رسانه‌های آمریکا: سه عضو خاندان سلطنتی عربستان دستگیر شدند

17/12/1398 12:53:00 ب.ظ

بنا به گزارش‌ها احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف که قبلا نامزد احتمالی تاج و تخت عربستان سعودی بودند متهم به توطئه علیه ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی و محمد بن سلمان ولیعهد او هستند. اتهاماتی که می‌تواند برای آنها حبس ابد و حتی مجازات اعدام را در پی داشته باشد.

بنا به گزارش‌ها احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف که قبلا نامزد احتمالی تاج و تخت عربستان سعودی بودند متهم به توطئه علیه ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی و محمد بن سلمان ولیعهد او هستند. اتهاماتی که می‌تواند برای آنها حبس ابد و حتی مجازات اعدام را در پی داشته باشد. به گزارش رسانه‌های آمریکایی مقامات عربستان سعودی روز جمعه سه عضو خاندان سلطنتی این کشور را دستگیر کرده‌اند.

روزنامه وال‌استریت ژورنال به نقل از منابعی که نامشان را ذکر نکرده است این سه نفر را احمد‌ بن عبدالعزیز آخرین پسر ملک عبدالعزیز و برادر ملک سلمان پادشاه کنونی عربستان سعودی، محمد بن نایف، ولیعهد پیشین و نواف بن نایف عموزاده ملک سلمان معرفی کرده است.

احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف که قبلا نامزد احتمالی تاج و تخت عربستان سعودی بودند متهم به توطئه علیه ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی و محمد بن سلمان ولیعهد او هستند. اتهاماتی که می تواند برای آنها حبس ابد و حتی مجازات اعدام را در پی داشته باشد.

شاهزاده محمد بن نایف در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ هنگامی که محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد منصوب شد، وزیر کشور عربستان سعودی بود و در آن زمان شبکه‌های تلویزیونی سعودی تصاویری را پخش کردند که محمد بن سلمان را در حال بوسیدن دست محمد بن نایف و زانون زدن در برابر او به نشانه احترام نشان می داد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

برادر پادشاه و ولیعهد سابق عربستان سعودی به اتهام 'خیانت' بازداشت شدند

هشت عضو طالبان بر اثر انفجار مین خودشان کشته شدنددولت افغانستان اعلام کرد 8 تن از اعضای طالبان بر اثر انفجار مین دست‌ساز خودشان کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

پنج عضو اروپایی شورای امنیت از کره شمالی خواستند به پای میز مذاکره با آمریکا بازگردد🔺پنج عضو اروپایی شورای امنیت از کره شمالی خواستند به پای میز مذاکره با آمریکا بازگردد ⚡️پنج کشور اروپایی موضوع آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی را در نشست غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل طرح کرده و آن را اقدامات «تحریک آمیز» و ناقض قطعنامه‌های شورا خواندند.

اعلاو وضعیت اضطراری در مریلند آمریکامقام‌های رسمی در مریلند از سه مورد ابتلا به ویروس «کرونا» خبر دادند.

بازتاب توافق ترکیه و روسیه بر سر آتش‌بس ادلب در رسانه‌های ایران | DW | 06.03.2020ترکیه و روسیه سرانجام برای کاهش تنش‌ها در ادلب سوریه توافق کردند. فعلا آتش‌بس برقرار است ولی ترکیه گفته حق دفاع از خود را دارد. رسانه‌های ایران به این موضوع و نیز غیبت ایران در مذاکره بر سر آتش‌بس ادلب پرداخته‌اند. تخم مغول جز تو سری زدن بهش چیزی نمیفهم بعد گذشت قرنها خردوغان بفکر کشورگشایی اروپا باید در برابر خودخواهی های اردوغان بایستد و با فشار حداکثری مانع قدرت گرفتن عثمانی ها شود چون از ایران به مراتب خطرناک‌تر و نامطمن تر هستن یعنی صدها هزار نفر بر آوارگان سوریه افزوده شدند و صدها تن کشته شاید بیشتر.که مجددا آتش بس شود؟ مگر از اول توافق نشده بود که ادلب منطقه امن شناخته شود.باز هم دولت سوریه و متحدان آن می خواهند با آتش بس زمان بخرند و مجددا حمله خواهند کرد. اردوغان هرگز دور اندیش نبوده است

داعش مسئولیت حمله به کابل را بر عهده گرفتداعش، مسئولیت حمله به کابل که در نتیجه آن ۲۹ تن کشته شدند را، بر عهده‌ گرفت. لعنت بهشون...