رزمایش بزرگ تحت رهبری روسیه در مرز تاجیکستان و افغانستان آغاز شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رزمایش بزرگ تحت رهبری روسیه در مرز تاجیکستان و افغانستان آغاز شد جزئیات بیشتر🔽

به گفته وزارتخانه‌های دفاع روسیه و تاجیکستان، در این رزمایش بیش از پنج هزار سرباز که بیش از نیمی از آنها روس هستند، شرکت دارند. این رزمایش شش روزه مکمل مجموعه‌ای از رزمایش‌های با مقیاس کوچک است که در ماه‌های اوت و سپتامبر با مشارکت روسیه و متحدانش در نزدیکی مرز افغانستان برگزار شد.

روسیه نگران تبعات امنیتی نفوذ شبه‌نظامیان اسلامگرا به جمهوری‌های شوروی سابق در آسیای میانه است و بر همین اساس، به دوشنبه اطمینان داده که در صورت هرگونه تجاوز به مرز تاجکیستان از طریق پایگاه نظامی خود در این کشور حمایت لازم را از ارتش تاجیکستان ترتیب دهد. تاجیکستان از به رسمیت شناختن حکومت شبه‌نظامیان خودداری کرده و به همین دلیل گزارش‌هایی مبنی بر افزایش نیروهای نظامی در دو طرف مرزهای دو کشور منتشر شده است.همزمان با برگزاری این رزمایش، قرار است این هفته یک هیات عالی‌رتبه طالبان برای شرکت در گفتگوهایی با مشارکت چین، پاکستان، هند و ایران به مسکو سفر کنند؛ گفتگوهایی که پیشاپیش روسیه اعلام کرده که انتظار پیشرفت چندانی در آن ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

روباه پیر که میگن روسیه اس ، انگلیس اداشو دررمیاره

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رزمایش دریایی مشترک روسیه و چین در دریای ژاپناین رزمایش دریایی مشترک در حالی برگزار می‌شود که روز جمعه تنشی میان یک کشتی دریایی روس و آمریکایی پدید آمده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آغاز نشست مذاکرات هیئت‌های ازبکستان و طالباننشست مذاکرات هیئت‌های ازبکستان و طالبان در شهر ترمز آغاز شد - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیدار سفیر روسیه در ایران با نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور افغانستانسفیر مسکو در تهران، با نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور افغانستان در محل سفارت روسیه در ایران دیدار و رایزنی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رزمایش دریایی مشترک روسیه و چین در دریای ژاپناین رزمایش دریایی مشترک در حالی برگزار می‌شود که روز جمعه تنشی میان یک کشتی دریایی روس و آمریکایی پدید آمده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور افغانستان شد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimکاظمی‌قمی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان شد وی مسئولیت سفارت ایران در عراق و همچنین کنسولگری ایران در هرات افغانستان را در کارنامه دیپلماتیک خود دارد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اولیانوف: مذاکرات بروکسل جایگزین گفت‌وگوهای وین نیستنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین تاکید کرد که مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا در بروکسل جایگزین مذاکرات در وین جهت احیای برجام محسوب نمی‌شود. این روس لامذهب چه کاره مملکت ماست که اظهار نظر می کند؟ آخه مگه مملکت صاحاب نداره که این کثافت در مورد مملکت ما اظهار نظر می کند. چرا با طراحی سیاستی مستقل و برقراری روابط با غرب سعی نمی شود تعادل برقرار شود و از تعارض شرق و غرب استفاده کرد.عقل هم خوب چیزی است .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »