رشد تولد نوزاد در اروپا ۹ ماه پس از کاهش محدودیت‌های کرونایی | DW | 19.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۹ ماه پس از کاهش محدودیت‌ها در موج اول پاندمی کرونا میزان فرزندآوری در اغلب کشورهای اروپایی افزایش یافته است. در آلمان تعداد نوزادان تازه به دنیا آمده در ماه مارس به بالاترین سطح در ۲۰ سال گذشته رسیده است.

در بسیاری از کشورهای اروپایی میزان تولد نوزادان در ماه مارس ۲۰۲۱ به نسبت مارس سال پیش ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش داشته است

داده‌های اداره فدرال آمار نشان می‌دهد در ماه مارس نزدیک به ۶۶ هزار نوزاد در آلمان متولد شدند و میزان فرزندآوری پیش از این در سال ۱۹۸۹ در این سطح بوده است. نوزادان متولد شده در ماه مارس سال پیش ده درصد کمتر از ماه مشابه امسال بوده‌اند. چنین رشدی در کشورهای اروپایی که بیش از همه درگیر پاندمی کرونا بودند، مانند فرانسه، اسپانیا و بلژیک قابل مشاهده نیست اما در این کشورها نیز روند کاهشی فرزندآوری متوقف شده و به ثبات رسیده است.به نوشته فرویند از منظر علمی فقط می‌توان درباره علت افزایش فرزندآوری گمانه‌زنی کرد: با در نظر گرفتن دوران ۹ ماهه بارداری، زمان بسته شدن نطفه نوزادان متولد ماه مارس به دوره کاهش محدودیت‌های کرونایی در ماه مه سال پیش و در خاتمه موج اول شیوع کرونا بازمی‌گردد.

برای یافتن علت واقعی افزایش فرزندآوری در ماه مارس به پژوهش‌های علمی بیشتری نیاز است؛ از طرفی پس از کاهش محدودیت‌ها امکان ارتباط و آشنایی افزایش یافت، از طرف دیگر در دوران محدودیت‌ها زوج‌هایی که تمایل به بچه‌دار شدن داشتند زمان بیشتری کنار هم بودند. احتمالا زوج‌ها در دوران تنگناهای اقتصادی تمایل به بچه‌دار شدن را عقب می‌اندازند یا حتی به طور کلی از آن صرف‌نظر می‌کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

😂

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

استاندار تهران :میزان مشارکت مردم در ساعات اولیه نسبت به دوره‌های گذشته بیشتر بوده استاستاندار تهران گفت: آمار آرای ماخوذه هنوز به طور دقیق مشخص نیست اما میزان حضور مردم نسبت به ادوار گذشته در این ساعات بیشتر شده است. بوی ۸۸ میاد...آیا توطئه ای در راه است؟ رئیسی با 30 میلیون رای الان یکماهی هست که برنده شده کس مادر دروغگه. از کسی که این خبر رو گفت تا کسی که این خبر رو تایپ کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش پرایس به اظهارنظر عراقچی: پیشرفت‌هایی در مذاکرات وین داشته‌ایم اما چالش‌هایی باقی است🔺واکنش پرایس به اظهارنظر عراقچی: پیشرفت‌هایی در مذاکرات وین داشته‌ایم اما چالش‌هایی باقی است ▪️ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت ما برای دور ششم مذاکرات محدودیت زمانی نداریم
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تشدید نبردها در افغانستان؛ از دست به دست شدن ولسوالی‌ها تا غارت خانه‌ها به دست طالباننبرد در دیگر نقاط افغانستان نیز به شدت ادامه دارد و بر اساس آخرین گزارش‌ها ولسوالی کلیدی گرشک در ولایت هلمند روز جمعه میان نیروهای دولتی و طالبان دست به دست شد. جنگ افغانستان از پردرآمد ترین پروژه های جنگی غربی هاست. آمریکا رفت ، به فاک رفتند بدبخت ها.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به غزه/ به صدا در آمدن آژیر خطر در جنوب فلسطین اشغالی/ اعلام آماده باش در ارتش اسرائیل- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimحمله هوایی رژیم صهیونیستی به غزه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ۴ مرتبه پایگاه‌های مقاومت فلسطین در بیت لاهیا واقع در شمال نوار غزه را هدف قرار دادند.چ برخی منابع خبری نیز از شنیده شدن صدای انفجار در شهر عسقلان در فلسطین اشغالی خبر دادند برخی منابع دیگر نیز از سرنگونی کواد کوپتر رژيم صهیونیستی از سوی گردان‌های القسام خبر دادند القسام بزن تمومش کن توبه گرگ، مرگه
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

گفتگو با تحلیل‌گر سیاسی؛ آشفتگی در اردوی اصلاح‌طلبان از کجا آمده است؟محمدجواد اکبرین: «این گونه نیست که مردم اصلاح‌طلبان را نگاه کنند و بگویند شما به هر کسی رأی دادید، ما هم رأی می‌دهیم. مردم اول باید باور کنند، اما اصلاح‌طلبان در وضعیت باورپذیری نیستند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا: چالش‌ها در مذاکرات وین همچنان باقی استند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به این که ایالات متحده چارچوب زمانی برای پایان دور ششم مذاکرات اتمی وین ندارد، تصریح کرد همچنان چالش‌ها در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »