقتصاد ایالات متحده آمریکا در سه ماهه اخیر سال گذشته نیز 6.9 درصد رشد داشته است. گفتنی است اقتصاد ایالات متحده به‌دلیل شیوع کووید-19 و تدابیر قرنطینه در برابر این بیماری طی سال 2020 با رشد 3.4 درصدی با انقباض روبرو شده بود. با آمارهای اخیر اقتصاد این کشور از سال 1984 تاکنون قوی‌ترین رشد را نشان داد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

متوسط قیمت مسکن 33 میلیون تومان شد/ رشد 180 درصدی معاملات مسکن در دی‌ماه 1400- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimرشد ۱۸۰ درصدی معاملات بازار مسکن در دی‌ ۱۴۰۰ در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته متوسط قیمت_مسکن ۳۳ میلیون تومان شد متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده تهران ۳۲۹.۴ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل ۱.۱درصد افزایش نشان می‌دهد

دانشمندان موفق شدند پای قطع شده قورباغه را از نو رشد دهندگروهی از محققان توانسته‌اند طی یک فرآیند علمی کاری کنند که پای قطع شده یک قورباغه پنجه‌دار آفریقایی از نو رشد کند.

واکسیناسیون ۸ میلیون کودک زیر ۱۲ سال / واکسیناسیون ۹ تا ۱۲ ساله‌ها در نوبت اولواکسیناسیون ۸ میلیون کودک زیر ۱۲ سال واکسیناسیون ۹ تا ۱۲ ساله‌ها در نوبت اول رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از واکسیناسیون ۸ میلیون نفر از جمعیت زیر ۱۲ سال کشور خبر داد و گفت: در نوبت اول گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال واکسینه می‌شوند.

درخواست مقامات سابق سازمان ملل برای تحقیق درباره نقش رئیسی در «قتل عام» سال 67قضات و بازرسان برجسته سابق سازمان ملل در نامه‌ای از میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر این سازمان خواستند که تحقیقاتی را درباره «قتل‌عام» زندانیان سیاسی ایران چرا مقامات سابق؟

رئیس‌جمهور فرانسه کشتار سال 1962 در الجزایر را «جنایتی نابخشودنی» خواندرئیس‌جمهور فرانسه کشتار سال 1962 در الجزایر را «جنایتی نابخشودنی» خواند امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در کاخ الیزه با نمایندگان فرانسوی‌ها در دوره استعمار در الجزایر موسوم به «پا سیاه‌ها»، دیدار کرد.

پژوهش جدید در آمریکا: ده دقیقه ورزش روزانه می‌تواند از هزاران مرگ در سال پیشگیری ‌کندپژوهش جدید در آمریکا: ده دقیقه ورزش روزانه می‌تواند از هزاران مرگ در سال پیشگیری ‌کند پیتر کاتزمرزیک، متخصص چاقی کودکان و مدیر اجرایی جمعیت و علوم بهداشت عمومی در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا، می‌گوید روش مورد استفاده برای انجام این مطالعه دقیق بود.