رسانه ملی تریبون عوامفریبی‌های فردی شده که جایگاه قانونی در کشور ندارد/ دولت با ۱۵ درصدِ لایحه بودجه به مرگ گرفته که به تب راضی شویم/ در جیب کارگران چیزی برای کسب رأی و محبوبیت نمانده است!

01/02/2020 11:19:00 ق.ظ

خدایی به تشریح حاشیه‌های مذاکرات مزدی و ترفندهای اخیر کارفرمایان می‌پردازد؛ ترفندهایی که در صداو سیما درباره آن پروپاگاندا می‌شود.

کارگران, علی خدایی عضو کارگری شورای عالی کار

علی خدایی: رسانه ملی تریبون عوامفریبی‌های فردی شده که جایگاه قانونی در کشور ندارد/ دولت با ۱۵ درصدِ لایحه بودجه به مرگ گرفته که به تب راضی شویم/ در جیب کارگران چیزی برای کسب رأی و محبوبیت نمانده است!

خدایی به تشریح حاشیه‌های مذاکرات مزدی و ترفندهای اخیر کارفرمایان می‌پردازد؛ ترفندهایی که در صداو سیما درباره آن پروپاگاندا می‌شود.

علی خدایی (نماینده کارگران در شورای عالی کار)در ارتباط با این حاشیه‌ها می‌گوید: امسال در شرایطی به استقبال تعیین دستمزد می‌رویم که شاهد سقوط آزاد قدرت خرید مزد و حقوق بگیران دولتی و‌ خصوصی در یکی از پرچالش‌ترین سالها از نظر اقتصادی هستیم و دولت و سازمان برنامه و بودجه، شوربختانه رقم غیرمنطقی و غیرعلمی ۱۵درصد را برای افزایش دستمزد در نظر گرفته و در بیش از یک ماه اخیر، این رقم ناکافی، تبدیل به سوژه رسانه‌ها گردیده است. دولت با روشی تکراری طی چندساله اخیر با طرح این اعداد با همکاری رسانه‌ها و همراهی عده‌ای از به ظاهر نمایندگان کارگری و مردم، سعی در پایین آوردن توقعات و راضی کردن به عدد دلخواه خود است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

آمریکا هویت دو نظامی‌اش که در سقوط هواپیما در غزنی افغانستان کشته شدند، را فاش کردوزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به تازگی هویت دو نظامی‌اش را که در سقوط هواپیمای در ولایت غزنی افغانستان آغاز اخبار قطره چکانی ساقط شدن هواپیمای جاسوسی سیا در افغانستان؟!!!

نرخ بیکاری در منطقه یورو به پایین‌ترین حد در دوازه سال گذشته رسیدبه گفته یورواستات، بیکاری طی چند سال گذشته به ویژه در کشورهایی که در صدر بحران بدهی منطقه یورو قرار داشته‌اند، بصورت متوالی کاهش یافته، اما نرخ بیکاری در این کشورها با ابرقدرت اقتصادی اروپا یعنی آلمان، همچنان اختلاف فاحش دارد. لطفا لینک منبع تان را از یورواستات در متن خبر در سایت بگذارید.

بریتانیا فرماندهی حمايت از كشتيرانى در خلیج در برابر حملات ایران را به عهده گرفتنیروی دریایی سلطنتی بریتانیا روز پنجشنبه 30 ژانویه اعلام کرد، فرماندهی ائتلاف دریایی حمایت از انگلیس مواظب نفتکش خودش باشه ، بقیش پیشکش در ثانی ، نفتکش اماراتی توسط یمن خورده و زورتون میاد اعلام کنید چون اقتصادش فشل میشه در عوض دارید از موضوع به شکل ایران هراسی استفاده می کند . حناتون برا ملت دیگه رنگی نداره

هشدار مسافرتی آمریکا در مورد سفر به چین به خاطر ویروس کرونا | DW | 31.01.2020وزارت خارجه آمریکا به شهروندانش هشدار داده که با توجه به گسترش پرشتاب ویروس کرونا از سفر به چین خودداری کنند. این وزارتخانه بطور معمول چنین هشدارهایی را به شهروندانش در مورد سفر به کشورهایی چون ایران و عراق می‌دهد. این ویروس هم کار خودتون بود اخیرا خیلی ناقلا شدید

اسپر: آمریکا در پی استقرار سامانه دفاعی در برابر ایران در خاک عراق استدولت واشنگتن بنا دارد سامانه دفاع پاتریوت را «برای دفاع از سربازان خود» در عراق مستقر کند. این سپر ها نجاتتون نمیده بلکه آدم بودن نجاتتون میده 😂 کار خوبی میکنه، ولی فایده نداره ، بخواد بخوره میخوره ، چه با سامانه دفاعی چه بی سامانه دفاعی بی زحمت رفتی در رو پشت سرت ببند

شهر بحران زده ووهان؛ انتشار ویدئو از مردی که در خیابان درگذشتخبرگزاری فرانسه گزارش داده که خبرنگار این خبرگزاری روز پنجشنبه جسد این مرد را روز پنجشنبه در خیابان مشاهده کرده است. بنا به این گزارش ماموران پلیس و یک تیم پزشکی که لباس های مخصوص به تن داشتند مدتی بعد در محل حضور پیدا کردند. این صحنه واقعا ترسناکه کاش زودتر واکسنش پیدا بشه اینجاست که میفهمیم علم بهتر است نه اید ئلوژی

به گزارش خبرنگار ایلنا، مزد امسال، حاشیه بسیار دارد؛ از تلاش‌ها برای به کرسی نشاندن دستمزد منطقه‌ای و صنفی گرفته تا پروپاگاندا برای ترساندن مخاطبان از اثرات تعدیلی افزایش دستمزد.کشته شده بودند، فاش کرد.نرخ بیکاری در اسپانیا به ۱۳.کشتیرانی در آب‌های خلیج از جمله تنگه هرمز را برعهده گرفت.

علی خدایی (نماینده کارگران در شورای عالی کار) در ارتباط با این حاشیه‌ها می‌گوید: امسال در شرایطی به استقبال تعیین دستمزد می‌رویم که شاهد سقوط آزاد قدرت خرید مزد و حقوق بگیران دولتی و‌ خصوصی در یکی از پرچالش‌ترین سالها از نظر اقتصادی هستیم و دولت و سازمان برنامه و بودجه، شوربختانه رقم غیرمنطقی و غیرعلمی ۱۵درصد را برای افزایش دستمزد در نظر گرفته و در بیش از یک ماه اخیر، این رقم ناکافی، تبدیل به سوژه رسانه‌ها گردیده است. دولت با روشی تکراری طی چندساله اخیر با طرح این اعداد با همکاری رسانه‌ها و همراهی عده‌ای از به ظاهر نمایندگان کارگری و مردم، سعی در پایین آوردن توقعات و راضی کردن به عدد دلخواه خود است. نیروهای آمریکای مستقر در افغانستان نیز اعلام کردند، اجساد این دو نظامی و جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده را به دست آورده‌اند. او تاکید می‌کند: ضرب‌المثل بسیار قدیمی را فراموش نکنیم: به مرگ بگیریم که به تب راضی شوند.۲ درصد است. خدایی در ادامه به تشریح ترفندها می‌پردازد: عده‌ای از کارفرمایان با همکاری مثلاً خیریه‌ای از اصفهان تمام تلاش خود را برای طرح موضوع حاشیه‌ای تحت عنوان مزد منطقه‌ای و اشتغال روستاییان به کار برده‌اند و برخی کانون‌ها و اتاق‌های کارفرمایی نیز این‌بار پشت این خیریه پنهان شده‌اند و فضای رسانه‌ای کشور را از موضوع اصلی افزایش مزد منحرف کرده‌اند. ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان در صفحه رسمی توییترش مدعی شد: «یک طیاره اشغالگران آمریکایی در غزنی سقوط داده شد، تعداد زیاد افسران در آن کشته شدند». اما از ناکام ماندن تلاش این خیریه در به کرسی نشاندن این طرح پوچ همین بس که علیرغم بسیج تمام نیروها، در کمیته مزد تعیین حداقل مزد ملی به تصویب رسید و در شورایعالی کار نیز این اتفاق خواهد افتاد. ژنرال «بن والاس»، گفت:«به کشتی‌های جنگی HMS Montrose و HMS Defender دستور دادم تا برای بازگشت به مأموریت اسکورت همه کشتی‌های تجاری که پرچم بریتانیا را در آب‌های خلیج بلند می کنند، آماده شوند.

وی ادامه می‌دهد: اما نکته اینجاست که با وجود مشکلات عدیده‌ی معیشتی کارگران، صداوسیما دو سال پیاپی در همین مقطع به این فرد تریبون می‌دهد تا عوامفریبی‌هایش را از رسانه ملی مطرح کند؛ آنهم به فردی که هیچ جایگاه قانونی در کشور ندارد و خود کارآفرینِ خوانده‌ای‌ست که استثمار کارگران و دور زدن قانون را جزو افتخارات خود می‌داند. در این دست آورد طیاره با همه عمله و سرنشینان آن که شامل افسران مهم استخبارات امریکا (CIA) بود از بین برده شدند». بنا به اعلام یورواستات، تورم نیز در منطقه یورو نسبتا کاهش پیدا کرده است و البته رشد اقتصادی هم نسبتا ناچیز گزارش شده است. تولید را جور دیگر حمایت کنید! خدایی در ادامه به حاشیه‌های دیگر می‌پردازد: وزیر محترم تعاون کار ورفاه اجتماعی و عده‌ای از نمایندگان مجلس در اظهار نظراتی راجع به دستمزد، توان پرداخت کارفرمایان را مورد توجه قرار داده و به نحوی با القای تهدید اخراج کارگران و تعطیلی بنگاه‌های تولیدی، به طور ضمنی کارزار تعیین مزد را با چماق تکراری تعطیلی بنگا‌ه‌ها و اخراج کارگران آغاز کرده‌اند؛ این درحالیست که از بین رفتن قدرت خرید حقوق بگیران یکی از مهم‌ترین عوامل بروز رکود در وضعیت تحریمی فعلی کشور است. در شرایطی که امکان صادرات نداریم سوال اینجاست که  این تولیداتی که از آن دم می‌زنید را چه کسی قرار است بخرد؟! نماینده کارگران در جلسات مزدی تاکید می‌کند: واحدهای تولیدی نه ‌به خاطر افزایش دستمزد بلکه به خاطر سیاست‌ها و قوانین غلط و مدیریت ناکارآمد تعطیل می‌شوند که متاسفانه مسببین این شرایط بیش از همه داعیه حمایت از تولید دارند.. او ادامه می‌دهد: آقایان نماینده حمایت از تولید را با اصلاح قوانین بانکی، گمرکی، مالیاتی و مبارزه با فساد انجام دهید! در جیب کارگران و از قوانین کار و تامین اجتماعی چیزی برای کسب رأی و محبوبیت باقی نمانده است! خدایی در پایان خطاب به دولتی‌ها می‌گوید: آیا به پیامدهای اجتماعی گسترش فقر ناشی از عدم افزایش منطقی مزد که اکنون نیز گریبان‌گیرمان شده، خوب اندیشیده‌اید؟! لینک کوتاه .