رسانه‌های اسرائیل: فرد ترور شده در تهران «مسئول عملیات برون‌مرزی سپاه قدس» بوده است

02/03/1401 09:47 ق.ظ

در پی ترور یک عضو سپاه پاسداران در روز یکشنبه ۲۳ مه ( ۱ خرداد) در تهران، رسانه‌های اسرائیل می‌گویند حسن خدایی «جانشین فرمانده یگان ۸۴۰ نیروی قدس سپاه پاسداران» بوده که عملیات خارج از ایران را هدایت می‌کرده و «موساد» او را از میان برداشته است.

در پی ترور یک عضو سپاه پاسداران در روز یکشنبه ۲۳ مه ( ۱ خرداد) در تهران، رسانه‌های اسرائیل می‌گویند حسن خدایی «جانشین فرمانده یگان ۸۴۰ نیروی قدس سپاه پاسداران» بوده که عملیات خارج از ایران را هدایت می‌کرده و «موساد» او را از میان برداشته است. تلویزیون دولتی ایران پیش‌تر گزارش داده بود سرهنگ حسن صیاد خدایاری (که بعدتر نام او در بیانیه‌های رسمی به حسن خدایی تغییر یافت) در جریان حمله مسلحانه دو موتورسوار در خیابان مجاهدین اسلام تهران هدف پنج گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند یگان ۸۴۰ نیروی قدس، محل مسئولیت آقای خدایاری، یگانی بوده است که ماموریت آن ضربه زدن به منافع و حمله به شهروندان اسرائیل در سراسر جهان به شمار می‌رفته است. یک ایستگاه رادیویی اسرائیلی به نام «کان بت» اعلام کرد این عضو سپاه قدس در حال آماده شدن برای «انجام اقدامات تروریستی در ترکیه، قبرس، کنیا و کلمبیا» بوده که «موساد» مانع شده است. این پایگاه رسانه‌ای گفته است که که سرهنگ صیاد خدایاری به تازگی به سمتی عالی در برنامه توسعه و ساخت هواپیماهای بدون سرنشین ایران برای اهداف نظامی منصوب شده بود.

یک سایت خبری اسرائیلی دیگر به نام «وای نت» نیز به نقل از منابع خود گفته است آقای خدایاری جهت «اجرای عملیات خرابکاری علیه اسرائیلی‌ها و یهودیان در سراسر جهان» برنامه‌ریزی می‌کرد که توسط سازمان امنیت اسرائیل از میان برداشته شده است. headtopics.com

ذوق_مرگ شوید!اما...شاهنامه آخرش خواندنی است..........

خودتان شروع کردید ، پس آماده باشید.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

سپاه پاسداران ترور یکی از اعضای خود در شرق تهران را تائید کرددر بیانیه سپاه پاسداران آمده است که حسن صیاد خدایی اصل در یکی از کوچه‌های منتهی به خیابان مجاهدین اسلام در شرق تهران ترور شد. ولی اپوزیسیون مدام می‌گفت که این مدافعان حرم برای میلیونها دلار به سوریه🇸🇾 رفته‌اند!😂 یعنی مثلاً انتظار چنین ماشینی را با توجه به تبلیغات اپوزیسیون داشتیم:😄👇 مزدور تروریستی که به درک واصل شد این سرنوشت همه مزدوران فرومایه است

ترور یکی از فرماندهان سپاه در تهرانساعتی پس از اعلام کشته‌شدن یک سرهنگ سپاه در خیابان «مجاهدین اسلام» در تهران توسط رسانه‌های ایران، سپاه پاسداران با تایید این خبر آن را به «اقدام تروریستی خبر موثق دارم این یک تصفیه حساب ناموسی بود. ا

یک سردار سپاه پاسداران در جریان «سوءقصد» در شرق تهران کشته شدتصاویر منتشر شده از صحنه حادثه نشان می‌دهد که فرد کشته شده، رانندگی یک خودرو پراید را برعهده داشت و در حالی که کمربند ایمنی بسته بود، پس از گلوله خوردن به سمت راست افتاده است. خوب شد به سمت چپ نیافتاد؛ برچسب کمونیست بهش می‌زدن! آخه توخوده،اعلام که نمیشه تناقض مشهودضمیمه بشود،خلاصه کسی که هدف گلوله قرارگرفته،سرهنگ بوده یا سردار،یعنی انقدرضعف اطلاعاتی،مشاهده،میشه که ابتداشاید،ضعف،رسانه به چشم بخوره،امااگرمنبع خبرموثق نباشه همینطوری که مشاهده،میشه،چه وقت همه میخواهندباورکنندسوای،چیزهای،که کاملاواضح ایران

از تخت بیمارستان تا نخست‌وزیری؛ آنتونی آلبانیزی قدرت را در استرالیا به دست می‌گیردآنتونی آلبانیزی سال گذشته از یک تصادف شدید رانندگی جان به در برد. او پس از این تصادف در شرایطی که حالش وخیم بود در بیمارستان بستری شد. رهبر حزب کارگر درباره این تصادف گفته است: «فکر می‌کردم کارم تمام است.» باید دید که حزب کارگران بند ناف استرالیا را از روباه پیر میبره یا نه؟! نقاب نوکری دیگه از حزب دمکرات آمریکا و چپ کثیف برداشته شد. 🔻هنرگندی دیگر. مزدوری خیانتکار به ملت و ایران ، شاهکار_بینش_پژوه_وطن_فروشی_دیگر و خائن_به_ملت شاهکار بینش پژوه خوانندۀ صادراتی، شوهر بیتا دریاباری👇

پنتاگون اعزام نیروهای ویژه برای محافظت از سفارت آمریکا در کی‌یف را مدنظر داردگزارش‌ها از اوکراین حاکی است که شهردار منصوب روس‌ها در انرهودار در نزدیکی بزرگترین نیروگاه هسته‌ای اروپا روز یکشنبه بر اثر انفجار مجروح شد. جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: آرزوی دیرینه ما مبارزه با امپریالیسم جنایتکار است خاک بر سر دموکراتهای بزدل و اروپای بی خاصیت

ارتش بیش از گذشته آماده جانفشانی در راه حفاظت از نظام و ملت استارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت سوم خرداد و سالروز آزاد سازی خرمشهر روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی، بیانیه ای صادر کرد. ارتش ملی آماده جانفشانی درراه ملت و کشور است! ارتش آخوندی وطن فروش آماده جانفشانی در راه حکومت ملایان وطن فروش است

در پی ترور یک عضو سپاه پاسداران در روز یکشنبه ۲۳ مه (۱ خرداد) در تهران، رسانه‌های اسرائیل می‌گویند که این فرد «جانشین فرمانده یگان ۸۴۰ نیروی قدس سپاه پاسداران» بوده که عملیات در خارج از ایران را هدایت می‌کرده و «موساد» او را از میان برداشته است.

تلویزیون دولتی ایران پیش‌تر گزارش داده بود سرهنگ حسن صیاد خدایاری (که بعدتر نام او در بیانیه‌های رسمی به حسن خدایی تغییر یافت) در جریان حمله مسلحانه دو موتورسوار در خیابان مجاهدین اسلام تهران هدف پنج گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند یگان ۸۴۰ نیروی قدس، محل مسئولیت آقای خدایاری، یگانی بوده است که ماموریت آن ضربه زدن به منافع و حمله به شهروندان اسرائیل در سراسر جهان به شمار می‌رفته است.

یک ایستگاه رادیویی اسرائیلی به نام «کان بت» اعلام کرد این عضو سپاه قدس در حال آماده شدن برای «انجام اقدامات تروریستی در ترکیه، قبرس، کنیا و کلمبیا» بوده که «موساد» مانع شده است. این پایگاه رسانه‌ای گفته است که که سرهنگ صیاد خدایاری به تازگی به سمتی عالی در برنامه توسعه و ساخت هواپیماهای بدون سرنشین ایران برای اهداف نظامی منصوب شده بود.

یک سایت خبری اسرائیلی دیگر به نام «وای نت» نیز به نقل از منابع خود گفته است آقای خدایاری جهت «اجرای عملیات خرابکاری علیه اسرائیلی‌ها و یهودیان در سراسر جهان» برنامه‌ریزی می‌کرد که توسط سازمان امنیت اسرائیل از میان برداشته شده است.

شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل نیز گفت حسن صیاد خدایی فردی بوده است که «منصور رسولی» را مامور کشتن یک کارمند کنسولگری اسرائیل در استانبول ترکیه کرده بود. به گفته این شبکه، هدف اصلی این تیم ترور «کنسول اسرائیل در استانبول» بوده است.

نام منصور رسولی در هفته‌های اخیر پس از آن در رسانه‌ها مطرح شد که به گفته منابع اسرائیلی، ماموران موساد او را که «عاملان ترورهای برون‌مرزی سپاه قدس» بوده است، در داخل خاک ایران دستگیر و بازجویی کرده‌اند.

ترکیه مدعی شد «توطئه ایران برای ترور یک شهروند اسرائیلی» را خنثی کرده است

سپاه پاسداران در بیانیه‌ای از حسن صیاد خدایی‌ اصل به عنوان «مدافع سرافراز حرم» و «سرهنگ پاسدار» یاد کرده و ترور وی را به «ضد انقلاب و عوامل وابسته به استکبار جهانی» نسبت داده است. مقامات و رسانه‌های رسمی ایران به آن دسته از نیروهای نظامی و شبه‌نظامی که به سوریه اعزام می‌شوند «مدافع حرم» می‌گویند. عبارت «استکبار جهانی» نیز می‌تواند به نقش اسرائیل یا آمریکا اشاره داشته باشد.بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل که در نیویورک به سر می‌برد در پاسخ به سوالی درباره ترور این سرهنگ سپاه در تهران گفت: «من به این موضوع نمی‌پردازم».

وی اضافه کرد: «اسرائیل کشوری بسیار قوی است. من درباره گزارش‌های مختلفی که در جاهای مختلف منتشر می‌شوند صحبتی ندارم.»

مقامات اسرائیل به طور معمول از تایید رسمی عملیات برون‌مرزی ماموران سازمان امنیت این کشور، به ویژه در ایران، خودداری می‌کنند.در آن سو سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، با محکوم کردن این حمله گفت: «دشمنان قسم‌خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بار دیگر ذات شرارت‌بار خود را با ترور و شهادت یکی از سپاهیان جان برکف نشان دادند.»

آقای خطیب‌زاده بدون آن‌که از کشوری نام ببرد عامل ترور را «عوامل تروریستی وابسته به استکبار جهانی» عنوان کرده است.

دادستانی تهران گفته است که ماموران در تعقیب مظنونان این ترور هستند و برای این کار دستوری ویژه صادر شده است. مقامات ایران طی سال‌های گذشته بارها اسرائیل را مسئول ترور شماری از مسئولان و دست اندرکاران برنامه هسته‌ای و نظامی این کشور معرفی کرده‌اند.

قتل سرهنگ حسن خدایاری تازه‌ترین مورد ترورهای منتسب به اسرائیل در ایران پس از قتل محسن فخری‌زاده، ملقب به «پدر پرونده نظامی هسته‌ای جمهوری اسلامی» به شمار می‌رود.