رتبه‌بندی معلمان؛ طرحی که ناکام ماند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان از ابتدای دهه ۹۰ تا امروز به تعویق افتاده است؛ امسال باز هم وعده داده‌اند این طرح مهرماه اجرا خواهد شد؛ اما چگونه با یک پنجمِ بودجه مورد نیاز، قرار است طرح را اجرایی کنند؟!

به گزارش خبرنگار ایلنا، تاریخچه «طرح رتبه‌بندی معلمان» به سالهای آغازین دهه ۹۰ بازمی‌گردد؛ در طول سالهای اخیر بارها وعده‌هایی برای اجرای دقیق و کارآمد این طرح به معلمان دادند، اما هر بار به بهانه‌های مختلف از جملهاجرای طرح معوق شد.اولین، بار موضوع رتبه‌بندی معلمان در دولت دهم و به دنبال تصویب سند تحول بنیادین مطرح شد.

در این چرخه انتظار، سال گذشته و امسال نیز، معلمان همچنان منتظر ماندند؛ اما تا این لحظه هنوز هیچ خبری از اجرای مرحله دوم طرح رتبه‌بندی نشده است؛ گرچه وعده‌ها کماکان ادامه دارد؛ در این رابطه، وعده‌های بی‌شمار داده‌اند:وعده‌ها برای «مهر ماه»! ۲هزار میلیارد تومان برای سنجش صلاحیت معلمان و رتبه‌بندی آنها در نظر گرفته شده که امید داریم تا مهرماه این کار صورت گیرد.

به گفته او این دشواری، از عدم تخصیص بودجه مورد نیاز برمی‌آید: «سال گذشته، در قانون بودجه ۹۷ ردیف اعتباریِ اختصاصی برای اجرای رتبه‌بندی معلمان، در نظر گرفته نشده بود و از سوی دیگر آموزش و پرورش براساس برآوردهای مختلف، با کسری شدید بودجه مواجه بود که براساس اظهارات برخی مسئولان آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس، مقدار آن بین ۱۰ تا ۱۴ هزار میلیارد تومان برآورد شده بود؛ امسال نیز بودجه ۲ هزار میلیارد تومانی در نظر گرفته شده – در صورت تامین اعتبار- بسیار ناکافی است و به هیچ وجه، کفاف اجرای طرح را...

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اگر هم اجرا بشه بر اساس میزان التزام به ولی وقیح و تعداد راهپیمایی که شرکت کرده و .... رتبه بندی میشن در پاکستان و سودان تدریس کشفیات داروین جُرم محسوب میشه حاکمان مذهبی از معلمان آزاده می ترسند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شکست طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکاشکست طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا مجلس نمایندگان آمریکا به اتفاق آراء علیه قطعنامه استیضاح دونالد ترامپ رای داد. این قطعنامه را کسانی مطرح کردند که روی انتقادهای وارد شده به ترامپ درباره حملات به چهار تن از زنان کنگره حساب باز کرده بودند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چالش آمریکا در همراه کردن متحدانش در طرح امنیتی خلیج فارسایالات متحده آمریکا در تلاش است تا حمایت متحدان خود را در ابتکاری که هدفش «افزایش مراقبت حمل‌و‌نقل دریایی» در خاورمیانه عنوان شده، به دست
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

طرح استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا بار دیگر شکست خوردال گرین، نماینده دموکرات ایالت تگزاس برای سومین بار تلاش کرد تا طرح استیضاح ترامپ از سوی کنگره اجرایی شود با این حال ۳۲۲ نماینده با این طرح مخالفت کردند و تنها ۹۵ نماینده به آن رای موافق دادند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سردار اشتری: طرح ناظر یک برای اجرای قانون مبارزه با بی‌حجابی اجرا می‌شودتهران- ایرنا - فرمانده ناجا با اشاره به اینکه براساس قانون بی حجابی جرم محسوب می شود، گفت: بارها اعلام کرده‌ایم، خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن، جرم محسوب می شود، بر همین اساس طرح ناظر یک را راه‌اندازی کرده‌ایم که خوشبختانه اثرات مثبتی نیز به همراه داشته است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »


منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

'جمع آوری' کودکان کار؛ پاک کردن مسئله و رتوش فقر | DW | 18.07.2019طرح 'ساماندهی کودکان کار و خیابان' که فعالان مدنی و مددکاران آن را رودررویی با قشر 'مظلوم و آسیب دیده' خوانده‌اند، پس از مدتی وقفه‌، باز به جریان افتاده است. معاون بهزیستی کتمان نکرده که هدف طرح، زیباسازی معابر شهری است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »