ربیعی: روحانی در سازمان ملل صدای ایران را طنین انداز می‌کند

01/07/1398 01:09 ب.ظ

سخنگوی دولت: اگر آمریکا آماده متوقف کردن تحریم‌ها و بازگشت به توافق هسته‌ای باشد راه برای تصمیم‌گیری‌های ما، از جمله گفتگو، باز است. هیچ تعارضی بین بیانات مطرح شده در کشور در این زمینه وجود ندارد. می‌شود.

«علی ربیعی» روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: رئیس جمهوری راهی مجمع عمومی سازمان ملل خواهد شد تا پژواک پرطنین مقاومت ایرانیان و زبان گویای مطالبات ملت ما از این تریبون جهانی باشد.

ربیعی رفتار غیرمتعارف آمریکا درباره ایجاد مشکل برای سفر رئیس جمهوری کشورمان را برخلاف قوانین و هنجارهای بین المللی دانست و گفت: به اعتقاد ما در این سفر رئیس جمهور قادر خواهند بود صدای ایران را خلاف میل آمریکایی ها، مجددا در مقر سازمان ملل طنین انداز کنند و از همانجا منافع ملی ایران در ملاقات ها دنبال خواهد شد و قطعا این سفر منافع سیاسی، اقتصادی و بین المللی را برای ما به ارمغان خواهد داشت.

وی تاکید کرد: به اعتقاد ما امروز آمریکا برخلاف آنچه که متصور می‌شد، تنهاتر از همیشه است. اما ایران چه در سطح سران کشورهای اروپایی، منطقه و قدرت‌های جهانی و چه در افکار عمومی داخلی آمریکا تنها نیست. headtopics.com

ربیعی درباره محتوای سخنان رئیس جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل هم گفت: سخنان رئیس جمهور بیشتر از همیشه مخاطبان همدل و گوشهای شنوای را در صحن و حاشیه سازمان ملل خواهد داشت. وی افزود: اقدام آنها(در صدور ویزا برای هیات ایرانی) بر خلاف میل باطنی آنها بود و فشار سازمان ملل باعث شد که آمریکا در این سطح مشکل ویزاها را حل کند؛ یکی از دلایل آن‌ها این بود که ما در این اجلاس حضور پیدا نکنیم، این دلیل نشان دهنده این است که حضور ما در آمریکا می تواند مفید باشد؛ سال‌ها است که آمریکا، مقر سازمان ملل را به اسارت گرفته است.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

پمپئو چگونه مسئولیت واکنش آمریکا در قبال حمله به میدان‌های نفتی سعودی را برعهده گرفتبخش انگلیسی صدای آمریکا - جهان در انتظار ایالات متحده و عربستان سعودی است تا تصمیم بگیرند به حمله هفته پیش با پهپاد و موشک به دو میدان نفتی بزرگ سعودی چه واکنشی نشان دهند. اما مایک پمپئو، وزیر خارجه آ با اون ترامپ روس فکر کنم آمریکا و به گه میکشه اینطوری به عهده گرفت.

سقوط سقف مدرسه در کنیا ۷ دانش آموز را به کام مرگ فرستاددر این حادثه سقوط سقف طبقه اول یک مدرسه، ۷ دانش‌آموز جان باختند و بیش از ۵۷ نفر مصدوم شدند.

بهزاد نبوی: چهار نهاد در ایران 60 درصد ثروت را در اختیار دارندبهزاد نبوی، بخش هایی از نظام جمهوری اسلامی که به واسطه انتخابات مردم تعیین می شود را دارای سهم کمی

۹۸ مورد مراجعه به اورژانس در مسابقه فوتبال در ورزشگاه آزادیرئیس مرکز اورژانس تهران: در جریان دربی_تهران ۹۸ نفر به نیروهای اورژانس مستقر در ورزشگاه آزادی مراجعه کرده‌اند که ۸۸ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۱۰ نفر به مرکز درمانی منتقل شدند

ایران 'حمله سایبری موفق به تاسیسات نفتی' را تکذیب کرددر پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر حمله گسترده سایبری به تاسیسات صنعتی و نفتی ایران، مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری این موضوع را تکذیب کرد. روز جمعه یک سازمان غیردولتی نظارت بر اینترنت به نام 'نت بلاکس' اعلام کرد که شبکه اینترنت در تاسیسات صنعتی و دولتی ایران دچار اختلال شده است. در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر حمله گسترده سایبری به تاسیسات صنعتی و نفتی ایران، مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری این موضوع را تکذیب کرد.

پمپئو جامعه جهانی را به واکنش علیه فشارهای چین علیه اویغورها فراخواند