رسانه عبری: فاجعه «طوفان الاقصی» تقصیر نتانیاهو است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

یک رسانه عبری گزارش داد که فاجعه‌ای که در عید «سیمحاط تورا» بر سر رژیم صهیونیستی نازل شد، نتیجه مستقیم اعمال یک نفر بود: بنیامین نتانیاهو.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، روزنامه عبری «هاآرتص» در گزارشی شخص بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را مقصر حمله غافلگیرانه حماس دانست و نوشت: «این آقای نخست‌وزیر که به تجارب سیاسی و خرد بی‌بدیل خود در مسائل امنیتی می‌بالد، نفهمید که با گماردن چهره‌های افراطی مانند"بتسلئیل اسموتریچ" و"ایتامار بن‌گویر" به مناصب کلیدی در دولت متجاوز خود و همچنین نادیده‌گرفتن وجود و حقوق فلسطینیان در سیاست خارجه‌اش، اسرائیل را به‌سوی چه جهنمی هدایت می‌کند.

آن‌ها حماس و توان نظامی‌اش را دست‌کم گرفتند و در روزها و هفته‌های آتی که عمق شکست نیروهای نظامی و اطلاعاتی اسرائیل پدیدار شود، بی‌شک باید پاسخگوی کاستی‌های موجود در ارزیابی‌های خود باشند. نتانیاهو به سیاستی شکل داد که مورد استقبال کابینه زودگذر نفتالی بنت و یائیر لاپید قرار گرفت؛ تلاشی چندجانبه برای سرکوب جنبش ملی فلسطین در هر دو جبهه غزه و کرانه باختری.

در راستای این سیاست‌ها، شهرک‌سازی‌ها هم به شکلی گسترده افزایش‌یافته و حضور یهودیان در حرم شریف در نزدیکی مسجدالاقصی بیشتر شده است. همچنین توافق صلحی با عربستان در جریان است که در آن حقوق فلسطینیان به‌کلی نادیده گرفته شده و نتانیاهو از"نکبت دوم" در کابینه ائتلافی خود دم می‌زند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، نشانه‌های مقاومت در کرانه باختری آغاز شد، جایی که فلسطینیان در آن شاهد سرکوب اسرائیل بودند. حماس از فرصت استفاده کرد و در روز شنبه حمله‌ای غافلگیرانه به مواضع اسرائیل ترتیب داد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گردان‌های قسام: اسرای صهیونیست چندین برابر چیزی است که نتانیاهو گمان می‌کندسخنگوی گردان‌های قسام با تاکید بر اینکه نبرد طوفان الاقصی ادامه دارد تاکید کرد که تعداد اسرای صهیونیست چندین برابر چیزی است که نتانیاهو گمان می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کشته شدن ۶۰۰ صهیونیست و زخمی شدن بیش از ۲۰۰۰ تن در عملیات طوفان الاقصیرسانه‌های عبری از افزایش آمار کشته شدگان صهیونیست در عملیات طوفان الاقصی به ۶۰۰ تن و افزایش زخمی شدگان به بیش از ۲۰۰۰ تن خبر دادند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هلاکت ۴۴ نظامی و افسر صهیونیست از آغاز عملیات طوفان الاقصیمنابع عبری آمار جدیدی از نظامیان و افسران کشته شده از آغاز عملیات طوفان الاقصی خبر دادند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

رسانه‌های عبری: تعداد تلفات ما در عملیات فلسطینی‌ها بالا استرسانه‌های عبری زبان امروز شنبه اعلام کردند که تعداد سربازان ارتش اشغالگر صهیونیستی که در عملیات طوفان الاقصی کشته شدند، بالا بوده و قابل شمارش نیست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جلسه دوم کابینه سیاسی امنیتی اسرائیل با ریاست نتانیاهو\/ ویدئوبه گزارش شبکه شرق، جلسه دوم کابینه سیاسی امنیتی اسرائیل با ریاست نتانیاهو نخست وزیر اسراییل در پی عملیات غافلگیرانه طوفان الاقصی از سوی نیروهای مقاومت فلسطین تشکیل شد.\/سپاه پاسداران
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

عملیات طوفان‌الاقصی کابوس فروپاشی رژیم صهیونیستی را به یقین تبدیل کردرئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به مناسبت عملیات طوفان الاقصی نوشت: طوفان الاقصی کابوس فروپاشی رژیم صهیونیستی را برای سران این رژیم به یقین تبدیل کرد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »