رد صلاحیت منتخب میانه و بلاتکلیفی کرسی دوم این شهر در مجلس

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دو روز مانده به برگزاری مرحله_دوم_انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در اقدامی کم‌سابقه، شورای_نگهبان صلاحیت علی_شامی را رد کرد تا پرونده انتخاب نماینده دوم میانه به انتخابات سال ۱۴۰۰ موکول شود. اخبار_ایران

دو روز مانده به برگزاری مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، «جمال عرف»، رییس ستاد انتخابات وزارت کشور از رد صلاحیت یکی از دو کاندیدای راه یافته به مرحله دوم در حوزه انتخابیه میانه در استان آذربایجان شرقی توسط شورای نگهبان خبر داد.

«علی شامی» و «مهدی صفایی»، دو منتخب راه یافته به مرحله دوم انتخابات بودند که در اقدامی کم‌سابقه، شورای نگهبان صلاحیت علی شامی را رد کرد تا پرونده انتخاب نماینده دوم میانه به انتخابات سال ۱۴۰۰ موکول شود. هنوز روشن نیست انتخاب نفر دوم حوزه انتخابیه میانه به انتخابات میان‌دوره‌ای موکول می‌شود یا رقابت میان صفایی و منتخب چهارم خواهد بود. چراکه قانون در این خصوص ساکت است.

حالا با رد صلاحیت شامی، سوال این است که نفر بعد از شامی به مرحله بعد می‌رود یا انتخابات به صورت میان دوره‌ای برگزار می‌شود؟ در صورتی که شورای نگهبان رای به برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای بدهد، معنایش برگزاری انتخابات از نقطه صفر است؛ یعنی هر کسی می‌تواند اعلام کاندیداتوری کند و انتخابات با حضور تمام کاندیداها برگزار می‌شود. این یعنی پایمال شدن حق صفایی. چراکه صفایی از یک مرحله با موفقیت عبور کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تکذیب رد و بدل شدن جملات تند بین رییس جمهور و محمدخاتمیتکذیب رد و بدل شدن جملات تند بین رییس‌جمهور و محمدخاتمی یک مقام نزدیک به دفتر رئیس‌جمهور مطالب نقل شده در گفت وگوی تلفنی حسن روحانی و رئیس دولت اصلاحات را تکذیب کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رد شائبه احتکار/ خودروهای ناقص با تکمیل قطعات روانه بازار می شودایران‌خودرو، شائبه احتکار در مازندران را رد کرد مدیر عامل سایت ایران خودرو مازندران: ۲۰۰۰ دستگاه خودرو دارای کسری قطعه با فناوری پیشرفته در این سایت وجود دارد که با تامین قطعات این خودروها تکمیل و تحویل مشتریان می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

'در شبکه فروش صلاحیت پای نوه‌ یکی از فقهای شورای نگهبان در میان است' | DW | 07.09.2020محمود صادقی، نماینده سابق مجلس در مصاحبه‌ای با اشاره به چگونگی کشف شبکه فروش صلاحیت نمایندگی و بازداشت ۲۰ نفر از جمله حقوق‌دانان، اعضای سابق شورای نگهبان و اعضای پژوهشکده شورای نگهبان، از مسکوت بودن پرونده خبر داده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

برگزاری دور دوم انتخابات مجلس در میانه لغو شد / رد‌صلاحیت یکی از کاندیداها- اخبار آذربایجان شرقی - اخبار استانها تسنیم - Tasnimبرگزاری دور دوم انتخابات_مجلس در میانه لغو شد صلاحیت یکی از ۲ نامزد راه‌یافته به دور دوم انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه میانه رد شده و بر این اساس مرحله دوم انتخابات مجلس در این شهرستان برگزار نمی‌شود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

کرونا و بنیادگرایان مذهبی؛ چالش دولت اسرائیل مقابل یهودیان افراطیمقامات اسرائیل پیش از این برای اجرای محدودیت‌ها در شهر بنی‌براک مجبور به اعزام سربازان ارتش به این شهر در نزدیکی تل‌آویو شده بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مجلس هفته آینده وضعیت بازار مسکن و بورس را بررسی می‌کندیک عضو هیات رییسه مجلس: *قیمت خودرو پرواز کرده و به عرش رسیده *آقایان می‌دانند که قیمت خودرو به کجا رسیده است *در این شرایط آقایان تنها تماشاچی هستند قالیباف: مجلس هفته آینده وضعیت بازار مسکن و بورس را بررسی می‌کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »