رسایی و نبویان در قد و قواره اداره مجلس نیستند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: افرادی مانند آقای نبویان و رسایی همین که بالای سر آقای قالیباف هستند برایشان کافی است اما در حد و اندازه اینکه مجلس را اداره کنند نیستند. می‌ماند دو، سه گزینه دیگر که بعید می‌دانم با حضور آقای قالیباف رأی بیاورند. ممکن است با لابی کردن هیأت‌‌رئیسه را از دست آقای قالیباف گرفته و یکی، دو نفر عضو هیأت‌رئیسه شوند.

محمدصادق جوادی‌حصار فعال سیاسی اصلاح‌طلب عضو حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که رهبر انقلاب از اول سال جاری تاکید فراوانی بر مشارکت پرشور داشتند. با توجه به اعلام مشارکت ۴۱ درصدی مردم در انتخابات ویژگی‌های مدنظر رهبری برای انتخابات اجرایی شد، گفت: انتخابات پرشور مدنظر رهبری، مشارکت ۷۰ تا ۸۰درصدی جمعیت بود. اما مشارکتی که حداقل آن حدود ۴۰ درصد بود نمی‌تواند انتخابات پرشور تلقی شود متاسفانه رقابت‌ها خیلی پرشور نبود و مشارکت خیلی بالایی در انتخابات شکل نگرفت.

جوادی‌حصار در پاسخ به این سوال که تحلیل شما از ترکیب مجلس دوازدهم چیست و چه رویکردی نسبت به مجلس یازدهم خواهد داشت، گفت: ترکیب مجلس دوازدهم هنوز تکمیل نشده و باید دید ترکیب نهایی مجلس به چه شکلی می‌شود. اگر یک فراکسیون قوی از جریان اعتدالی توسعه‌گرا و اصلاح‌طلب، شکل بگیرد می‌توان گفت یک اهرم کنترلی در مجلس به وجود می‌آید. مجلس یازدهم، مجلسی است که به شدت یکجانبه، یکسویه و یکدست بود که منافع کلان کشور را معطوف به رضایت مردم ندید.

جوادی‌حصار در پاسخ به این سوال که در انتخابات برگزار شده شاهد عدم رای دادن لیستی مردم بودیم به طوری که مردم به صورت ترکیبی به نامزدهای مورد نظر رای دادند. تحلیل شما از این موضوع چیست، گفت: من نمی‌توانم خیلی راحت این موضوع را بپذیرم. در شرایط عدم حضور رقبای جدی اصولگرایان، این جناح سیاسی دعواهای شخصی خودشان را برجسته‌تر کردند و یک لیست ۹۰ نفره برای تهران معرفی کردند که ۳۰ نفر اول‌شان در همه لیست‌ها بودند و تقریبا مابقی نامزدها برای آنکه دیده شوند در لیست‌های مختلف پخش شدند.

جوادی‌حصار در پاسخ به این سوال این تحلیل وجود دارد با توجه به جایگاه چهارم قالیباف در لیست تهران، با حضور سه فرد از جریان تندرو اصولگرایی در صدر لیست، او کرسی ریاست مجلس را از دست بدهد. چقدر این موضوع را محتمل می‌دانید، گفت: فکر می‌کنم آن آدم‌ها اگر بتوانند کاری انجام دهند، بیشتر فشارشان را روی اعتبارنامه آقای قالیباف خواهند گذاشت تا او را کلا حذف کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پایان شمارش آرا در ۱۵۰۰ شعبه تهران؛ لیستی تماما اصولگرا، نبویان و رسایی نفر اول و دوم، ثابتی و قالیباف سوم و چهارمبا پایان شمارش آرای انتخابات مجلس در تهران در ۱۵۰۰ شعبه، تسنیم اسامی ۳۰ نفر نخست را منتشر کرد. به گزارش تسنیم، شمارش آرای تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در 1500 شعبه به پایان رسید. 1- سید محمود نبویان 2- حمید رسایی 3- امیرحسین ثابتی 4. محمدباقر قالیباف 5.سیدروح‌الله ایزدخواه 6.سیدرضا تقی‌پور انواری 7. منوچهر متکی 8. مرتضی آقاتهرانی 9.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

آغاز پیش‌فروش بلیت سفرهای نوروزی در استان زنجانرئیس اداره حمل و نقل مسافر گفت: در آستانه بهار و آغاز سفرهای نوروزی، پیش‌فروش بلیت به صورت اینترنتی و حضوری از امروز در استان زنجان آغاز شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عضویت ۲۵ هزار نفر در کانون‌های فرهنگی مساجد شهرستان آران و بیدگلرئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل گفت: عضویت ۲۵ هزار نفر در ۷۵ کانون فرهنگی، هنری مساجد این شهرستان ظرفیتی بی‌بدیل در حوزه دین و فرهنگ است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اجرای طرح‌های آبخیزداری، تنها راه تغذیه سفره‌های آب زیر زمینیرییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناباد تنها راه کنترل بهینه آب‌های سطحی و تغذیه سفره‌های آب زیر زمینی را اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری در بالادست شهرها و روستاها دانست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حجاب‌بان‌ها در استخدام دولت نیستند/ واکنش پاد به حادثه درمانگاه قمدستیار رییس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی اعلام کرد: حجاب‌بان‌ها در استخدام دولت نیستند و دولت به آنها پول نمی‌دهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »