رشد منفی ۱۵.۸ درصدی گردشگری ایران در ۲۰۲۰

09/05/2020 06:48:00 ق.ظ

متوسط رشد گردشگری ایران در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ همزمان با شیوع بحران جهانی کرونا بنابر اعلام سازمان جهانی گردشگری منفی ۱۵.۸ درصد بوده است.

رشد منفی ۱۵.۸ درصدی گردشگری ایران در ۲۰۲۰ متوسط رشد گردشگری ایران در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ همزمان با شیوع بحران جهانی کرونا بنابر اعلام سازمان جهانی گردشگری منفی ۱۵.۸ درصد بوده است.

متوسط رشد گردشگری ایران در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ همزمان با شیوع بحران جهانی کرونا بنابر اعلام سازمان جهانی گردشگری منفی ۱۵.۸ درصد بوده است.

در این گزارش متوسط رشد ورود گردشگران بین‌المللی در سطح جهان نیز منفی ۲۲.۴ درصد گزارش شده است که در این میان منطقه آسیا-اقیانوسیه با متوسط منفی ۳۵ درصد بیشترین نزول را به خود اختصاص داده و اروپا با منفی ۱۹ درصد، آمریکا با منفی ۱۵ درصد و آفریقا با متوسط رشد گردسگر منفی ۱۲ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. منطقه خاورمیانه با متوسط رشد منفی ۱۱ درصد کمترین نزول در جذب گردشگر بین‌المللی را از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون داشته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

کشته شدن 6 نظامی پاکستانی در منطقه مرزی با ایرانرسانه‌های پاکستان از کشته شدن 6 سرباز این کشور در انفجاری در نزدیکی مرز مشترک با ایران خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در ایران و جهان؛ بالاترین نرخ بیکاری در تاریخ ۸۰ سال اخیر آمریکاتعداد کل جان‌ باختگان در اثر ابتلا به کرونا در جهان به بیش از ۲۷۰ هزار نفر بالغ گشته است و بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر نیز از بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

ویدئو؛ آخرین اَبَرماه سال ۲۰۲۰ در آسمان لندن دیده شدعکاسان و فیلمبرداران با وجود اعمال قرنطینه در بریتانیا این شانس را داشتند که تصاویر آخرین اَبَرماه سال ۲۰۲۰ را در شهر لندن ثبت کنند. دوس داری لندنو!! چجوری ماه دیده میشه وقتی ابره 🤣🤪

کرونا؛ برگزاری مجدد نمازجمعه در برخی کشورهای مسلمان جهان و ایرانمساجد که در بسیاری از کشورهای اسلامی از جمله ایران به علت شیوع ویروس جدید کرونا تعطیل شده بودند، روز جمعه اجازه یافتند مراسم نماز و عبادت را که در ماه رمضان برای مسلمانان اهمیت ویژه ای دارد را پس از هفته‌ها برگزار کنند. در ایران هم برخی مساجد در مناطقی که دولت 'سفید' و کم خطر خوانده مساجد اجازه برگزاری نماز جماعت یافته‌اند. احتمالا مالزی بوده است کدام کشور مسلمان جهان درایران,فاصله ی بین نمازگزاران 1.5 تا2 متر نبود حداکثر 80 سانت بود, فاصله گذاری رعایت نشده بود,در بویین میاندشت صفها را کوتاه کوتاه کرده بودند که فاصله گذاری رعایت شود اصلا وصل نبود به جماعت. صف باید یک صف کامل باشد تاوصل بشود و نماز جماعت درست باشد هوا کنید کون هارا و لعنت بفرستید به کفار در حالی که همین کفار به دنبال کشف واکسن هستند....احسنت بر شما جاهلین.

شمار مبتلایان کرونا در ایران به بیش از ۱۰۳ هزار نفر رسیدشمار مبتلایان کرونا در ایران به بیش از ۱۰۳ هزار نفر رسید آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان را در وب سایت یورونیوز بخوانید🔽 کرونا در افغانستان؛ با شناسایی ۱۷۱ مورد جدید تعداد مبتلایان به ۳۵۶۳ نفر رسید آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان را در وب سایت یورونیوز بخوانید: يك صفر كم گذاشتى بالاى يك ميليون نفر گرفتن و بالاى شصت هزار كشته داريم

شمار مبتلایان به کرونا در ایران از 104 هزار نفر گذشتشمار مبتلایان به کرونا در ایران از 104 هزار نفر گذشت

به گزارش ایسنا، سازمان جهانی گردشگری در گزارش ویژه"گردشگری و کووید-۱۹" اطاعاتی درباره آثار منفی شیوع ویروس کرونا بر صنعت گردشگری بین‌المللی و مناطق و کشورهای مختلف در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ منتشر کرد که بر اساس آن گردشگری ایران علی‌رغم رشد مثبت ۳۴ درصد در ژانویه و مثبت ۱۱ درصد در فوریه، با اوج‌گیری بحران کرونا در ماه مارس با نزول ۸۱ درصدی ورودی گردشگران بین‌المللی همراه شده است که متوسط رشد منفی ۱۵.رسانه‌های پاکستان از کشته شدن 6 سرباز این کشور در انفجاری در نزدیکی مرز مشترک با ایران خبر دادند.Aa جهان همچنان با شیوع کرونا دست به گریبان است و آمارهای منتشر شده تا ظهر روز جمعه نشان می دهد که تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در سراسر جهان به ۴ میلیون نفر نزدیک شده است.euronews_icons_loading عکاسان و فیلمبرداران با وجود اعمال قرنطینه در بریتانیا این شانس را داشتند که تصاویر آخرین اَبَرماه سال ۲۰۲۰ را در شهر لندن ثبت کنند؛ گرچه گاهی این ماه درخشان پشت ابرها پنهان می شد.

۸ درصد را برای ایران از ابتدای سال میلادی تاکنون رقم زده است.  در این گزارش متوسط رشد ورود گردشگران بین‌المللی در سطح جهان نیز منفی ۲۲.05.۴ درصد گزارش شده است که در این میان منطقه آسیا-اقیانوسیه با متوسط منفی ۳۵ درصد بیشترین نزول را به خود اختصاص داده و اروپا با منفی ۱۹ درصد، آمریکا با منفی ۱۵ درصد و آفریقا با متوسط رشد گردسگر منفی ۱۲ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در اروپا کشورهای فرانسه، ایتالیا و اسپانیا از کاهش شیوع کرونا خبر داده اند، و فرانسه از روز دوشنبه ۱۱ مه اولین مرحله از پایان قرنطینه در این کشور را به اجرا می گذارد. منطقه خاورمیانه با متوسط رشد منفی ۱۱ درصد کمترین نزول در جذب گردشگر بین‌المللی را از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون داشته است. بر اساس این گزارش، خودروی سربازان ارتش پاکستان که در حال بازگشت از گشت زنی در منطقه بولدا در 14 کیلومتری مرز این کشور با ایران بودند که با یک بمب کنار جاده‌ای با کنترل از راه دور مورد هدف قرار گرفت. انتهای پیام .