رزمایش نظامی روسیه و حملات هکری به اوکراین | DW | 14.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رسانه‌ها از رزمایش مسکو و حملات شدید هکری به دستگاه‌های دولتی اوکراین خبر می‌دهند. وزیر خارجه آلمان قرار است راهی کی‌یف و مسکو شود. آمریکا اعلام کرد به همراه هم‌پیمانانش برای مقابله با هر گونه احتمالی آمادگی دارند.

به دنبال مذاکرات بی‌ثمر میان روسیه و کشورهای غربی بر سر بحران اوکراین، ارتش روسیه دست به یک رزمایش جدید نظامی در مرزهای مشترک با اوکراین زد.

لاوروف گفت: «ما به یک ضمانت حقوقی الزام‌آور نیاز داریم. وعده‌های شفاهی هرگز از سوی شرکای غربی ما اجرایی نشده‌اند.»یکی از خواسته‌های کانونی روسیه، تضمین از سوی پیمان ناتو است که حوزه ناتو به کشورهای شرق اروپا گسترش نخواهند یافت و اوکراین هرگز به این پیمان نخواهد پیوست. یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز جمعه ۱۴ ژانویه در برلین اعلام کرد که آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان روز ۱۷ ژانویه در کی‌یف با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین و دمیترو کولبا، وزیر خارجه این کشور دیدار خواهد کرد. او سپس عصر همان روز راهی مسکو خواهد شد و قرار است با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه دیدار و گفت‌وگو داشته باشد.سخنگوی دولت آلمان گفت که محور گفت‌وگوها تلاش برای احیای گفت‌وگوهای چهارجانبه در"فرمت نورماندی" با شرکت سران کشورهای روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه است.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، گفت که بسیج نیروهای نظامی روسیه در مرزهای اوکراین و رزمایش اعلام‌نشده روسیه نشان داده است که"خطر یک تهاجم نظامی بالا است". سالیوان اظهار داشت: «ما با صراحت تمام برای روسیه روشن کرده‌ایم که عملیات نظامی و یا بی‌ثبات کردن اوکراین از سوی روسیه، چه پیامدها و هزینه‌هایی برای مسکو خواهد داشت.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تهدید مسکو علیه آمریکا: اعزام نیرو و تجهیزات به کوبا و ونزوئلا منتفی نیستمعاون وزیر خارجه روسیه که سرپرستی هیات مذاکره‌کننده روسیه با مقامات آمریکا در ژنو را برعهده داشت تاکید کرد که اعزام نیرو و تجهیزات نظامی به کوبا و ونزوئلا را تائید نمی‌کند اما آن را منتفی نیز نمی‌داند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

لاوروف: سفر رئیسی به مسکو حائز اهمیت استوزیر خارجه روسیه سفر رئیس‌جمهور کشورمان به مسکو را «حائز اهمیت» خواند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

برگزاری مذاکرات عادی‌سازی روابط ترکیه و ارمنستان به میزبانی مسکواین مذاکرات «سازنده» پس از نزدیک به یک دهه روابط «خصمانه» و در حالی برگزار شد که روابط نزدیک آنکارا با باکو، در جریان منازعه قره‌باغ بر تیرگی روابط ترکیه و ارمنستان افزوده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چه گروهی مسئول حملات نژادپرستانه به پناهجویان در ترکیه است؟ - BBC News فارسیحضور یک گروه کوچک و حاشیه‌ای ترکیه در حملات نژاد‌پرستانه توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است. این گروه نژاد‌پرست موسوم به 'اخوت آتامان' پس از گزارش مجموعه‌ای از حملات به مهاجران در ترکیه مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. ArrestMohsenRezaei ترکای خر!!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

«مجوز ویژه» آمریکا به کره جنوبی برای انتقال ده‌ها میلیون دلار پول به ایرانوزارت خارجه کره‌جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد آمریکا به دولت این کشور مجوز داده تا غرامت معوقه یک شرکت ماشین‌سازی ایرانی به مبلغ دست‌کم ۶۳ میلیون دلار را بپردازد. پول خورد میفرستی 7 میلیارد رو بده تف تو شانسمون
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

حکومت‌ها و دولت‌ها برای به این به وجود نمی آیند که مردم را دعوت به فقر کنند/ چرا عده‌ای می‌خواهند چهره ای مفلوک و درمانده از مردم و کشور به نمایش بگذارندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حکومت‌ها و دولت‌ها برای این به وجود نمی‌آیند که مردم را دعوت به فقر کنند، برای این به وجود می‌آیند که با استفاده از امکاناتی که مردم در اختیارشان می گذارند شرایط رشد، توسعه و رفاه عمومی را فراهم کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »