رسول بداقی به ۵ سال حبس محکوم شد | DW | 17.04.2022

28/01/1401 02:01:00 ب.ظ

رسول بداقی، عضو کانون صنفی فرهنگیان از طرف دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس محکوم شد. در حکم این عضو کانون صنفی فرهنگیان اسلام‌شهر مجازات تکمیلی نیز در نظر گرفته شده است.

رسول بداقی، عضو کانون صنفی فرهنگیان از طرف دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس محکوم شد. در حکم این عضو کانون صنفی فرهنگیان اسلام‌شهر مجازات تکمیلی نیز در نظر گرفته شده است. رامین صفرنیا، وکیل رسول بداقی روز شنبه ۲۷ فروردین (۱۶ آوریل) در حساب شخصی توئیتر خود از این حکم خبر داد و نوشت:‌ «امروز حکم موکلم رسول بداقی ابلاغ شد.

آقای بداقی بابت اتهام اجتماع و تبانی به مدت چهار سال حبس و فعالیت‌های تبلیغی به یک سال حبس، همچنین منع خروج از کشور و منع اقامت در تهران و تمام استان‌های هم‌جوار به مدت دوسال محکوم شد. اشد، قابلیت اجرا دارد. در فرصت آتی تجدیدنظرخواهی خواهیم کرد.»

بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در صورت تایید این حکم در دادگاه تجدید نظر چهار سال زندان این فعال صنفی قابل اجرا خواهد بود. رسول بداقی در سال ۱۳۹۰ به دلیل فعالیت‌های سیاسی و صنفی خود از آموزش و پرورش اخراج شد و پس از آن بارها بازداشت و زندانی شد.

او روز شنبه ۲۰ آذرماه ۱۴۰۰ (۱۱ دسامبر ۲۰۲۱ )، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و پس از ۱۰ روز با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید بازداشت این بازرس کانون صنفی معلمان با ضرب و شتم ماموران همراه بود. در هنگام بازداشت ماموران امنیتی بسیاری از وسائل شخصی این فعال صنفی و همسر او از جمله موبایل و کامپیوتر شخصی را توقیف کردند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

رسول بداقی، عضو کانون صنفی معلمان، به ۵ سال حبس محکوم شدرسول بداقی، فعال مدنی و عضو کانون صنفی معلمان به حبس و منع اقامت در تهران و استان‌های هم‌جوار به مدت دوسال محکوم شد.

رسول بداقی، عضو کانون صنفی معلمان، به ۵ سال حبس محکوم شدرسول بداقی، فعال مدنی و عضو کانون صنفی معلمان به حبس و منع اقامت در تهران و استان‌های هم‌جوار به مدت دوسال محکوم شد.

رسول بداقی، معلم اخراجی به ۵ سال زندان محکوم شددستگاه قضایی جمهوری اسلامی، رسول بداقی، زندانی سیاسی سابق و فعال صنفی معلمان را در پرونده‌ای جدید به ۵ سال زندان محکوم کرد.رامین ص ...

کره شمالی ظاهرا یک سیستم تسلیحاتی جدید را آزمایش کرده است | DW | 17.04.2022کره شمالی می‌گوید، نوع جدیدی از موشک‌های هدایت‌شونده تاکتیکی را با موفقیت آزمایش کرده است. رسانه‌های دولتی گزارش دادند که توسعه این سیستم تسلیحاتی کارایی استفاده از 'سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی' را افزایش می‌دهد. امید وارهستم انشالله یک روزی از این موشک ها بالا خاک آمریکا واسرایل استفاده شود تا به جزای اعمال شان برسد پاینده باد کره شمالی مرگ بر امریکا ومتحدین شان

رکورد تاریخی در صادرات ترکیه به اسرائیلصادرات ترکیه به اسرائیل در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۲ با جهش ۳۷ درصدی به به ۱.۸ میلیارد دلار رسید. جمهوری اسلامیم رکورد واردات و صادرات دروغ تو کل دنیا جابجا کرده🤷🏻‍♂️😇

سال ۱۴۰۰؛ تحقق تنها یک سوم اهداف رشد تولید برق ایران | DW | 15.04.2022آمارهای جدید وزارت نیرو در ایران نشان می‌دهد که در سال ۱۴۰۰ تنها یک سوم اهداف رشد تولید برق محقق شده است. برای سومین سال متوالی است که تنها بخش کوچکی از اهداف رشد تولید برق ایران محقق می‌شود.