رزمایش مشترک تاجیکستان و ازبکستان

31/07/2021 08:33:00 ب.ظ

رزمایش مشترک #تاجیکستان و #ازبکستان

ازبکستان, ازبکستان

رزمایش مشترک تاجیکستان و ازبکستان

نیروهای مسلح تاجیکستان و ازبکستان رزمایش مشترک برگزار کردند. - خبرگزاری آناتولی

31.07.2021تاشکند/ خبرگزاری آناتولیوزارت دفاع ازبکستان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که رزمایش مشترک نیروهای مسلح تاجیکستان و ازبکستان در شمال تاجیکستان به پایان رسید.بیش از 100 نیرو از تاجیکستان و ازبکستان در این رزمایش که در استان نامنگان واقع در مرز تاجیکستان برگزار شد، شرکت کردند.

در این رزمایش که بین روزهای 23 تا 31 جولای برگزار شد، سلاح و تجهیزات نظامی متعلق به نیروهای مسلح ازبکستان نیز مورد استفاده قرار گرفت.رزمایش مذکور به منظور مبارزه با گروه‌های مسلحی که از راه‌های غیرقانونی به خاک دو کشور نفوذ می‌کنند، برگزار شد.از سوی دیگر رزمایش مشترک روسیه و ازبکستان بین روزهای 30 ژوئیه تا 10 اوت در مرز افغانستان برگزار می‌شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

روسیه و ازبکستان تمرین نظامی در مرزهای افغانستان را آغاز کردندرئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه نیز روز جمعه هشدار داد که «حوادث در افغانستان بر اساس یک سناریوی بحران‌محور در حال شدت گرفتن است.»

شعارهای اعتراضات۱۴۰۰ ایران چه معانی و مقاصدی دارد؟ مناظره م ...شعارهای اعتراضات۱۴۰۰ ایران چه معانی و مقاصدی دارد؟ با حضور علیرضا مناف‌زاده و امین سوفیامهر Yazdian Yazdian Stop charlatanism! Never Iranians told Republic of Iran. Stop lying, you’re absolutely lair and dishonest. We hate all fake media in London, Washington, Los Angles and so on. They called our great king Reza Pahlavi. The king of Iran return to Iran. javidShah. VivaPahlavism. 👑

نمایندگان کنگره آمریکا خواستار برخورد بایدن با دولتمردان فاسد لبنانی شدندکمیته فرعی «خاورمیانه، شمال آفریقا و مبارزه با تروریسم» مجلس نمایندگان آمریکا، پنج‌شنبه جلسه‌ای درباره «بحران سیاسی و اقتصادی لبنان» و بررسی «چالش‌های نماینده کنگره خیلی غلط کرده که همچنین درخواستی کرده و بایدن هم گوه می خوره در امور داخلی لبنانی ها دخالت بکنه. مگه لبنان جزء آمریکاست؟

روز هشتم مسابقات المپیک توکیو؛ خدمتی و کرم‌زاده از راهیابی به فینال باز ماندنددر پایان مرحله مقدماتی تیراندازی با تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان، نجمه خدمتی و فاطمه کرم‌زاده به ترتیب در جایگاه‌های هجدهم و بیست و دوم قرار گرفتند.

شصت و پنج شبه‌نظامی طالبان و القاعده در هلمند افغانستان کشته شدندوزارت دفاع ملی افغانستان از کشته شدن 63 شبه‌نظامی طالبان و 2 عضو پاکستانی القاعده طی عملیات نیروهای امنیتی در ولایت‌ هلمند خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

موافقت رهبر انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومانبه‌مناسبت فرا رسیدن اعیاد سعید قربان و غدیر خم، رهبر انقلاب اسلامی با عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات دو هزار و هشتصد و بیست و پنج تن (۲۸۲۵) از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند. معلومه اينها همون اختلاس گرا و نوچه هاى خودشن ،، چرا زتدانيان آبان و دى و سياسى ها رو كه بى گناه زندونى كرده آزاد نميكنه ؟؟؟

نیروهای مسلح تاجیکستان و ازبکستان رزمایش مشترک برگزار کردند.به گفته این مقام امنیتی روسیه «اوضاع به معنای واقعی هر روز وخیم‌تر می‌شود و شبه‌نظامیان طالبان مناطق بیشتری را در خاک افغانستان تحت کنترل خود در می‌آورند..سیاست آمریکا» در این کشور برگزار کرد.

31.07. تاجیکستان کشوری با ۹ میلیون و پانصد‌هزار جمعیت حدود ۱۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد.2021 تاشکند/ خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع ازبکستان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که رزمایش مشترک نیروهای مسلح تاجیکستان و ازبکستان در شمال تاجیکستان به پایان رسید. بیش از 100 نیرو از تاجیکستان و ازبکستان در این رزمایش که در استان نامنگان واقع در مرز تاجیکستان برگزار شد، شرکت کردند. ازبکستان مرز کوتاه‌تری نسبت به تاجیکستان با افغانستان ( حدود ۱۴۴ کیلومتر) دارد. در این رزمایش که بین روزهای 23 تا 31 جولای برگزار شد، سلاح و تجهیزات نظامی متعلق به نیروهای مسلح ازبکستان نیز مورد استفاده قرار گرفت.» دویچ اظهار داشت: «ایالات متحده از سال 2012 بیش از 2.

رزمایش مذکور به منظور مبارزه با گروه‌های مسلحی که از راه‌های غیرقانونی به خاک دو کشور نفوذ می‌کنند، برگزار شد.. از سوی دیگر رزمایش مشترک روسیه و ازبکستان بین روزهای 30 ژوئیه تا 10 اوت در مرز افغانستان برگزار می‌شود. بیش از 1500 نیرو از روسیه و ازبکستان در این رزمایش شرکت می‌کنند. گفتنی است چندی پیش کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان از پناه بردن بیش از هزار سرباز افغانستان به دلیل حملات طالبان به خاک تاجیکستان خبر داده بود. .» ویلسون ادامه داد: «به‌رغم کمک‌های فراوان جامعه جهانی، تلاش‌های بسیار ناچیزی برای ریشه‌کنی فساد در لبنان انجام گرفته است.