رسانه انگلیسی: بن سلمان پیش از نشست گروه ۲۰ پادشاهی خود را اعلام می‌کند

08/03/2020 10:39:00 ب.ظ

رسانه انگلیسی: بن سلمان پیش از نشست گروه ۲۰ پادشاهی خود را اعلام می‌کند

رسانه انگلیسی: بن سلمان پیش از نشست گروه ۲۰ پادشاهی خود را اعلام می‌کند

تهران- ایرنا- تارنمای میدل‌ایست‌آی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که ولیعهد سعودی قصد دارد پیش از نشست گروه ۲۰ در نوامبر سال جاری میلادی (آذر 99) پادشاهی خود را اعلام کند.

براساس این گزارش، بن سلمان قصد ندارد تا زمان مرگ «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاهی عربستان و پدرش صبر کند، چراکه حضور پدرش مشروعیت او را تضمین می‌کند؛ او می‌خواهد از فرصت نشست سران گروه ۲۰ برای اعلام پادشاهی خود استفاده کند.منابع آگاه به میدل‌ایست‌آی گفتند که بن سلمان قصد دارد پدرش را که دچار فراموشی شده اما سلامت جسمانی وی در وضعیت خوبی است، مجبور کند تا از پادشاهی کناره‌گیری کند.

به گفته این منابع، پیش از بازداشت شاهزاده احمد یک فرصت دیگر به او داده شده بود تا حمایت خود را از بن سلمان اعلام کند. اما او امتناع کرده و گفته بود با وجود آنکه خود علاقه‌ای به سلطنت ندارد، اما از کس دیگری جز بن سلمان حمایت خواهد کرد.این منابع جزئیات بیشتری از دستگیری شاهزاده احمد منتشر کرده و گفتند که او آنگونه که در یک گزارش خبرگزاری رویترز آمده بوده، قصد کودتا نداشته، چراکه اصلا قدرت چنین کاری را ندارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

دانش صحیح کشورداری درهیچ کشوری وجودنداردکه افراد،که توان مدیریت یک خانواده راندارند،بخواهند ملت وکشوری راعادلانه وصحیح اداره کنند.انکه اختلاف طبقاتی،ناهنجاری،فقروناامنی درکشورها وجودداردکه نمی بایست وجودداشته باشد،محصول ان است.کشورهابایدبراساس علم خالص واسلام خالص مدیریت شودوان ب خبرگزاری ایرنا با بیشرفی تمام صفحه اول را به عناوینی بجز کشتار کرونا اختصاص داده. پست فطرتها از قتل عام گیلان خبر دهید.

رسمی شدن یک فاجعه ، بیچاره ملت عربستان 👎 اینها انگشت کوچیکه نظام هم نمیشن به سلامتی و میمنت داره به هلاکت نزدیکتر میشه...

دستور اردوغان برای جلوگیری از عبور پناهجویان از دریای اژه | DW | 07.03.2020به دستور رئیس جمهوری ترکیه قرار است مسیر گذر مهاجران و پناهجویان به یونان و از طریق دریای اژه بسته شود. این آب‌راه کوتاه‌ترین و در عین حال خطرناک‌ترین مسیر ورود غیرقانونی مهاجران به خاک اتحادیه اروپا است. باز اردوغان رفت با روسیه و اروپا به توافق رسید. بیشرف فقط میخواست آدم ها ر‌و طعمه کنه و به عنوان اهرم فشار ازشون استفاده کنه باجش رو گرفت این مرتیکه باجگیر چقدر بیرحمی کرد در حق اهالی سوریه ، تازه گفته این راه راببندند

نجات بیش از صد پناهجو از خطر غرق شدن در دریای اژهگارد ساحلی ترکیه٬ 121 پناهجو را که یونان مانع ورود آنان به جزایر این کشور شده بود٬ نجات داد. - خبرگزاری آناتولی

انتشار تصاویر تازه‌ای از ملک سلمان پادشاه عربستان،‌ پس از شایعه مرگ اودر پی دستگیری سه عضو برجستهٔ دربار سعودی به‌ظن توطئه برای در اختیار گرفتن قدرت، شایعهٔ مرگ احتمالی ملک سلمان به گوش می‌رسید. خوب كه چى؟ البته این فیلم قدیمی است و فیلم هفته گذشته ملاقات سفرای آل سعود در اوکراین و اوروگوئه با ملک سلمان است. فکرکنم هدف ملک سلمان خاموش کردن صدای تندروهای اسلامیست

فروشگاه‌های البرز همچنان شلوغ است/روزهای خوبی پیش رو نداریمهشدار صریح معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز: *فروشگاه‌های البرز همچنان شلوغ است *طی دو تا سه هفته آینده شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کرونا خواهیم بود *روزهای خوبی پیش رو نداریم *اگر مردم رعایت نکنند، سرعت انتشار این ویروس افزایش می‌یابد حالا گیریم مردم رعایت کنن بیرون نرن از کجا بیارن بخورن اگر برن ماسک ندارن عادت کردین بندازین گردن مردم چه عجب یکی هشدار داد hamidkoper واسه زنده موندن فقط کرونا نگرفتن کافی نیست !!

گزارش تاریخ| درخواست جبهه ملی از فدائیان اسلام برای حذف رزم‌آرا- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimرزم‌آرا مانع بزرگی در برابر ملی شدن صنعت نفت و نمایندگان اقلیت جبهه ملی در مجلس بود. نماینده دکتر مصدق و اعضای جبهه ملی در جلسه‌ای با نواب‌صفوی و فدائیان اسلام با پذیرفتن چهار شرط نواب، برای حذف رزم‌آرا به توافق رسیدند.

بعد از کرونا، دوباره استقلال، پرسپولیس و تراکتور را خواهیم دید؟

این تارنمای انگلیسی یکشنبه‌شب گزارش داد که «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی «احمد بن عبدالعزیز» و «محمد بن نایف» از شاهزاده های ارشد خاندان سلطنتی را بازداشت کرده تا پیش از نشست گروه ۲۰ در ریاض در نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی (آذرماه ۹۹) خود را پادشاه سعودی اعلام کند.یک قایق بادی حامل پناهجویان در نزدیکی ساحل یکی از جزایر یونان سیاست ترکیه برای تحت فشار قرار دادن اتحادیه اروپا از طریق باز گذاشتن راه‌های ورود غیرقانونی مهاجران و پناهجویان به کشورهای اروپایی اندکی تغییر کرد.گارد ساحلی ترکیه٬ 121 پناهجو را که یونان مانع ورود آنان به جزایر این کشور شده بود٬ نجات داد.Aa ویدئوی تازه‌ای از ملک سلمان، پادشاه عربستان روز یکشنبه در حالی منتشر شد که در روزهای گذشته شایعهٔ مرگ احتمالی وی به گوش می‌رسید.

براساس این گزارش، بن سلمان قصد ندارد تا زمان مرگ «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاهی عربستان و پدرش صبر کند، چراکه حضور پدرش مشروعیت او را تضمین می‌کند؛ او می‌خواهد از فرصت نشست سران گروه ۲۰ برای اعلام پادشاهی خود استفاده کند. منابع آگاه به میدل‌ایست‌آی گفتند که بن سلمان قصد دارد پدرش را که دچار فراموشی شده اما سلامت جسمانی وی در وضعیت خوبی است، مجبور کند تا از پادشاهی کناره‌گیری کند. گارد ساحلی در بیانیه‌ای اعلام کرده که این کار برای کاهش خطر جانی عبور از این گذرگاه دریایی انجام می‌شود و وزارت کشور ترکیه بر اجرای آن نظارت خواهد کرد. به گفته این منابع، پیش از بازداشت شاهزاده احمد یک فرصت دیگر به او داده شده بود تا حمایت خود را از بن سلمان اعلام کند.2020 ازمیر/ خبرگزاری آناتولی نیروهای گارد ساحلی ترکیه طی دو عملیات جداگانه در شهرستان‌های چشمه و قره‌بورون ازمیر، 121 پناهجویی که مورد اقدام خشونت آمیز گارد ساحلی یونان قرار گرفته بودند را از خطر غرق شدن در آبهای دریای اژه نجات دادند. اما او امتناع کرده و گفته بود با وجود آنکه خود علاقه‌ای به سلطنت ندارد، اما از کس دیگری جز بن سلمان حمایت خواهد کرد. آنکارا در عین حال تاکید کرده که این اقدام نباید به معنی پس گرفتن تصمیم ترکیه برای باز گذاشتن مسیر عبور پناهجویان و مهاجران به سمت اروپا تلقی شود. این منابع جزئیات بیشتری از دستگیری شاهزاده احمد منتشر کرده و گفتند که او آنگونه که در یک گزارش خبرگزاری رویترز آمده بوده، قصد کودتا نداشته، چراکه اصلا قدرت چنین کاری را ندارد. یک منبع محلی به خبرنگار رویترز گفته است:‌ «محمد بن سلمان، دستگیرشدگان اخیر را متهم کرده که با قدرت‌های بیگانه از جمله آمریکایی‌ها و دیگران تماس برقرار کرده‌اند تا کودتا کنند.

