رد صلاحیت منتخب میانه و بلاتکلیفی کرسی دوم این شهر در مجلس

19/06/1399 09:04:00 ب.ظ

دو روز مانده به برگزاری مرحله_دوم_انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در اقدامی کم‌سابقه، شورای_نگهبان صلاحیت علی_شامی را رد کرد تا پرونده انتخاب نماینده دوم میانه به انتخابات سال ۱۴۰۰ موکول شود. اخبار_ایران

به گزارش «ایران‌وایر»، حوزه انتخابیه میانه صاحب دو کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

در مرحله اول انتخابات مجلس یازدهم، «مهدی اسماعیلی» به عنوان منتخب اول به مجلس راه یافت و انتخاب نماینده دوم به مرحله بعد موکول شد. چراکه منتخب دوم و سوم نتوانستند حداقل ۲۰ درصد آرای شرکت کنندگان در انتخابات را از آن خود کنند.

«علی شامی» و «مهدی صفایی»، دو منتخب راه یافته به مرحله دوم انتخابات بودند که در اقدامی کم‌سابقه، شورای نگهبان صلاحیت علی شامی را رد کرد تا پرونده انتخاب نماینده دوم میانه به انتخابات سال ۱۴۰۰ موکول شود. هنوز روشن نیست انتخاب نفر دوم حوزه انتخابیه میانه به انتخابات میان‌دوره‌ای موکول می‌شود یا رقابت میان صفایی و منتخب چهارم خواهد بود. چراکه قانون در این خصوص ساکت است.

انتخابات میان‌دوره‌ای در صورتی برگزار می‌شود که انتخابات حوزه‌ای باطل شود و یا نماینده‌ای پس از انتخاب، فوت کند یا استعفا دهد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تکذیب رد و بدل شدن جملات تند بین رییس جمهور و محمدخاتمیتکذیب رد و بدل شدن جملات تند بین رییس‌جمهور و محمدخاتمی یک مقام نزدیک به دفتر رئیس‌جمهور مطالب نقل شده در گفت وگوی تلفنی حسن روحانی و رئیس دولت اصلاحات را تکذیب کرد.

رد شائبه احتکار/ خودروهای ناقص با تکمیل قطعات روانه بازار می شودایران‌خودرو، شائبه احتکار در مازندران را رد کرد مدیر عامل سایت ایران خودرو مازندران: ۲۰۰۰ دستگاه خودرو دارای کسری قطعه با فناوری پیشرفته در این سایت وجود دارد که با تامین قطعات این خودروها تکمیل و تحویل مشتریان می‌شود.

'در شبکه فروش صلاحیت پای نوه‌ یکی از فقهای شورای نگهبان در میان است' | DW | 07.09.2020محمود صادقی، نماینده سابق مجلس در مصاحبه‌ای با اشاره به چگونگی کشف شبکه فروش صلاحیت نمایندگی و بازداشت ۲۰ نفر از جمله حقوق‌دانان، اعضای سابق شورای نگهبان و اعضای پژوهشکده شورای نگهبان، از مسکوت بودن پرونده خبر داده است.

برگزاری دور دوم انتخابات مجلس در میانه لغو شد / رد‌صلاحیت یکی از کاندیداها- اخبار آذربایجان شرقی - اخبار استانها تسنیم - Tasnimبرگزاری دور دوم انتخابات_مجلس در میانه لغو شد صلاحیت یکی از ۲ نامزد راه‌یافته به دور دوم انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه میانه رد شده و بر این اساس مرحله دوم انتخابات مجلس در این شهرستان برگزار نمی‌شود

کرونا و بنیادگرایان مذهبی؛ چالش دولت اسرائیل مقابل یهودیان افراطیمقامات اسرائیل پیش از این برای اجرای محدودیت‌ها در شهر بنی‌براک مجبور به اعزام سربازان ارتش به این شهر در نزدیکی تل‌آویو شده بودند.

مجلس هفته آینده وضعیت بازار مسکن و بورس را بررسی می‌کندیک عضو هیات رییسه مجلس: *قیمت خودرو پرواز کرده و به عرش رسیده *آقایان می‌دانند که قیمت خودرو به کجا رسیده است *در این شرایط آقایان تنها تماشاچی هستند قالیباف: مجلس هفته آینده وضعیت بازار مسکن و بورس را بررسی می‌کند