رشد بیش از 7 درصدی صادرات ترکیه در ماه جولای

07/06/1398 12:11:00 ب.ظ

29.08.2019 آنکارا/خبرگزاری آناتولی مرکز آمار و وزارت تجارت ترکیه با انتشار گزارش مشترک آمار اقتصادی در ماه جولای و بازه زمانی ژانویه - جولای را منتشر کردند که نشان دهنده افزایش 7.9 درصدی میزان صادرات و کاهش 8.5 درصدی میزان واردات است.

بر این اساس میزان صادرات ترکیه در ماه جولای امسال با افزایش 7.9 درصدی نسبت به ماه مشابه سال گذشته به 15 میلیارد و 160 میلیون دلار رسید. میزان واردات نیز با افت 8.5 درصدی به 18 میلیارد و 351 میلیون دلار کاهش یافت.

در ماه مذکور کسری تجارت خارجی با کاهش 46.9 درصدی به 3 میلیارد و 192 میلیون دلار افت کرده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

رشد ۳۰۰ درصدی قیمت لوازم یدکی و کاهش مراجعه به تعمیرگاه‌هاتهران- ایرنا- رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران گفت: در یک سال و نیم گذشته لوازم یدکی خودروها به طور متوسط رشد ۳۰۰ درصدی را تجربه کرده که بیشتر شامل قطعات پرمصرف مثل دیسک و صفحه، لنت ترمز، سرسیلندر، سوپاپ‌ها و سیستم تعلیق و فرمان خودروهای داخلی می‌شود.

مخالفان تعلیق فعالیت پارلمان بریتانیا بیش از یک میلیون امضا جمع کردنددر کمتر از ۲۴ ساعت از اعلام تعلیق فعالیت پارلمان بریتانیا، بیش از یک میلیون نفر طوماری را در مخالفت با آن امضا کردند.

مخالفان تعلیق فعالیت پارلمان بریتانیا بیش از یک میلیون امضا جمع کردنددر کمتر از ۲۴ ساعت از اعلام تعلیق فعالیت پارلمان بریتانیا، بیش از یک میلیون نفر طوماری را در مخالفت با آن امضا کردند.

نیروهای کرد 'درحال عقب نشینی از مرز سوریه هستند'مقام های کرد در شمال شرقی سوریه می گویند که یک گروه شبه نظامی مورد حمایت آمریکا درحال عقب نشینی از ناحیه ای در مرز ترکیه است.

روحانی و شینزو آبه در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل دیدارمی‌کنندیک روزنامه ژاپنی از دیدار نخست‌وزیر ژاپن و رئیس‌جمهور ایران در ماه آینده در سازمان مل خبر داد.

دانشجوی لبنانی هاروارد به علت دیدگاه‌های ضدآمریکایی دوستانش دیپورت شداسماعیل عجاوی، دانشجوی لبنانی که قرار بود ماه آینده دوره تحصیلی خود را در دانشگاه_هاروارد آغاز کند، پس از بازجویی در فرودگاه، به علت دیدگاه‌های سیاسی ضدآمریکایی دوستانش در رسانه‌های_اجتماعی، از آمریکا به کشور خود بازگردانده شد. بیشتر بخوانید: