رزمایش بزرگ دریایی آمریکا، بلژیک، فرانسه و ژاپن در نزدیکی آب‌های ایران | DW | 21.03.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد به همراه بلژیک، فرانسه و ژاپن یک مانور بزرگ دریایی در خاورمیانه را آغاز کرده است. این مانور به دنبال تنش‌ها در رابطه با برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی و در نزدیکی آبهای ایران صورت می‌گیرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه ۲۱ مارس (دوم فروردین) اعلام کرد به دنبال تنش‌ها در منطقه بر سر برنامه هسته‌ای ایران، یک رزمایش بزرگ دریایی به همراهی بلژیک، فرانسه و ژاپن را آغاز کرده است.

ناو هواپیمابر"شارل دو گل" از فرانسه، ناو جنگی و تهاجمی آبی-خاکی"یو اس اس مَکین آیلند" از آمریکا، ناوچه"لئوپولد اول" از بلژیک و ناوشکن"جی‌اس آریاکی" از ژاپن در این رزمایش شرکت دارند. جنگنده‌هایی از هر چهار کشور این رزمایش را همراهی می‌کنند. جمهوری اسلامی در ژانویه ۲۰۲۱ اعلام کرد که قصد دارد اورانیوم با غلظت ۲۰درصد تولید کند. در ماه فوریه نیز اجرای پروتکل الحاقی مبنی بر بازرسی‌های فوری و اقدامات نظارتی آژانس بر سایت‌های هسته‌ای خود را متوقف کرد.

گروسی گفته که ایران در حال حاضر حدود ۲۰ کیلوگرم اورانیوم ۲۰درصد غنی‌شده دارد و قبلا هم ۳۰۰۰کیلوگرم اورانیوم با غلظت کمتر تولید کرده است. او افزود که میزان ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران رو به افزایش است و"آنها با استفاده از تجهیزات بیشتر، توانایی خود برای غنی‌سازی را نیز بالا می‌برند."

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

یعنی تف به شرف این ژاپنیها که هر بلائی که آمریکا سرشون میارن باز هم عین سگ واسش دم تکون میدن.در هر صورت هیچ غلطی نمیتونن بکنن

حالا آمریکا مانور بده یا نده . امریکا جنگ با ویتنام را باخت . افغانستان .عراق باز هم باخت .. امریکا دیگر ابر قدرت نیست .

خیلی مهم نیست! چند روز دیگر نیز ایران و برخی کشورهای دوست مانور برگزار خواهند کرد!😇

رسانه صهیونیستی لطف کنید به مخاطبان خودتان توضیح بدهید چرا باید آمریکا ،فرانسه ..... در خاورمیانه این مانور را انجام دهد با وجود ۸۰ پایگاه نظامی در منطقه و ناو های جنگی ؟

بلژیک؟ همون کشوری که قرار شده تا در زمانی که آلمانها خواستند فرانسه رو بگیرن، اون وسط برای فرانسویها وقت فرار بخرن؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توقیف یک محموله بزرگ و غیرقانونی سلاح توسط نیروی دریایی آمریکا در دریای عربصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. چشم پرزیدنت بایدن روشن . حتما باید ج ا بمب اتم به اسراییل بزند تا اینها باور کند که ج ا قابل اعتماد نیست. یا میدانند و براشون مهم نیست بازم دموکراتها با وقاحت می خواهند جنایات جمهوری اسلامی را در آتش افروزی در یمن را نادیده بگیرند طبق معمول سخنگوی کثیف وزارت تکذیبیه، همون حرفای چرند و ...که کار ما نیست..مثل همون موشکهایی که هواپیمای مسافری رو منهدم کرد و همه سخنگوها و ...باهم تکذیب کردن که کار ما نبود! اصلا موشک بخوره که اینطوری نمیشه..کپتِن مثلا کرواتی و کارگردان مزدور و...هم اومدن کمک..اینم همونه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

میهمانی غیرقانونی در بلژیک؛ مرگ یک جوان در جریان فرار از دست پلیسجوان ۲۱ ساله ای که در یک میهمانی غیرقانونی در شهر آنتورپ و برغم محدودیت های قرنطینه، شرکت کرده بود پس از حضور نیروهای پلیس سعی کرد از پنجره فرار کند اما به زمین افتاد و در راه بیمارستان جان سپرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بلژیک و سوئیس در اوج شیوع کرونا در اروپا، برخی محدودیت‌ها را برمی‌دارندنخست وزیر بلژیک در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که تا سه هفته دیگر برخی از محدودیت ها ناشی از مقررات قرنطینه در این کشور کاهش می یابند. شورای فدرال سوئیس هم اعلام کرده بصورت مشروط با بازگشایی رستوران ها، سالن های سینما و استادیوم ها موافق است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چک‌ها در تظاهرات بزرگ پراگ: آقای رئیس‌جمهور در خصوص روسیه تردید نکنیددستکم ده هزار نفر روز پنجشنبه در پراگ، پایتخت چک در اعتراض به تردیدهای رئیس جمهور کشورشان در خصوص مسئولیت روسیه در انفجار سال ۲۰۱۴ که منجر به کشته شدن دو نفر شد، تظاهرات کردند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نام «کسری نوری» در فهرست ۱۰ روزنامه‌نگار در معرض خطر در جهان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »