رسول بداقی: کار فرهنگی، کودتا و اسلحه نیست

28/07/1398 11:32 ق.ظ

معلمان باید زندان باشند. معلمان باید شکنجه شوند. معلمان باید سختی بکشند. چون معلم هستند، آموزگارند. آموزگار فقط دو دو تا چهارتا، یاد دادن نیست. بزرگترین درس معلم درس ایستادگی است. درس آزادگی است. از متن سخنرانی رسول_بداقی در مراسم روز_جهانی_معلم گیلان

من مردم گیلان را از سال ۱۳۷۴شناختم. از آن موقع به بعد، گیلان برای من مهد تمدن و فرهنگ و انسانیت بوده. هر وقت با یک گیلانی روبرو می‌شوم،همه فرهنگ و تمدن ایرانی در ذهن من مرور می‌شود. این را خوشبختانه در رفتار دوستان بیشتر و هر روز می‌بینم.

من اگر سه دقیقه فرصت داشته باشم یک جمله ته ذهن من هست می‌خواهم این را خدمت‌ شما عرض کنم.

معلمان باید زندان باشند. معلمان باید شکنجه شوند. معلمان باید سختی بکشند. چون معلم هستند، آموزگارند. آموزگار فقط دو دو تا چهارتا، یاد دادن نیست. بزرگترین درس معلم درس ایستادگی است. درس آزادگی است. این ایستادگی و آزادگی را به‌جز با این قایم ‌موشک بازی‌ و بگیر و ببندها نمی‌شود آموزش داد. من کاری به حاکمان ندارم. شاید اگر من و شما هم جای آنها باشیم، همین رفتار را داشتیم .

من طرف خطابم هیچ کدام از حاکمان نیست. چون دیگر می‌دانم. ۵۲ سال از عمرم گذشته که چهل سال آن را در دوران این حاکمیت بودم. بگویی یا نگویی، هیچ فرقی نمی‌کند. اما من برمی‌گردم به سمت مردم. به سمت جامعه خودم. البته سعی می‌کنم با توجه به شرایطی که کانون صنفی معلمان گیلان دارد، صحبت کنم . headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

زاخارووا: اهداف حضور آمریکا در سوریه قابل درک نیستسخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد، اهداف و استراتژی حضور نظامی آمریکا در منطقه درگیری در سوریه قابل درک نبوده و روشن نیست. این راسته پفیوزا؟

نمی‌شود زبان بین‌المللی را از سیستم آموزشی حذف کرد/ همه خانواده‌ها نمی‌توانند فرزندانشان را به آموزشگاه‌های خصوصی زبان بفرستندذوالقدر در گفت‌وگو با ایلنا‌‌‌: نمی‌شود زبان بین‌المللی را از سیستم آموزشی حذف کرد/ همه خانواده‌ها نمی‌توانند فرزندانشان را به آموزشگاه‌های خصوصی زبان بفرستند یه سری نماینده ها صبح از ویلاهای چند میلیاردی میزنن بیرون اینا برا اینه بنده خدا طرح دادن اینجوری

مقاومت‌هایی در برابر اعلام واقعی حقوق مدیران وجود دارد، اما بازدارنده نیست/ اختصاص بودجه برای بازنشستگی خودخواسته و پیش از موعدمعاون شهردار تهران در گفت‌و‌گو با ایلنا: مقاومت‌هایی در برابر اعلام واقعی حقوق مدیران وجود دارد، اما بازدارنده نیست/ اختصاص بودجه برای بازنشستگی خودخواسته و پیش از موعد

همایش اربعین تجلی تشکیل جبهه‌ای واحد علیه ظلم، تبعیض و خشونت استرئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به رئیس جمهور و نخست وزیر عراق، با قدردانی از تلاش همه مردم، مسئولان، علما و به‌ویژه مقام مرجعیت برای تامین امنیت کامل و میهمان‌نوازی از زائرین اربعین حسینی، تصریح کرد: این گردهمایی بیش از پیش نشان داد که اربعین فقط یک مناسبت تقویمی نیست، بلکه معجزه ماندگار تاریخی و قوی‌ترین رسانه برای معرفی فرهنگ حسینی و قیام عاشورایی است.

کلان‌شهر؛ یوکوهامای ژاپن، میزبان جام جهانی راگبی«یوکوهاما شبیه توکیو نیست. فضایی بسیار خاص دارد چون شهری نیست که بناهای توریستی داشته باشد. نه معبدی دارد و نه ساحل دریا. اگر می‌خواهید ژاپن واقعی را ببینید و حس کنید باید به نوگه بیایید.»

امداد غیبی پروردگار ملموس و محسوس است/ دستگیری سرشبکه کانال ضد انقلاب کار خدا بود/ ترامپ به ترکیه نامه التماس نوشت و ترکیه هم نامه را در سطل زباله انداختامام جمعه مشهد گفت: مقام معظم رهبری فرمودند اربعین امسال نشانه اراده الهی بر نصرت اسلامی است یعنی این مردمی که رفتند خودشان نرفتند و این‌ها را خدا برد. اینطور نبود که جمعیت میلیونی در جاده کربلا راه افتند و این کار خداست و این یعنی خدا خواسته اسلام توسعه یابد و دین جهانی شود. کلا ایران مملکت امدادهای غیبی انشالله سر شبکه مواد مخدر هم در ایران دستگیر شه یعنی میشه