رزمایش نظامی روسیه و حملات هکری به اوکراین | DW | 14.01.2022

24/10/1400 06:59:00 ب.ظ

رسانه‌ها از رزمایش مسکو و حملات شدید هکری به دستگاه‌های دولتی اوکراین خبر می‌دهند. وزیر خارجه آلمان قرار است راهی کی‌یف و مسکو شود. آمریکا اعلام کرد به همراه هم‌پیمانانش برای مقابله با هر گونه احتمالی آمادگی دارند.

رسانه‌ها از رزمایش مسکو و حملات شدید هکری به دستگاه‌های دولتی اوکراین خبر می‌دهند. وزیر خارجه آلمان قرار است راهی کی‌یف و مسکو شود. آمریکا اعلام کرد به همراه هم‌پیمانانش برای مقابله با هر گونه احتمالی آمادگی دارند. روسیه: غرب باید یکایک خواسته‌های ما را بپذیرد به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید چند...

روسیه: غرب باید یکایک خواسته‌های ما را بپذیرد به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید چند روز پیش ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در یک کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه اوکراین در بروکسل با صراحت اعلام کرد که این پیمان به حق تعیین سرنوشت کشورهای اروپایی خدشه وارد نخواهد کرد. او افزود که تنها اوکراین و کشورهای عضو ناتو حق تصمیم‌گیری در مورد پیوستن کی‌یف به پیمان ناتو را دارند. دبیرکل ناتو تصریح کرد که این پیمان همچنان از پیوستن اوکراین به ناتو حمایت می‌کند.

یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز جمعه ۱۴ ژانویه در برلین اعلام کرد که آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان روز ۱۷ ژانویه (۲۷ دی) در کی‌یف با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین و دمیترو کولبا، وزیر خارجه این کشور دیدار خواهد کرد. او سپس عصر همان روز راهی مسکو خواهد شد و قرار است با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه دیدار و گفت‌وگو داشته باشد.

قرار است ینس پلوتنر، مشاور امور سیاست خارجی اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، به همراه همتایان خود از فرانسه، روسیه و اوکراین زمینه این گفت‌وگوها را تدارک ببینند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تهدید مسکو علیه آمریکا: اعزام نیرو و تجهیزات به کوبا و ونزوئلا منتفی نیستمعاون وزیر خارجه روسیه که سرپرستی هیات مذاکره‌کننده روسیه با مقامات آمریکا در ژنو را برعهده داشت تاکید کرد که اعزام نیرو و تجهیزات نظامی به کوبا و ونزوئلا را تائید نمی‌کند اما آن را منتفی نیز نمی‌داند.

لاوروف: سفر رئیسی به مسکو حائز اهمیت استوزیر خارجه روسیه سفر رئیس‌جمهور کشورمان به مسکو را «حائز اهمیت» خواند.

برگزاری مذاکرات عادی‌سازی روابط ترکیه و ارمنستان به میزبانی مسکواین مذاکرات «سازنده» پس از نزدیک به یک دهه روابط «خصمانه» و در حالی برگزار شد که روابط نزدیک آنکارا با باکو، در جریان منازعه قره‌باغ بر تیرگی روابط ترکیه و ارمنستان افزوده بود.

چه گروهی مسئول حملات نژادپرستانه به پناهجویان در ترکیه است؟ - BBC News فارسیحضور یک گروه کوچک و حاشیه‌ای ترکیه در حملات نژاد‌پرستانه توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است. این گروه نژاد‌پرست موسوم به 'اخوت آتامان' پس از گزارش مجموعه‌ای از حملات به مهاجران در ترکیه مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. ArrestMohsenRezaei ترکای خر!!

«مجوز ویژه» آمریکا به کره جنوبی برای انتقال ده‌ها میلیون دلار پول به ایرانوزارت خارجه کره‌جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد آمریکا به دولت این کشور مجوز داده تا غرامت معوقه یک شرکت ماشین‌سازی ایرانی به مبلغ دست‌کم ۶۳ میلیون دلار را بپردازد. پول خورد میفرستی 7 میلیارد رو بده تف تو شانسمون

حکومت‌ها و دولت‌ها برای به این به وجود نمی آیند که مردم را دعوت به فقر کنند/ چرا عده‌ای می‌خواهند چهره ای مفلوک و درمانده از مردم و کشور به نمایش بگذارندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حکومت‌ها و دولت‌ها برای این به وجود نمی‌آیند که مردم را دعوت به فقر کنند، برای این به وجود می‌آیند که با استفاده از امکاناتی که مردم در اختیارشان می گذارند شرایط رشد، توسعه و رفاه عمومی را فراهم کنند.