رزمایش دریایی بزرگ روسیه در بحبوحه بحران اوکراین | DW | 20.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

بحران اوکراین پای وزیر امور خارجه آمریکا را به برلین کشانده است. هدف، مشورت با همتایان تروئیکای اروپایی اعلام شده است. در چنین شرایطی روسیه از برگزاری یک مانور بزرگ دریایی با استفاده از ۱۴۰ کشتی و ۶۰ جنگنده خبر داده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

حضور بیش از یکصد هزار سرباز روسیه در مرزهای اوکراین، به بحران در مناسبات کشورهای غربی با روسیه ابعاد جدیدی بخشیده است. در همین رابطه، تلاش‌های دیپلماتیک برای مانع شدن از یک جنگ جدید در اوکراین شدت گرفته است.

از سوی دیگر قرار است بلینکن با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان نیز دیدار و گفت‌وگو کند. در چنین شرایطی، دولت آمریکا با ارسال جنگ‌افزار به اوکراین موافقت کرده است. اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا نیز روز پنجشنبه ۲۰ ژانویه روسیه را تهدید به تحریم کرده است. رئیس کمیسیون اروپا گفته است که نیاز روسیه به اتحادیه اروپا از منظر اقتصادی و بازرگانی بیش از نیاز اروپا به روسیه است.

فون در لاین که در نشست آنلاین مجمع جهانی اقتصاد شرکت کرده بود گفت: «هرگاه شرایط رو به وخامت بنهد و هرگاه عملیات نظامی بیشتر [روسیه] تمامیت ارضی اواکراین را به مخاطره افکند، آنگاه ما [اتحادیه اروپا] با تهدیدهای گسترده اقتصادی و مالی واکنش نشان خواهیم داد.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

روسیه از متحدان ایران است و این رزمایش در جهت صلح برگزار میشود.

😂😂🍆🍆🍆

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویدئویی از سریلانکا؛ فیل‌ها با تغذیه از زباله‌دانی‌ها جان می‌بازندزباله‌دانی‌های روباز در روستای «پالاکادو» در منطقه «آمپارا» از جمله مکان‌هایی است که فیل‌ها در شرق پایتخت سریلانکا برای تغذیه به آنجا روی می‌آورند. لعنت به ادمیزاد … ظهر الفساد فی البر و البحر بما کسبت ایدی الناس...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بلینکن: پیشرفت‌هایی در مذاکرات با ایران صورت گرفته و دستیابی به توافق ممکن استآنتونی بلینکن گفت: «ارزیابی شخصی من پس از گفتگو با همه همکارانم این است که بازگشت به پایبندی مشترک [به برجام] همچنان ممکن است.» لااقل عکس خبری فوری تونو یکم مُدرن تر با یه فونت زیباتر و لوگوتون بذارید. کیر ایرانم نیستین خارکسته های امریکایی چین ننتون و گاییده 😂😂😂 دموکراتها خودشون رو به آب و اتیش میزنن که به خاطر لجشون با دولت قبلی هم که شده با جمهوری اسلامی به توافق برسن درحالی که پر جونشون میدونن که آخوند جز زور زبانی دیگری حالیش نمیشه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تحقیق و تفحص از متروی تبریز: یک ایستگاه بی‌دلیل خاکریزی و پنهان شده است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ایران به دنبال «تعامل حداکثری» با همه کشورهای جهان استرئیس جمهور کشورمان در جریان برنامه‌های سفر خود به روسیه، با حضور در دومای روسیه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال 'تعامل حداکثری' با همه کشورهای جهان، بخصوص کشورهای همسایه و هم‌‏پیمان خود است، گفت: هدف و مبنای این همکاری و تعامل، منافع متقابل ملت‏ها و شکل‏‌دهی فزاینده به یک 'جامعه‌‏ جهانی متمدن' است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

«پادتن ایجاد شده بر اثر ابتلا به سویه دلتا بیشتر از پادتن واکسن است»با این وجود طبق نتایج یک تحقیق که به تایید مراکز پزشکی آمریکا نیز رسیده افرادی که واکسن نمی‌زنند و به کووید مبتلا می‌شوند بیش از سایرین در خطر بستری، مرگ و حتی عوارض و عواقب پس از بهبود از بیماری کووید-۱۹ قرار دارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چین در یک ماه بیش از ۲۶۰ هزار تن نفت خام از ایران خریده است | DW | 20.01.2022علیرغم تحریم‌های آمریکا، چین در دسامبر سال ۲۰۲۱ میلادی بیش از ۲۶۰ هزار تن نفت خام از ایران وارد کرده است. خریداران می‌گویند قیمت نازل این نفت ارزش رویارویی با تحریم‌های آمریکا را دارد. خریداران ...چرا خودشون اغوا نمیشن ونمیخرند...🤔🤔🤔
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »