سرویس اطلاعاتی خارجی آلمان

سرویس اطلاعاتی خارجی آلمان

رسیدگی به شکایت از 'شنود انبوه' سرویس اطلاعاتی خارجی آلمان | DW | 15.01.2020

آیا در جریان فعالیت‌های سرویس اطلاعات و امنیت خارجی آلمان حقوق بنیادین شهروندی رعایت می‌شود یا بایستی مرزهای این فعالیت‌ها را دقیق‌تر کرد؟ این موضوعی است که دادگاه فدرال قانون اساسی آلمان اکنون در حال رسیدگی به آن است.

16/01/2020 12:26:00 ق.ظ

آیا در جریان فعالیت‌های سرویس اطلاعات و امنیت خارجی آلمان حقوق بنیادین شهروندی رعایت می‌شود یا بایستی مرزهای این فعالیت‌ها را دقیق‌تر کرد؟ این موضوعی است که دادگاه فدرال قانون اساسی آلمان اکنون در حال رسیدگی به آن است.

آیا در جریان فعالیت‌های سرویس اطلاعات و امنیت خارجی آلمان حقوق بنیادین شهروندی رعایت می‌شود یا بایستی مرزهای این فعالیت‌ها را دقیق‌تر کرد؟ این موضوعی است که دادگاه فدرال قانون اساسی آلمان اکنون در حال رسیدگی به آن است.

دادگاه فدرال قانون اساسی آلمان امروز چهارشنبه ۲۵ دی (۱۵ ژانویه) روند رسیدگی به اختیارات سرویس اطلاعاتی خارجی این کشور (BND) در خصوص موضوع شنود و رصد ارتباطات الکترونیکی و مخابراتی را پی می‌گیرد. دادگاه امروز به این موضوع خواهد پرداخت که از اطلاعات به دست آمده توسط سرویس اطلاعاتی امنیتی خارجی آلمان چه استفاده‌ای خواهد شد.

ملی‌پوش سابق کشتی فرنگی ایران زیر پرچم آلمان کشتی می‌گیرد - BBC News فارسی اطلاعیه روابط عمومی ارتش درخصوص مصاحبه اخیر امیر دریادار سیاری اعتراض های آمریکا؛ انتقاد از حضور ترامپ در یک مکان مذهبی

قضات دادگاه قانون اساسی در شهر کارلسروهه می‌خواهند در جریان رایزنی‌های خود به موضوع انتقال داده‌ها به بخش‌های دیگر و نیز به همکاری سرویس اطلاعات خارجی آلمان با دیگر سازمان‌های اطلاعاتی ـ امنیتی خارجی بپردازند. نظارت‌های پیش‌بینی‌شده نیز بایستی جایگاه مهم‌تری را در این رایزنی‌ها به خود اختصاص دهند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددر نهایت مشورت‌های محرمانه در خصوص موضوعات مورد بحث صورت خواهد گرفت. دست‌کم تا چند ماه طول خواهد کشید تا دادگاه قانون اساسی حکم خود را صادر کند.این روند قضایی به قانونی بازمی‌گردد که به سرویس اطلاعاتی خارجی آلمان اختیار شنود و رصد ارتباطات الکترونیکی و مخابراتی در خارج از مرزهای این کشور را می‌دهد. مجلس نمایندگان آلمان (بوندستاگ) با تصویب قانون مزبور در آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی، مجوز چنین اختیاراتی را رسما به این سرویس اطلاعاتی ـ امنیتی داد.

بر اساس این قانون، سرویس اطلاعاتی خارجی آلمان مجاز خواهد بود بدون در اختیار داشتن اطلاعات مشخصی در خصوص مشکوک بودن یک مورد، اقدام به جمع‌آوری انبوهی از اطلاعات مورد نیاز خود کند.سازمان حقوق بشری گزارشگران بدون مرز، به عنوان یکی از شاکیان این پرونده، اجرای قانون مزبور را نقض آزادی مطبوعات و محرمانه بودن ارتباطات مخابراتی ارزیابی می‌کند.

اطلاعات ضروری برای تحولات جاری"از جمله در ایران"هلگه براون، رئیس دفتر صدراعظمی آلمان از حزب دمکرات مسیحی، روز گذشته بر اهمیت ویژه داده‌های سرویس اطلاعاتی خارجی این کشور برای دولت آلمان تأکید کرد.آقای براون افزود، دنبال کردن تحولات جاری از جمله در ایران، عراق یا لیبی نیازمند دریافت اطلاعات لازم در عرض چند ساعت هستند. به گفته این مقام دولتی آلمان، تکیه بر اخبار سرویس‌های اطلاعاتی دیگر نیز جایز نیست، زیرا چنین اطلاعاتی ممکن است تحریف‌شده، یا با توجه به منافع آن منبع، هدایت‌شده باشند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدسرویس اطلاعات خارجی آلمان حق شنود و جمع‌آوری اطلاعات شهروندان خود و یا ساکنان داخل این کشور را ندارد. پرسش مهم در این میان این است که آیا شهروندان خارجی نیز می‌توانند در اعتراض به قانون مزبور، به حقوق بنیادین شهروندان آلمانی‌ها استناد کنند.

علاوه بر سازمان گزارشگران بدون مرز، چند خبرنگار خارجی نیز با حمایت همکاران آلمانی خود، شاکیان قانونی هستند که به سرویس اطلاعتی خارجی آلمان اجازه شنود انبوه و رصد ارتباطات الکترونیکی اتباع خارجی هستند. شاکیان این پرونده همچنین معتقدند که جدا کردن کامل اطلاعات خارجی‌ها از آلمانی‌ها نیز از لحاظ فنی امکان‌پذیر نیست.

انتقاد ظریف از سکوت اروپا در قبال برخورد آمریکا با شهروندان معترض حمله به خبرنگاران در آمریکا؛ رسانه‌ها هدف تازه پولیس - BBC News فارسی تصاویر تاثیرگذار از همبستگی‌ پلیس با مردم در جریان اعتراضات اخیر آمریکا

از نظر شاکیان پرونده و منتقدان قانون مزبور، مجوز داده‌شده به سرویس اطلاعاتی خارجی آلمان می‌تواند خبرنگاران خارجی را در هر لحظه تحت نظر این سازمان و یا همکاران بین‌المللی آن قرار دهد. سرویس اطلاعاتی خارجی آلمان مجاز است اطلاعات جمع‌آوری‌شده را در موارد مشخصی با همکاران خود مبادله کند. همکاری در برنامه‌های مبارزه با تروریسم یا در راستای حفاظت از ارتش آلمان در شرایط عملیا‌ت‌خارج از کشور، از جمله این موارد هستند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

چه خیال باطلی !! کدام حقوق شهروندی را رعایت کردند .وقتی دستشان با سازمان سیا در یک کاسه است . در مورد اسلامگرایان و مسلمانان مساجد و منازل آنان باید بیشترین کار را کرد زیرا مسلمان دروغ گو و آب زیر کاه است وقتی چشم باز میکنی که هواپیما را زد به برج دقلو

قوه قضائیه از رسیدگی به موضوع سقوط هواپیما کوتاه نخواهد آمددادستان کل کشور گفت: مردم عزیز مطمئن باشند که قوه قضائیه به هیچ وجه از رسیدگی به موضوع سقوط هواپیما کوتاه نخواهد آمد و خانواده‌های محترم عزادار هم مطمئن باشند که دستگاه قضایی در این خصوص به وظیفه و تکلیف خود عمل خواهد کرد.

آلمان؛ بازداشت چند اسلام‌گرای چچنی به اتهام تدارک سوءقصد | DW | 14.01.2020پلیس آلمان در چهار ایالت این کشور دست به عملیات تفتیش‌ علیه اسلام‌گرایان زد. گفته می‌شود که آنان به احتمال قوی سرگرم انجام برنامه‌ریزی و تدارکات سوقصدهای سنگین بوده‌اند، از جمله سوقصد به یک کنیسه در برلین. همشون رو بکشید مسلمون دو دسته است یا منفجر می کنه یا منفجر می شود . حقه شه ... تا بفهمه که این اسلام گرایان که خاصه به زیر دست ملایان ایرانی پرورش یافته اند ، چه جانورانِ وحشی صفت و کثیفی هستند! Deutschland muss verstehen: '' Was ist islamische Ideologie, die durch Mullahs Regime unterrichtet hat!

درخواست کی‌یف از آلمان برای کمک به تحقیقات درباره سقوط هواپیمای اوکراینیرئیس جمهور اوکراین از صدراعظم آلمان خواست تا این کشور به روند تحقیقات درباره سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران کمک کند. قشنگ معلومه مثل ۸ سال دفاع مقدس دوباره همه متحد شدن ایران رو بزن زمین ولی این بار مثل بار قبل نیست کشور به بلوغ فکری رسیده

وزیر خارجه آلمان: هنوز هم به دنبال حفظ توافق هستیم!وزیر خارجه آلمان پس از فعال کردن مکانیسم ماشه: *هنوز هم به دنبال حفظ توافق هستیم! *ما از ایران می‌خواهیم که فعالانه در روند مذاکرات که از حالا شروع می‌شود، شرکت کند شما باید از امریکا اجازه بگیری اقا اجازه ؟

بریتانیا، فرانسه و آلمان مکانیزم ماشه برجام را فعال کردندسه کشور اروپایی امضاکننده برجام مکانیزم حل اختلاف را به دلیل آغاز گام پنجم خروج ایران از برجام بکار انداختند. Ardeshir ما هم میریم تو ستینگ غیر فعالش میکنیم. اینا فکر کردن ما خودمون بلد نیستیم با اندروید کار کنیم. خودشون محکوم نمیشن در اینصورت؟ ما خودمون ماشه رو فعال کردیم نیاز به اونها نیست

کمیسیون پارلمان آلمان: ترور سردار سلیمانی نقض قوانین بین‌المللی بود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimکمیسیون پارلمان آلمان: ترور سردار سلیمانی نقض قوانین بین‌المللی بود کارشناسان خدمات علمی پارلمان آلمان در گزارشی ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا را نقض قوانین بین‌المللی ارزیابی کرده و توجیهات ترامپ برای چنین اقدامی را رد کردند Soleimani I miss you so much Sardar..