رحمانی فضلی: تعداد رد صلاحیت‌ها قابل قبول است

02/01/2020 08:36:00 ق.ظ

انتخابات_مجلس, مجلس

رحمانی‌فضلی، وزیر کشور با مقایسه تعداد ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات_مجلس دهم و یازدهم، گفت: میزان رد صلاحیتها نسبت به دور قبل با توجه به آمار کل که در حدود ۱۶ هزار نفر داوطلب بود و دور قبل ۱۲ هزار نفر بود، رقم بسیار قابل قبولی است. اخبار_ایران مجلس

به گزارش ایران وایر و به نقل ازایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت دوازدهم، در پایان جلسه شورای تامین استان مازندران با اشاره به نتایج بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی استان‌ها، گفت: هفته گذشته نتایج هیات‌های اجرایی را اعلام کردیم و حدود ۸.۳۳ درصد  مبتنی بر اسناد، مستندات و مدارک مراجع چهارگانه رد صلاحیت شدند و همه این افراد می توانستند به هیات‌های نظارت استانِ خود مراجعه و شکایت کنند که این کار انجام شده‌است.

او همچنین با مقایسه تعداد ثبت‌نام کنندگان در دوره دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی، میزان رد صلاحیت‌های هیات‌های اجرایی استان‌ها در این دوره را قابل قبول خواند.وزیر کشور ادامه داد: ما کار خود را انجام داده‌ایم و منتظریم تا هیات‌های نظارت کار خود را انجام دهند و در ۲۱ دی ماه در مرحله اول نتایج را اعلام خواهند کرد و باز هم در مرحله دیگری افرادی که نسبت به نتایج، نظر یا اعتراضی دارند به هیات بالاتر و در نهایت شورای نگهبان، می‌توانند شکایت کنند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

بیخود سعی نکن تنور انتخابات داغ کنی این دفعه دیگه رای نمیدیم آره عاليه اصلا پسر شاه هم بياد من كه عمرا اگه برم براي رأي دادن از ٢ سال پيش تا حالا دارم عذاب ميكشم نه فقط خودم همه اونا

اصلاح‌طلبان در انتخابات لیست ندهند؛ مشارکت کاهش می‌یابد/ اصولگرایان از تائید صلاحیت‌ها خیال‌شان راحت استهاشم‌زایی در گفت‌وگو با ایلنا: اصلاح‌طلبان در انتخابات لیست ندهند؛ مشارکت کاهش می‌یابد/ اصولگرایان از تائید صلاحیت‌ها خیال‌شان راحت است

رد کلیات بودجه بداخلاقی سیاسی‌ای است که بخشی از طیف ضد دولت به دنبال آن است🔻ابوالفضل سروش، عضو فراکسیون امید مجلس در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:ردکلیات بودجه بداخلاقی ای است که بخشی از طیف ضددولت به دنبال آن است/ارسال پیامک به نمایندگان درباره بودجه سازماندهی‌ شده است/ارسال پیامک ضد امنیت کشور است این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

مسئولیت اعلام کشته‌شدگان حوادث آبان با شورای امنیت است/هر اطلاعاتی خواستند دادیم- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی قوه_قضائیه: مسئولیت اعلام کشته‌شدگان حوادث آبان با شورای امنیت است از اغتشاشاتگران افراد زیادی مجروح و به قتل رسیدند که بررسی می‌شود از ما به عنوان دستگاه قضایی هر آنچه اطلاعات می‌خواستند، قرار دادیم سخنگوی قوه قضائیه: سکه_ثامن فعلا ۳۲۵۰ شاکی دارد ۱۸ دی اولین جلسه محاکمه برگزار می‌شود

ارسال پیامک برای رد لایحه بودجه سازماندهی‌شده استیک عضو کمیسیون تلفیق بودجه 99 گفت: رقابت انتخاباتی نزدیک است و یک طیف که رسانه، نماینده و امکانات دارد با نگاه به انتخابات مطالب و رویکردهایش را تنظیم می‌کند. در جریان مخالفت با کلیات بودجه هم شاهد تلاش این طیف بودیم تا کلیات را رد و این موضوع را به عنوان دستاورد بزرگ به مردم معرفی کنند.

کاهش ۸ پله‌ای رتبه ایران در تعداد دانشجویان خارج‌از کشور/بازگشت ۳۰۰ فارغ‌التحصیل در ۹ماه اول ۹۸بر اساس آخرین نمایه‌سازی مهاجرتی دانشجویان ایرانی، تعداد دانشجویان ایرانی خارج از کشور در سال ۲۰۱۷ به ۵۲ هزار و ۵۲۱ نفر رسیده است که رتبه ایران در این شاخص بیستم جهانی است که نسبت به سال ۲۰۱۲ هشت پله کاهش یافته است؛ ضمن آنکه در حالی ایران رتبه ۱۸ را در میان کشورهای 'دانشجو فرست' دارد که پایین‌تر از کشورهایی چون 'چین'، 'آلمان'، 'فرانسه'، 'آمریکا' و 'ایتالیا' است.

شبنم نعمت‌زاده به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به ۲۰ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدسخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران خبر داده است که شبنم نعمت زاده به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور به ۲۰ سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق، محرومیت دائم از خدمات دولتی و رد مال محکوم شده است. این حکم بر اساس طرح رئیس وقت قوه قضائیه و تایید آیت‌الله علی خامنه‌ای، قابل تجدیدنظرخواهی نیست.

رحمانی‌فضلی، وزیر کشور با مقایسه تعداد ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات مجلس دهم و یازدهم، گفت: میزان رد صلاحیتها نسبت به دور قبل با توجه به آمار کل که در حدود ۱۶ هزار نفر داوطلب بود و دور قبل ۱۲ هزار نفر بود، رقم بسیار قابل قبولی است.عبدالرضاهاشم‌زایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا،‌ درباره این‌که جریانی بیان می‌کنند حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس بدون معرفی نامزد و یا ارائه لیست به معنی قبول نداشتن ساختار اجرایی کشور است و این کار یعنی تصمیم به تحریم خاموش انتخابات، گفت: چنین گمانه‌زنی‌هایی درست نیست،‌ اصلاح‌طلبان هنوز به تصمیمی درباره معرفی نامزد و ارائه لیست نرسیده‌اند.ابوالفضل سروش نماینده تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین ، با اشاره به ارسال پیامک به‌ منظور رد کلیات بودجه گفت: پیامک در مخالفت با بودجه برای ما که عضو کمیسیون تلفیق بودجه 99 نیستیم هم ارسال می‌شود.خبرگزاری تسنیم ، غلامحسین اسماعیلی در ادامه هفدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه وزارت امور خارجه آمریکا اخیرا نام ایران را در فهرست تخطی از آزادی ادیان قرار داده است گفت: فکر می‌کنم خود معتقدین به ادیان مختلف به ویژه اقلیت‌های دینی ساکن ایران اسلامی، بهترین دلیل بر کذب ادعاهای آمریکا و سازمان‌های تابعه آمریکا هستند.

به گزارش ایران وایر و به نقل از ایلنا ، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت دوازدهم، در پایان جلسه شورای تامین استان مازندران با اشاره به نتایج بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی استان‌ها، گفت: هفته گذشته نتایج هیات‌های اجرایی را اعلام کردیم و حدود ۸.۳۳ درصد  مبتنی بر اسناد، مستندات و مدارک مراجع چهارگانه رد صلاحیت شدند و همه این افراد می توانستند به هیات‌های نظارت استانِ خود مراجعه و شکایت کنند که این کار انجام شده‌است.  وی ادامه داد: معتقدم اصلاح‌طلبان حتی اگر در انتخابات یک رأی نداشته باشند با هیچ جناحی نباید ائتلاف کنند. او همچنین با مقایسه تعداد ثبت‌نام کنندگان در دوره دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی، میزان رد صلاحیت‌های هیات‌های اجرایی استان‌ها در این دوره را قابل قبول خواند. اما اگر مشکلاتی در جزئیات آن وجود داشت این مشکلات را در صحن علنی با حضور کارشناسان و خبره‌ها، بررسی و در صورت لزوم اصلاح می‌کنیم. وزیر کشور ادامه داد: ما کار خود را انجام داده‌ایم و منتظریم تا هیات‌های نظارت کار خود را انجام دهند و در ۲۱ دی ماه در مرحله اول نتایج را اعلام خواهند کرد و باز هم در مرحله دیگری افرادی که نسبت به نتایج، نظر یا اعتراضی دارند به هیات بالاتر و در نهایت شورای نگهبان، می‌توانند شکایت کنند. وی ادامه داد: در مورد ارائه لیست و معرفی نامزد از سوی جریان اصلاحات افکار و طیف‌های مختلفی وجود دارد، یک عده می‌گویند اگر کاندیدای اصلی ما را رد صلاحیت کنند دلیلی ندارد ما لیست بدهیم، جمعی هم معتقدند در هر صورت بین نامزدهای تائید صلاحیت شده می‌توانیم برای تهران ۳۰ نفر و برای شهرستان‌ها و استان‌ها کاندیدا انتخاب کنیم. رحمانی فضلی همچنین از تلاش ستاد انتخابات کل کشور برای ایجاد زمینه‌های حضور حداکثری مردم و تنوع در انتخاب خبر داد و گفت: تمام تلاش ما این است که در یک فضای مطلوب رقابتی به این معنا که کسانی که به عنوان نامزد انتخابات ثبت نام کرده اند هرچه بیشتر بتوانند در صحنه رقابت حضور را معنی کنند و باشند و مردم برای رأی، با تکثر و تنوع بیشتری مواجه باشند؛ البته این به معنای آن نیست که هیات‌های نظارت و شورای نگهبان مبتنی بر مستندات و مدارک قانونی‌ای که دارد نسبت به کار خود کم‌توجهی یا بی‌توجهی کنند، ولی هر چه قدر بتوانیم حضور بیشتری در صحنه رقابت داشته باشیم، امکان مشارکت را نیز تقویت خواهد کرد. اخیرا نیز 120 قبضه از این اسلحه‌ها که قرار بود در اغتشاشات استفاده شود در اصفهان کشف شد و برخی از این سلاح‌ها ساخت آمریکا بود.

او درباره ارتباط بین هیات‌های اجرایی و هیات‌های نظارت در شورای نگهبان نیز توضیحاتی ارایه کرده و گفت: در روند اجرای انتخابات، با شورای نگهبان هماهنگی لازم را داریم. وی خاطرنشان کرد: اعتقادم بر این است که شورای نگهبان با توجه به مسائل اتفاق افتاده و رخدادهای اخیر برای بیشتر شدن اعتماد عمومی باید با دید بازتری نسبت به صلاحیت‌های ابراز نظر کنند. عده‌ای معتقدند اتاق فکر مشخصی در جای متمرکزی این پیامک‌ها را برای افراد خاصی از گروه‌هایشان ارسال می‌کنند و آنها برای نمایندگان می‌فرستند. هیات‌های اجرایی ما با هیات‌های نظارت در استان‌ها و شهرستان‌ها، همچنین استانداران با روسای هیات‌های نظارت استان، رابطه و همکاری بسیار خوبی دارند. همه ما به دنبال این هستیم که انتخابات اسفند، انتخاباتی باشکوه باشد. وی یادآورشد: انتخابات مجلس در سال نهم را با سال دهم مقایسه کنید؛ سال نهم افراد با رأی ۱۵۰ الی ۱۶۰ وارد مجلس شدند اما در دور دهم هنگامی که اصلاح‌طلبان وارد میدان شدند و لیست دادند نامزدها‌ی‌شان با رأی میلیونی مردم مواجه شدند. رحمانی فضلی همچنین در خصوص اقدامات در حوزه امنیتی یادآور شد: اطلس امنیتی منسجمی را با مشورت و راهنمایی روسای تامین استان‌ها تهیه کرده‌ایم و در انتخابات هیچ مشکلی در حوزه امنیتی نخواهیم داشت و نداریم و تمهیدات لازم اندیشیده شده‌است. این‌طور نیست که افراد طبق سلیقه خود اقدام کنند و بر فرض یک نفر بگوید این لایحه را مطالعه کردم و به درد نمی‌خورد، بنابراین نظرم را به 10 نماینده ارسال می‌کنم. آن‌گونه که از گفته‌های رحمانی فضلی برمی‌آید، دغدغه اصلی دولت و حاکمیت، برخلاف دوره قبل، میزان مشارکت مردمی است. لینک کوتاه.

به نظر می‌رسد اعتراضات آبان ۱۳۹۸ و سرکوب خونین مردم با بیش از ۳۲۰ کشته، برای حاکمیت نیز مساله‌ساز شده‌ و ترس از عدم مشارکت یا مشارکت بسیار پایین و ادامه اعتراضات این بار در فضای انتخاباتی، جایگزین اعتمادبه‌نفس همیشگی مسوولان برگزاری انتخابات شده است. همچنین، برخلاف روال دوره‌های قبل، تعداد قابل توجهی از اصلاح‌طلبان شناخته‌شده که با دولت روابط خوبی نیز داشته‌اند، از جمله سه نماینده اصلاح‌طلب استان فارس، در وزارت کشور دولت نزدیک به اصلاح طلبان رد صلاحیت شده‌اند.. این خود نشان از تلاش حاکمیت برای هر چه یک‌دست‌تر کردن ساختار قدرت دارد.  پیشتر برخی اصلاح طلبان چون .