آن‌ها همچنین گفتند که در صورت فوت پادشاه عربستان، شاهزاده احمد که عضو «شورای بیعت» نیز هست، آشکارا با سلطنت بن سلمان مخالفت خواهد کرد. کشورهای عضو اتحادیه اروپا این سیاست را به عنوان تلاش برای باج‌گیری محکوم کرده و گفته‌اند تسلیم آن نمی‌شوند. هزاران تن از این پناهجویان تلاش می کنند خود را از دریا و مرز زمینی به یونان برساندند. براساس گزارش میدل‌ایست‌آی، یکی از دلایل خارجی پاکسازی در خاندان سلطنتی عربستان در این برهه، نگرانی بن سلمان از این موضوع بوده که احتمال دارد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در انتخابات سال ۲۰۲۰ پیروز نشود. همه نامزدهای حزب دمکرات منتقد جدی بن سلمان بوده و آشکارا در موضوع قتل جمال خاشقچی روزنامه‌نگار سعودی که در سال ۲۰۱۸ در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسید، بن سلمان را به عنوان آمر این قتل محکوم کرده‌اند. در ادامه تنش بر سر تصمیم آنکارا برای بازگذاشتن راه عبور مهاجران غیرقانونی، اردوغان با صدراعظم آلمان، آنگلا مرکل تلفنی گفت‌وگو کرد. روزنامه «وال استریت ژورنال» شامگاه جمعه گزارش داد که مقامات عربستان احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف از شاهزاده های خاندان سعودی را پس از ورود و تفتیش منزل آنها، بازداشت کردند. مهاجران غیرقانونی می خواهند با عبور از یونان به کشورهای دیگر اروپایی بروند. به گزارش این رسانه آمریکایی، این دو شاهزاده از بارزترین شخصیت‌های سیاسی عربستان بودند و بازداشت آنان با هدف تقویت و تثبیت قدرت ولیعهد جوان سعودی و کنار گذاشتن رقبای جدی وی در قدرت صورت گرفته است. اعلام مرگ توافق ترکیه و اروپا کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان در گف‌وگو با شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان می‌گوید اگر صادقانه به مسئله نگاه کنیم باید بگوئیم که توافق‌های اروپا و ترکیه در مورد پناهجویان دیگر وجود ندارند.

پیشتر در سال ۱۳۹۶ سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان در حکمی، شاهزاده بن نایف را از ولیعهدی این کشور خلع کرده و فرزندش محمد را به جای وی منصوب کرده بود. احمد بن عبدالعزیز نیز برادر شاه سعودی است که در نوامبر ۲۰۱۷ (آذر ۱۳۹۶) و ساعاتی پیش از بازداشت ۱۱ نفر از شاهزادگان توسط بن سلمان، موفق به فرار و عزیمت به آمریکا شده بود. وزارت خارجه ترکیه شامگاه جمعه ششم مارس، ضمن رد این اتهام در مقابل اتحادیه اروپا را متهم کرد که از موضوع مهاجران به عنوان ابزار سیاسی استفاده کرده و با این کار حقوق بین‌الملل را پایمال می‌کند. این شاهزاده سعودی در دوران پادشاهی ملک عبدالله پادشاه فقید عربستان مدت کوتاهی پست وزارت دفاع این کشور را بر عهده داشت. . پس از اعلام باز گذاشتن راه عبور مهاجران به سمت اروپا هزاران مهاجر خود را به گذرگاه‌های مرزی شمال ترکیه رساندند تا وارد خاک اروپا شوند.