رزمایش مشترک آمریکا و اسرائیل؛ حمله شبیه‌سازی شده ایران | DW | 04.02.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ارتش اسرائیل از شروع رزمایش مشترک این کشور و آمریکا بر اساس سناریوهای شبیه‌سازی شده حملات موشکی خبر داد. مدیر شبکه الجزیره در رام‌الله می‌گوید دشمنان فرضی این مانور ایران، حزب‌الله لبنان و نیروهای مقاومت فلسطینی هستند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

روز پنجشنبه چهارم فوریه، سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که عملیات مشترک نیروی هوایی این کشور و ایالات متحده، با شبیه‌سازی حملات موشکی احتمالی، در جنوب اسرائیل شروع شده است.اویشایی ادرعی گفت که در سال جاری، تمرین"جنیفر فالکون"، به طور موازی در آلمان، ایالات متحده و اسرائیل، با مشارکت واحدهای مختلف پدافند هوایی، دریایی و واحدهای تدارکاتی و پزشکی برگزار می‌شود.

این سخنگو تاکید کرد که محور رزمایش، تمرین مواجهه با تهدیدهای موشکی و سایر حملات هوایی احتمالی است و بر این اساس، سناریوهایی شبیه‌سازی شده‌اند. او افزود که تمرین‌ها در انطباق با شرایط ناشی از کرونا انجام خواهند شد. ادرعی در باره دشمن فرضی این رزمایش توضیحی نداده و تنها یادآور شده که هدف رزمایش، هماهنگی و تبادل تجارت بین ارتش دو کشور و برآورد آمادگی دفاعی طرفین و گسترش دامنه همکاری‌های استراتژیک آنهاست.اما مدیر دفتر شبکه الجزیره در رام‌الله گفته‌ است که رزمایش سال جاری، از پایگاه"تسالیم" کلید خورده و تا ۱۶ فوریه ادامه خواهد داشت. ولید ال‌عمری افزوده که ایران، حزب‌الله لبنان و گروه‌های مقاومت فلسطینی، دشمنان شبیه‌سازی شده این مانور هستند.

او عنوان کرده که علت این شبیه‌سازی آن است که ایران و جناح‌های مقاومت، مخالف سرسخت عادی‌سازی مناسبات تل آویو با چند کشور عربی هستند. به باور العمری هیچ بعید نیست این کشورها در آینده جزو شرکت‌کنندگان در رزمایش‌های نظامی مشترک باشند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مگر حمله به شبیه ساز و توی خواب باشه ، چون دنیا میدونه اینها جرات ردشدن از کنار ایران را هم ندارند ، تا چه رسد به حمله. راستی آخرین مانور که در ۲۰ ثانیه ۴۰۰ موشک دوربردی که رسانه ای شده ، نه اونی که رسانه ای نشده ، همزمان در اقیانوس هند هدف رو دقیق زدند حالا با این یکی ها وااای

من نه مخالف ج.ا ام نه موافق.ولی باتوجه به توانمندیهای فنی اسرائیل اگه بین ایران واسرائیل جنگ بشه اسرائیل صددرصد برندست.نیروی هوائی قوی وموشکای دقیق وانواع تجهیزات روز و ماهواره های پیشرفته وغیره همش برتریهای نظامی اسرائیل نسبت به ایرانه.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.