رسیدن نرخ سه نوع برنج ایرانی به ۱۰۰ هزار تومان/ افزایش قیمت‌ها ادامه دارد

27/01/1401 12:05:00 ب.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: رسیدن نرخ سه نوع برنج ایرانی به ۱۰۰ هزار تومان/ افزایش قیمت‌ها ادامه دارد

رئیس اتحادیه برنج فروشان بابل گفت: قیمت برنج کشت دوم طارم، هاشمی و امراللهی در بنکداری کیلویی 90 هزار تومان است و این نوع برنج‌ها در خرده‌فروشی بالای 100 هزار تومان بفروش می‌رسند. وی با اشاره به افزایش 3 تا 5 هزار تومانی قیمت برنج‌های پرمحصول، خاطر نشان کرد: قیمت برنج شیرودی در بنکداری از کیلویی 45 هزار تومان به کیلویی 48 هزار تومان افزایش یافته است؛ همچنین قیمت برنج ندا از کیلویی 42 هزار تومان به کیلویی 45 هزار تومان رسید.

این فعال اقتصادی تصریح کرد: قیمت گذاری دستوری که پیش از آغاز نوروز بر نرخ برنج اعمال شد مانع افزایش نرخ این محصول در بازار داخلی شد. قیمت گذاری دستوری باعث شد که کشاورزان فروش بار را متوقف کنند از این‌رو میزان عرضه در حجم قابل توجهی کاهش پیدا کرد.

به گفته وی؛ برخی از سودجویان و فعالان در این حوزه می‌دانند با چه روش‌هایی مصوبه قیمت گذاری دستوری را دور بزنند و قیمت برنج همانی شود که آنها می‌خواهند. تقی‌زاده با اشاره به افزایش تقاضا برای خرید برنج ایرانی، افزود: فروشگاه‌های زنجیره‌ای که پیش از عید به دلیل قیمت‌ گذاری دستوری، خرید برنج را متوقف کرده بودند این روزها در حال خرید برنج هستند و از آنجایی ‌که میزان عرضه این محصول کم شده است شاهد افزایش نرخ برنج داخلی در بازار هستیم. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

زلنسکی: در 8 سال گذشته 14 هزار اوکراینی در حملات روسیه کشته شده‌اندرئیس جمهور اوکراین گفت که در هشت سال گذشته 14 هزار اوکراینی بر اثر حملات روسیه جان خود را از دست داده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

ده‌ها هزار فلسطینی نماز جمعه را در مسجدالاقصی ادا کردندحدود 60 هزار فلسطینی دومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را در مسجدالاقصی در قدس اشغالی اقامه کردند. - خبرگزاری آناتولی

زلنسکی می‌گوید تا سه هزار نیروی اوکراینی در جنگ کشته شده‌اندولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، گفت که مقامات این کشور معتقدند از ابتدای جنگ با روسیه تاکنون حدود دو هزار و ۵۰۰ تا سه هزار نیروی اوکراینی کشته شده‌اند. این زلنسکی خودش تو چاهه همه ی کشورهای غرب و شرق رو هم داره می‌کشه تو چاه.ته این همه کمک نظامی به اوکراین آخرش جنگ جهانی سوم هست

مهاجر غیرقانونی آفریقایی در بلژیک برنده جایزه ۲۵۰ هزار دلاری لاتاری شدبا وجود اینکه این خبر می‌تواند این فرد را خوشحال کند اما مشکل اینجاست که او هیچ مدرک وسند هویتی در اختیار ندارد و در نتیجه مشخص نیست شرکت بخت‌آزمایی بتواند این جایزه را به او پرداخت کند یا خیر. دارنده بلیط برنده است صرفنظر از وضعیت مدنی و حقوقی اش. همانطور که برای خرید و فروش بلیط هم هیچ شرط و قوانین لازم نیست. ربطی به هم نداره! هر کسی که می‌تواند بلیط را بخرد، می‌تواند جایزه را دریافت هم بکند! وقتی ‌میگم فرقی نداره، یعنی اینکه: فرض‌ ماشین بزنه با این همین شخص، و‌ دادگاه تشخیص بده که باید به ایشان صد هزار یورو خسارت پرداخت کرد،… خوب، چون مدرک نداره، میخورن براش میره؟؟؟ فکر کردید همه جا ایران هست و همه ایرانی که به راحتی حق خوری کنند؟!؟!

جنگ در اوکراین؛ زلنسکی: ۲۵۰۰ تا سه هزار سرباز اوکراینی تا کنون کشته شده‌اندحمله نظامی روسیه به اوکراین در شرایطی پنجاه و دومین روز خود را پشت سر می‌گذارد که نیروهای روسی با تمرکز بر شرق قصد دارند تا نیروهای اوکراینی را از این ناحیه عقب برانند.

کسری بودجه ۴۸ هزار میلیارد تومانی تأمین اجتماعی؛ وزیر کار: وحشتناک استوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد سازمان تأمین اجتماعی سال ۱۴۰۰ مبلغ ۴۸ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته است که «عدد وحشتناکی است.» این در حالی است که دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران پیش‌بینی کرده در سال جاری این کسری بودجه چندین برابر می‌شود. خوردند و بردند 🤔 وقتی احمدی نژاد سعید مرتضوی را میاره که اختلاس بزرگ انجام بده معلومه در ادامه هم بعدی‌ ها هم راه احمدی نزاد و یارانش را ادامه خواهند داد..