رزمایش دریایی بزرگ روسیه در بحبوحه بحران اوکراین | DW | 20.01.2022

بحران اوکراین پای وزیر امور خارجه آمریکا را به برلین کشانده است. هدف، مشورت با همتایان تروئیکای اروپایی اعلام شده است. در چنین شرایطی روسیه از برگزاری یک مانور بزرگ دریایی با استفاده از ۱۴۰ کشتی و ۶۰ جنگنده خبر داده است.

روسیه, اوکراین

20/01/2022 08:41:00 ب.ظ

بحران اوکراین پای وزیر امور خارجه آمریکا را به برلین کشانده است. هدف، مشورت با همتایان تروئیکای اروپایی اعلام شده است. در چنین شرایطی روسیه از برگزاری یک مانور بزرگ دریایی با استفاده از ۱۴۰ کشتی و ۶۰ جنگنده خبر داده است.

بحران اوکراین پای وزیر امور خارجه آمریکا را به برلین کشانده است. هدف، مشورت با همتایان تروئیکای اروپایی اعلام شده است. در چنین شرایطی روسیه از برگزاری یک مانور بزرگ دریایی با استفاده از ۱۴۰ کشتی و ۶۰ جنگنده خبر داده است.

روز پنجشنبه ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) آنتونی بلینکن برای گفت‌‌وگو با همتایان اروپایی خود راهی آلمان شد. او بر آن است تا با مسئولان سیاست خارجی سه کشور بریتانیا، آلمان و فرانسه دیدار و گفت‌وگو کند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیداز سوی بریتانیا، جیمز کلورلی، معاون وزیر امور خارجه حضور دارد. آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان و همتای فرانسوی او، ژان ایو لودریان نیز در این نشست با آنتونی بلینکن شرکت دارند.

از سوی دیگر قرار است بلینکن با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان نیز دیدار و گفت‌وگو کند. در چنین شرایطی، دولت آمریکا با ارسال جنگ‌افزار به اوکراین موافقت کرده است.از سوی دیگر، دولت بایدن روسیه را تهدید کرده است که حمله به اوکراین برای روسیه پیامدهای فاجعه‌باری به همراه خواهد داشت.

ادامه مطلب: DW فارسی »

تکرار شیطنت معاندین در شبکه‌های مجازی/ "حمله مردم چابهار به مرغداری" صحت ندارد+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

روسیه از متحدان ایران است و این رزمایش در جهت صلح برگزار میشود. 😂😂🍆🍆🍆

ویدئویی از سریلانکا؛ فیل‌ها با تغذیه از زباله‌دانی‌ها جان می‌بازندزباله‌دانی‌های روباز در روستای «پالاکادو» در منطقه «آمپارا» از جمله مکان‌هایی است که فیل‌ها در شرق پایتخت سریلانکا برای تغذیه به آنجا روی می‌آورند. لعنت به ادمیزاد … ظهر الفساد فی البر و البحر بما کسبت ایدی الناس...

بلینکن: پیشرفت‌هایی در مذاکرات با ایران صورت گرفته و دستیابی به توافق ممکن استآنتونی بلینکن گفت: «ارزیابی شخصی من پس از گفتگو با همه همکارانم این است که بازگشت به پایبندی مشترک [به برجام] همچنان ممکن است.» لااقل عکس خبری فوری تونو یکم مُدرن تر با یه فونت زیباتر و لوگوتون بذارید. کیر ایرانم نیستین خارکسته های امریکایی چین ننتون و گاییده 😂😂😂 دموکراتها خودشون رو به آب و اتیش میزنن که به خاطر لجشون با دولت قبلی هم که شده با جمهوری اسلامی به توافق برسن درحالی که پر جونشون میدونن که آخوند جز زور زبانی دیگری حالیش نمیشه

تحقیق و تفحص از متروی تبریز: یک ایستگاه بی‌دلیل خاکریزی و پنهان شده است

ایران به دنبال «تعامل حداکثری» با همه کشورهای جهان استرئیس جمهور کشورمان در جریان برنامه‌های سفر خود به روسیه ، با حضور در دومای روسیه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال 'تعامل حداکثری' با همه کشورهای جهان، بخصوص کشورهای همسایه و هم‌‏پیمان خود است، گفت: هدف و مبنای این همکاری و تعامل، منافع متقابل ملت‏ها و شکل‏‌دهی فزاینده به یک 'جامعه‌‏ جهانی متمدن' است.

«پادتن ایجاد شده بر اثر ابتلا به سویه دلتا بیشتر از پادتن واکسن است»با این وجود طبق نتایج یک تحقیق که به تایید مراکز پزشکی آمریکا نیز رسیده افرادی که واکسن نمی‌زنند و به کووید مبتلا می‌شوند بیش از سایرین در خطر بستری، مرگ و حتی عوارض و عواقب پس از بهبود از بیماری کووید-۱۹ قرار دارند.

چین در یک ماه بیش از ۲۶۰ هزار تن نفت خام از ایران خریده است | DW | 20.01.2022علیرغم تحریم‌های آمریکا، چین در دسامبر سال ۲۰۲۱ میلادی بیش از ۲۶۰ هزار تن نفت خام از ایران وارد کرده است. خریداران می‌گویند قیمت نازل این نفت ارزش رویارویی با تحریم‌های آمریکا را دارد. خریداران ...چرا خودشون اغوا نمیشن ونمیخرند...🤔🤔🤔

حضور بیش از یکصد هزار سرباز روسیه در مرزهای اوکراین، به بحران در مناسبات کشورهای غربی با روسیه ابعاد جدیدی بخشیده است. در همین رابطه، تلاش‌های دیپلماتیک برای مانع شدن از یک جنگ جدید در اوکراین شدت گرفته است. روز پنجشنبه ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) آنتونی بلینکن برای گفت‌‌وگو با همتایان اروپایی خود راهی آلمان شد. او بر آن است تا با مسئولان سیاست خارجی سه کشور بریتانیا، آلمان و فرانسه دیدار و گفت‌وگو کند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید از سوی بریتانیا، جیمز کلورلی، معاون وزیر امور خارجه حضور دارد. آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان و همتای فرانسوی او، ژان ایو لودریان نیز در این نشست با آنتونی بلینکن شرکت دارند. از سوی دیگر قرار است بلینکن با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان نیز دیدار و گفت‌وگو کند. در چنین شرایطی، دولت آمریکا با ارسال جنگ‌افزار به اوکراین موافقت کرده است. از سوی دیگر، دولت بایدن روسیه را تهدید کرده است که حمله به اوکراین برای روسیه پیامدهای فاجعه‌باری به همراه خواهد داشت. تهدید به گسترش تحریم‌ها کشورهای غربی طی هفته‌های گذشته بارها از گسترش تحریم‌های روسیه در صورت انجام هرگونه عملیات نظامی در خاک اوکراین سخن گفته‌اند. اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا نیز روز پنجشنبه ۲۰ ژانویه روسیه را تهدید به تحریم کرده است. رئیس کمیسیون اروپا گفته است که نیاز روسیه به اتحادیه اروپا از منظر اقتصادی و بازرگانی بیش از نیاز اروپا به روسیه است. نشست وزیران امور خارجه آلمان، آمریکا و فرانسه در حضور معاون وزیر امور خارجه بریتانیا، برلین، ۲۰ ژانویه ۲۰۲۲ فون در لاین که در نشست آنلاین مجمع جهانی اقتصاد شرکت کرده بود گفت: «هرگاه شرایط رو به وخامت بنهد و هرگاه عملیات نظامی بیشتر [روسیه] تمامیت ارضی اواکراین را به مخاطره افکند، آنگاه ما [اتحادیه اروپا] با تهدیدهای گسترده اقتصادی و مالی واکنش نشان خواهیم داد.» بایدن نیز از تشدید تحریم‌های روسیه سخن گفته بود. او در عین حال تصریح کرده بود که به باور او روسیه هدف به راه انداختن یک جنگ تمام عیار در اوکراین را دنبال نمی‌کند. رزمایش بزرگ دریایی در بحبوحه تلاش‌‌های دیپلماتیک برای فرونشاندن بحران روسیه-اوکراین، دولت پوتین از انجام یک رزمایش بزرگ دریایی خبر داده است. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید گفته شده است که نیروی دریایی روسیه با مشارکت ۱۰ هزار سرباز، ۱۴۰ کشتی نظامی و ۶۰ هواپیما بر آن است تا در منطقه وسیعی یک مانور نظامی دریایی برگزار کند. این رزمایش قرار است در آب‌های اقیانوس اطلس، شمالگان (بخشی از اقیانوس منجمد شمالی)، اقیانوس آرام و همچنین دریای مدیترانه برگزار شود. در همین زمینه: