رشد ۲۰۰ درصدی؛ یک میلیون و ۳۰۰ هزار گردشگر ایرانی طی هفت ماه به ترکیه رفتند

31/05/1401 10:09 ب.ظ

آمارهای جدید وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه نشان می‌دهد که در هفت ماهه سال جاری میلادی، یک میلیون و ۲۷۸ هزار گردشگر ایرانی وارد این کشور شده‌اند که نسبت به دور مشابه پارسال سه...

آمارهای جدید وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه نشان می‌دهد که در هفت ماهه سال جاری میلادی، یک میلیون و ۲۷۸ هزار گردشگر ایرانی وارد این کشور شده‌اند که نسبت به دور مشابه پارسال سه... آمارهای جدید وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه نشان می‌دهد که در هفت ماهه سال جاری میلادی، یک میلیون و ۲۷۸ هزار گردشگر ایرانی وارد این کشور شده‌اند که نسبت به دور مشابه پارسال سه برابر و نسبت به هفت ماهه سال ۲۰۲۰ بیش از پنج برابر شده است.

تنها در ماه گذشته میلادی حدود ۲۳۰ هزار گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کردند. این گزارش می‌افزاید ایرانی‌ها بعد از شهروندان آلمان، روسیه، بریتانیا و بلغارستان بیشترین شمار گردشگران خارجی ترکیه را تشکیل می‌دهند.

در هفت ماهه امسال بیش از ۲۳ میلیون گردشگر خارجی وارد ترکیه شده‌اند که نسبت به دور مشابه پارسال رشد ۱۳۰ درصدی و نسبت به هفت ماهه سال ۲۰۲۰ رشدی ۳۲۶ درصدی نشان می‌دهد. بهبود روابط ترکیه با کشورهای عربی و اسرائیل نیز به ورود موج گسترده‌ای از گردشگران اسرائیلی و عرب به این کشور منجر شده است، به‌طوری که شمار گردشگران اسرائیلی در ترکیه تقریبا چهار برابر شده و به ۴۴۰ هزار نفر رسیده است. headtopics.com

وقتی ایران اینجور است علی آباد خرابه هم سودش رو میبرد .

شمار گردشگران عربستان سعودی نیز بیش از ۲۲ برابر شده و به ۱۳۰ هزار نفر رسیده است. وضعیت مشابهی در مورد سفر شهروندان دیگر کشورهای عربی خصوصا امارات، کویت و بحرین دیده می‌شود.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

هیات تحقیق و تفحص مجلس: ۹۲ هزار میلیارد تومان تخلف در فولاد مبارکههیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی با ارائه گزارشی ۳۰۰ صفحه‌ای و ارسال آن به قوه قضائیه، از ۹۲ هزار میلیارد تومان تخلف در شرکت فولاد مبارکه خبر داده است. اخرش مهمه که نه دیده میشه نه شنیده میشه یکی رو وسط درا ز میکنن میگن این کائیده ما کرفتمش همین همه چی درست شد

افزایش ۳۰۰ هزار نفری جمعیت اتباع و نیاز به راه‌اندازی کلاس‌های درس جدیدوزیر آموزش‌‌وپرورش با اشاره به افزایش ۳۰۰ هزار نفری جمعیت اتباع از نیاز آموزش و پرورش به راه‌اندازی کلاس‌های درس جدید خبر داد.

مجازات پخش اعترافات اجباری سپیده رشنو؛ یک‌سال حبس برای رئیس صداوسیمااولیایی‌فرد،حقوقدان،ضمن غیرقانونی خواندن اخذ اعترافات_اجباری عنوان کرد که رئيس صداوسیما و مجموعه برنامه‌سازان اعترافات اجباری طبق قوانین جمهوری اسلامی متهم هستند و مجازات برای‌شان تعریف شده است.جزییات در گفت وگوی aidaghajarوM_Olyaeifard سپیده_رشنو

در السالوادور طی 5 ماه بیش از 50 هزار نفر بازداشت شده‌اندطی پنج ماه گذشته بیش از 50 هزار نفر توسط نیروهای امنیتی السالوادور بازداشت شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

گفت‌وگوی تلفنی چاووش‌اوغلو و بورل پیرامون اوکراینوزیر خارجه ترکیه و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی تماس تلفنی درباره تحولات اخیر در اوکراین گفت‌‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

استانبول در 7 ماهه نخست سالجاری میزبان 8.5 میلیون گردشگر بوداستاندار استانبول از بازدید بیش از 8 میلیون و 514 هزار گردشگر خارجی در هفت ماه نخست امسال از این شهر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

نسخه چاپی

آمارهای جدید وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه نشان می‌دهد که در هفت ماهه سال جاری میلادی، یک میلیون و ۲۷۸ هزار گردشگر ایرانی وارد این کشور شده‌اند که نسبت به دور مشابه پارسال سه برابر و نسبت به هفت ماهه سال ۲۰۲۰ بیش از پنج برابر شده است.

تنها در ماه گذشته میلادی حدود ۲۳۰ هزار گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کردند.

این گزارش می‌افزاید ایرانی‌ها بعد از شهروندان آلمان، روسیه، بریتانیا و بلغارستان بیشترین شمار گردشگران خارجی ترکیه را تشکیل می‌دهند.

در هفت ماهه امسال بیش از ۲۳ میلیون گردشگر خارجی وارد ترکیه شده‌اند که نسبت به دور مشابه پارسال رشد ۱۳۰ درصدی و نسبت به هفت ماهه سال ۲۰۲۰ رشدی ۳۲۶ درصدی نشان می‌دهد.

بهبود روابط ترکیه با کشورهای عربی و اسرائیل نیز به ورود موج گسترده‌ای از گردشگران اسرائیلی و عرب به این کشور منجر شده است، به‌طوری که شمار گردشگران اسرائیلی در ترکیه تقریبا چهار برابر شده و به ۴۴۰ هزار نفر رسیده است.

شمار گردشگران عربستان سعودی نیز بیش از ۲۲ برابر شده و به ۱۳۰ هزار نفر رسیده است. وضعیت مشابهی در مورد سفر شهروندان دیگر کشورهای عربی خصوصا امارات، کویت و بحرین دیده می‌شود.هفته گذشته همچنین مرکز آمار ترکیه گزارش ماهانه فروش مسکن به خارجی‌ها را منتشر کرد که نشان می‌دهد ایرانی‌ها بعد از روس ها در مقام دوم قرار دارند.

در مدت یاد شده ایرانی‌ها پنج هزار و ۳۱۵ واحد مسکن از ترکیه خریداری کرده‌اند که نسبت به دور مشابه پارسال ۴۴ درصد رشد داشته است.

اما بیشترین رشد فروش مسکن به شهروندان روسیه اتفاق افتاده است، به‌طوری که روس‌ها در هفت ماهه امسال با شش هزار و ۸۸۷ واحد مسکن، از ایرانی‌ها پیشی گرفته و در صدر خریداران خارجی مسکن ترکیه بوده‌اند.

خرید مسکن در ترکیه توسط اتباع روسیه طی این مدت نسبت به دور مشابه پارسال سه برابر شده است.

در مجموع طی هفت ماهه امسال حدود ۴۰ هزار واحد مسکن در ترکیه به شهروندان خارجی فروخته شده که نسبت به دور مشابه پارسال ۵۸ درصد رشد داشته است.

شهروندان روسیه، ایران، عراق، قراقستان، آلمان، اوکراین، افغانستان و یمن در صدر خریداران مسکن در ترکیه هستند.

با استفاده از گزارش‌های وزارت فرهنگ و گردشگری و مرکز آمار ترکیه/د.خ/ک.ررادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.