رزمایش ترکیه و جمهوری آذربایجان در بحبوحه تنش شدید بین باکو و ایروان

13/05/1399 10:30 ق.ظ

همزمان با شدت گیری تنش‌ها میان باکو و ایروان، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد رزمایش نظامی مشترک این کشور با ترکیه ادامه دارد و یگان‌های زمینی دو کشور با تانک و خوروهای زرهی مانور اجرا می‌کنند بیشتر بخوانید🔽

این رزمایش که در سطوح مختلف زمینی و هوایی برگزار می‌شود قرار است تا ۱۰ اوت ادامه داشته باشد. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز دوشنبه ۳ اوت در بیانیه‌ای اعلام کرد رزمایش نظامی مشترک این کشور با ترکیه ادامه دارد و یگان‌های زمینی دو کشور با تانک و خوروهای زرهی مانور اجرا می‌کنند.

این رزمایش در چندین سطح برگزار می‌شود و همکاری‌های نظامی دو کشور در حوزه‌های زمینی و هوایی به نمایش گذاشته می‌شود. در رزمایش زمینی که در شهرهای باکو و نخجوان در حال برگزاری است تا ۵ اوت ادامه دارد. این در حالی است که رزمایش هوایی مشترک دو کشور که در شهرهای باکو، نخجوان، کوردمیر و یولاخ انجام می‌گیرد تا ۱۰ ماه اوت ادامه خواهد داشت.

پیشتر وزارت دفاع آذربایجان گفته بود که جنگنده‌های اف ۱۶، تانک‌ها و خودروهای زرهی ترکیه برای شرکت در این رزمایش وارد خاک آذربایجان شده‌اند. این رزمایش نظامی مشترک همزمان با شدت گیری تنش‌ها میان باکو و ایروان انجام می‌شود. ترکیه بارها حمایت خود را از آذربایجان در این بحران اعلام کرده است. آقای اردوغان پیشتر با اشغالگر خواندن ارمنستان به این کشور هشدار داده بود در این بحران کنار آذربایجان می‌ایستد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

رزمایش مشترک ترکیه و آذربایجان ادامه داردرزمایش مشترک ترکیه و آذربایجان با هدف افزایش هماهنگی نظامی دو کشور ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

اینفوگرافیک/ 6 ویژگی رزمایش بزرگ سپاه در خلیج فارس| غافلگیری از زیر زمین تا ماورای جواینفوگرافیک| ۵ ویژگی رزمایش بزرگ سپاه در خلیج فارس رزمايش_پيامبر_اعظم

تمام بیماران کرونایی در جمهوری موریس بهبود یافتند

کاخ سفید: تاخیر در انتخابات ریاست جمهوری نداریمکاخ سفید: تاخیر در انتخابات ریاست جمهوری نداریم رئیس دفتر کاخ سفید اعلام کرد،‌ انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سوم نوامبر (تاریخ مشخص آن) برگزار می‌شود و ادعا کرد که ترامپ پیروز خواهد شد.

آیا در صورت به تعویق افتادن انتخابات آمریکا بایدن رئیس جمهوری می‌شود؟گر به هر دلیل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که قرار است در ۳ نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود، به تعویق بیفتد، باید جانشینی موقت برای ترامپ برگزیده شود. در شرایط بسیار خاصی این فرد می‌تواند جو بایدن، رقیب ترامپ از حزب دموکرات باشد. چگونه؟

ترکیه بین 4200 خانواده نیازمند در غزه گوشت قربانی توزیع می‌کند