رسوایی در پلیس ایالتی آلمان: کشف گروه‌های چت نژادپرستانه | DW | 17.09.2020

27/06/1399 01:38 ب.ظ

۲۹ پلیس زن و مرد در بزرگترین ایالت آلمان به اتهام عضویت در گروه‌های واتس‌اپی با محتوای نژادپرستانه و فاشیستی تحت پیگرد قرار گرفته‌اند. وزیر امور داخلی این ایالت این موضوع را 'رسوایی' دانسته است.

۲۹ پلیس زن و مرد در بزرگترین ایالت آلمان به اتهام عضویت در گروه‌های واتس‌اپی با محتوای نژادپرستانه و فاشیستی تحت پیگرد قرار گرفته‌اند. وزیر امور داخلی این ایالت این موضوع را 'رسوایی' دانسته است. رسوایی در پلیس ایالتی آلمان: کشف گروه‌های چت نژادپرستانه ۲۹ پلیس زن و مرد در بزرگترین ایالت آلمان به اتهام عضویت در گروه‌های واتس‌اپی با محتوای نژادپرستانه و فاشیستی تحت پیگرد قرار گرفته‌اند.

وزیر امور داخلی این ایالت این موضوع را"رسوایی" دانسته است.

۲۹ مأمور زن و مرد پلیس در ایالت نوردراین وستفالن در غرب آلمان تحت پیگرد قضایی قرار گرفته‌اند. موضوع بر سر انتشار ۱۲۶ تصویر با محتوای راست افراطی در دست‌کم پنج گروه واتس‌اپی است. این تصاویر از جمله شامل پیام‌هایی با پرتره آدولف هیتلر یا تصاویر مونتاژشده پناهجویان در اتاق‌های گاز هستند.

در مجموع ۲۰۰ مامور پلیس مشغول تفتیش و بررسی ۳۴ مقر پلیس هستند. تمرکز بیشتر روی اداره پلیس شهر اِسِن است؛ جایی که ۲۵ مأمور پلیس متهم به انتشار تصاویر یادشده هستند. در میان آنها یک افسر مافوق نیز حضور دارد. headtopics.com

نخستین گروه واتس‌اپی در سال ۲۰۱۲ ایجاد شده است. آخرین پیام ارسال‌شده به گروه‌ها در یک موبایل توقیف‌شده مشاهده شده که تاریخ آن مربوط به ۲۷ اوت ۲۰۲۰ (حدود سه هفته پیش) است. همه ۲۹ مامور پلیس متهم در این پرونده از کار تعلیق شده‌‌اند؛ سلاح و لباس فرمشان را تحویل داده‌اند و حق ورود به پاسگاه‌های پلیس ندارند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

پلیس فدرال آمریکا دو هکر ایرانی و فلسطینی را در فهرست افراد تحت تعقیب قرار دادپلیس فدرال آمریکا دو هکر ایرانی و فلسطینی را در فهرست افراد تحت تعقیب قرار داد به گزارش آسوشیتدپرس، یکی از آنها بهزاد محمدزاده، ۱۹ ساله، ساکن ایران، و دیگری مروان ابوسرور، ۲۵ ساله ساکن مناطق فلسطینی است.

عملیات بزرگ پلیس یونان برای انتقال پناهجویان به اردوگاه جدید در لسبوسپس از آتش گرفتن کمپ موریا، جایی که حدود ۱۳ هزار پناهجو تحت شرایط اسف‌بار و بسیار سخت در آن زندگی می‌کردند هزاران تن از ساکنان اردوگاه گوشه کناری در خیابان و جاده‌ها و یا در پارکینگ سوپرمارکت‌های بزرگ شب را به صبح می‌رسانند.

فوت ۱۷۶ بیمار کرونایی در شبانه‌روز گذشته/ ۲۸ استان در شرایط قرمز و هشدارشناسایی ۲۸۱۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۲۸۱۵ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۷۶ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۱۳۱۴۹ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۵۳۸۴۸ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۳۸۰۸ نفر

کرونا در ایران؛ 179 بیمار در یک روز جان باختنددر شبانه روز گذشته 2 هزار و 981 بیمار مبتلا به کووید-19 در ایران شناسایی شده و در همین مدت 179 نفر از بیماران نیز جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

فلسطین: آنچه در کاخ سفید اتفاق افتاد هرگز عامل برقراری صلح در منطقه نخواهد شدفلسطین: آنچه در کاخ_سفید اتفاق افتاد هرگز عامل برقراری صلح در منطقه نخواهد شد

سفیر ایران در کابل: تهران از تلاش‌ها برای تامین صلح پایدار در افغانستان حمایت می‌کندسفیر ایران در کابل در دیدار با رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت که تهران از مذاکرات صلح برای تامین ثبات پایدار در این کشور حمایت می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

آلمان

رسوایی در پلیس ایالتی آلمان: کشف گروه‌های چت نژادپرستانه

۲۹ پلیس زن و مرد در بزرگترین ایالت آلمان به اتهام عضویت در گروه‌های واتس‌اپی با محتوای نژادپرستانه و فاشیستی تحت پیگرد قرار گرفته‌اند. وزیر امور داخلی این ایالت این موضوع را"رسوایی" دانسته است.

۲۹ مأمور زن و مرد پلیس در ایالت نوردراین وستفالن در غرب آلمان تحت پیگرد قضایی قرار گرفته‌اند. موضوع بر سر انتشار ۱۲۶ تصویر با محتوای راست افراطی در دست‌کم پنج گروه واتس‌اپی است. این تصاویر از جمله شامل پیام‌هایی با پرتره آدولف هیتلر یا تصاویر مونتاژشده پناهجویان در اتاق‌های گاز هستند.

در مجموع ۲۰۰ مامور پلیس مشغول تفتیش و بررسی ۳۴ مقر پلیس هستند. تمرکز بیشتر روی اداره پلیس شهر اِسِن است؛ جایی که ۲۵ مأمور پلیس متهم به انتشار تصاویر یادشده هستند. در میان آنها یک افسر مافوق نیز حضور دارد.

نخستین گروه واتس‌اپی در سال ۲۰۱۲ ایجاد شده است. آخرین پیام ارسال‌شده به گروه‌ها در یک موبایل توقیف‌شده مشاهده شده که تاریخ آن مربوط به ۲۷ اوت ۲۰۲۰ (حدود سه هفته پیش) است.

همه ۲۹ مامور پلیس متهم در این پرونده از کار تعلیق شده‌‌اند؛ سلاح و لباس فرمشان را تحویل داده‌اند و حق ورود به پاسگاه‌های پلیس ندارند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

به گفته هربرت رویل، وزیر امور داخلی ایالت نوردراین وستفالن، حداقل ۱۴ متهم باید از کار اخراج شوند. منزل و محل کار آنها بازرسی و تفتیش شده‌ است. روند توبیخ ۱۵ متهم دیگر هم آغاز شده است. رویل از انجام تحقیقات ویژه، به‌ویژه در اداره پلیس شهر اِسن خبر داده است.

رویل کشف گروه‌های چت را "رسوایی برای پلیس نوردراین وست‌فالن" دانسته و گفته است: «موضوع بر سر بدترین و مشمئزکننده‌ترین نوع نفرت‌پراکنی است.»

او همچنین تصریح کرده که راست‌گرایی افراطی هیچ جایی در پلیس نوردراین وست‌فالن ندارد.

هربرت رویل، وزیر امور داخلی ایالت نوردراین وستفالن

نفوذ گروه‌های راست افراطی در پلیس آلمان

پرونده گروه‌های واتس‌اپی به دیگر پرونده‌های نگران‌کننده سال‌های اخیر اضافه می‌شود که در آنها گرایش‌های یهودستیزانه و نژادپرستانه در صفوف پلیس آلمان مشاهده شده است. در پنج سال گذشته در سراسر این کشور حدود ۲۰۰ مورد از گرایش‌های نژادپرستانه و راست افراطی در پلیس کشف شده است.

یکی از تازه‌ترین این موارد رسوایی موسوم به"

NSU 2.0

" بود. در این مورد مشخص، از سال ۲۰۱۸ نامه‌های تهدیدآمیز با محتوای راست افراطی از طریق فکس، ایمیل، اس‌ام‌اس یا فرم‌های اینترنتی برای چهره‌های فرهنگی و سیاسی در آلمان ارسال می‌شد. نامه‌ها با عبارت NSU 2.0 امضا شده‌اند. NSU اشاره به نام یک گروه تروریستی با گرایش‌های نژادپرستانه است که در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷ یک مأمور پلیس و ۹ شهروند خارجی‌تبار در آلمان را کشت.

در پرونده رسوایی 2.0 NSU نیز از طریق کامپیوترهای اداره پلیس شهر اِسن اطلاعات خصوصی برخی افراد استخراج شده بود. نام این افراد بعدها در فهرست کسانی بود که به آنها نامه تهدیدآمیز ارسال شده است.

در پلیس برلین هم از سال ۲۰۱۶ در مجموع ۴۸ پرونده تخلف با گرایش‌های سیاسی یا راست افراطی برای مأموران پلیس به جریان افتاده است.

نگرانی مقامات فدرال

هولگر مونش، رئیس پلیس جنایی فدرال آلمان پس از برملا شدن رسوایی در پلیس ایالت نوردراین وست‌فالن، نسبت به از دست رفتن اعتماد به سیستم امنیتی هشدار داد. او گفت پلیس آلمان باید در تمام سطوح هر چه در توان دارد به کار ببندد تا اعتماد شهروندان را حفظ کند یا اعتماد از دست‌رفته را دوباره به دست آورد.

کریستینه لامبرشت، وزیر دادگستری آلمان نیز خواهان شفاف‌سازی کامل در این زمینه شد. خانم لامبرشت این رسوایی را موجب واردشدن خدشه به چهره پلیس دانست.

به گفته یورگ رادک، قائم مقام اتحادیه پلیس آلمان، اگر اتهام‌ها ثابت شوند، باید مأموران بیشتری اخراج شوند. او همچنین خواستار برگزاری دوره‌های آموزشی برای مأموران پلیس و بررسی وضعیت افراط‌گرایی در بخش دولتی شد.

در همین زمینه: