رزمایش نظامی چین همزمان با دیدار مقامات آمریکایی از تایوان - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رزمایش نظامی چین همزمان با دیدار مقامات آمریکایی از تایوان

توضیح تصویر،روز جمعه، سخنگوی وزارت دفاع چین بدون اشاره به سفر اخیر، ایالات متحده آمریکا و تایوان را متهم کرد که "با زیاد کردن همکاری‌هایشان، باعث ایجاد آشفتگی" می‌شوند.

او به خبرنگاران گفت که "استفاده از تایوان برای کنترل چین" و یا "اعتماد به خارجی‌ها برای ساختن خودمان" تنها یک آرزو است. به گفته سخنگوی وزارت دفاع چین این رزمایش نظامی "برای حفاظت از حاکمیت و یکپارچگی سرزمین اصلی و قانونی، ضروری است".قرار است آقای کراچ که معاون امور اقتصادی وزارت خارجه آمریکا است روز جمعه با رئیس جمهور تایوان دیدار کند.

با وجودی که ایالات متحده آمریکا رابطه دیپلماتیک رسمی با تایوان ندارد اما براساس قانون ۱۹۷۹ روابط تایوان می‌تواند به این جزیره سلاح بفروشد و متعهد به "روابط نزدیک" باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روایت یک مخاطب از بازجویی از متهمان به قتل در اداره آگاهی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آکسفام: بیش از نیمی از واکسن‌های کرونا تنها برای ۱۳ درصد جمعیت جهان خواهد بودبررسی‌های آکسفام نشان می‌دهد که برای هر شهروند بریتانیایی پنج نمونه از واکسن احتمالی کرونا پیش خرید شده است. این در حالی است که تنها به یک نفر از هر ۹ شهروند بنگلادش نمونه‌ای از این واکسن اختصاص داده شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گروهی از ایرانی-آمریکایی‌ها از شورای روابط خارجی خواستند نشست با جواد ظریف را لغو کند🔺گروهی از ایرانی-آمریکایی‌ها از شورای روابط خارجی خواستند نشست با جواد ظریف را لغو کند ⚡️در نامه به رئیس این اندیشکده آمریکایی آمده است: شرکت جواد_ظریف بی‌احترامی به بهیه نامجو، مادر نوید_افکاری است که از آخرین دیدار با پسرش محروم شد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رونمایی مجازی از محصولات جدید اپل؛ دو محصول جدید، یک غایب بزرگ
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مسافر اتوبوس از مار به عنوان ماسک صورت استفاده کرد - BBC News فارسیمردی در انگلستان از مار خود به عنوان ماسک برای پوشاندن صورتش استفاده کرده است. استفاده از ماسک در بریتانیا هنگام استفاده از حمل و نقل عمومی اجباری است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بذرپاش: از شکایتم صرفنظر کردمرییس دیوان محاسبات کشور اعلام کرد که از شکایات خود از کسانی که تهمت‌هایی را نسبت به وی مطرح کرده بودند صرف نظر کرده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »