ربیعی: اگر دخالت خارجی در حادثه نطنز باشد، پاسخ می دهیم

17/04/1399 02:42 ب.ظ

سخنگوی دولت ایران امروز در نشست خبری خود درباره حادثه انفجار در سایت اتمی نطنز اعلام کرد اگر به نتیجه برسیم دخالت خارجی در آن وجود داشته است پاسخ متناسب می دهیم. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی دولت ایران امروز در نشست خبری خود درباره حادثه انفجار در سایت اتمی نطنز اعلام کرد اگر به نتیجه برسیم دخالت خارجی در آن وجود داشته است پاسخ متناسب می دهیم.علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران در نشست خبری خود گفت: قطعاً ما اگر به جمع‌بندی برسیم که دخالتی خارجی در این حادثه وجود داشته است به آن پاسخ متناسب را خواهیم داد.

وی درباره ادعای برخی رسانه‌ها در زمینه دست داشتن اسرائیل در انفجار نطنز، تاکید کرد: فرضیه‌های مربوط به علت حادثه از ابتدای وقوع به بررسی انجامیده و علت حادثه با اجماع نظر کارشناسان در حال تکمیل است. ربیعی درباره حواشی قرارداد همکاری 25 ساله ایران و چین نیز با بیان اینکه «تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر با چین نداشته‌ایم» ادامه داد: اساساً تقسیم بندی غرب و شرق در سیاست خارجی ما جایگاهی ندارد و جمهوری اسلامی اساسا در این زمینه خود را محدود نمی‌کند و آماده همکاری با همه کشورهاست و محدودیت ما در این زمینه محدود به رژیم صهیونیستی و تحریم‌گران است.

سخنگوی دولت ایران گفت: حاضریم با هر کشوری که حاضر به مشارکت بلندمدت و در راستای اعتماد متقابل هستند این تجربه را تکرار و تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته‌ایم. وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره موضع دولت این کشور درباره سوال نمایندگان مجلس از رئیس جمهوری ایران اظهار کرد: سوال از وزیر و رئیس جمهوری حق همه نمایندگان است اما استفاده از این حق با عنایت به همه ملاحظات دیگری که در این زمینه مطرح است، به نفع ملت و کشور خواهد بود.

ربیعی تصریح کرد: در غالب این سوالات چشم‌اندازی برای حل مشکلات کشور و مردم و همراهی برای اداره کشور نمی‌بینم. اگر پیش از اینکه این موارد به عنوان سوال از رییس جمهوری مطرح شود، در کمیسیون‌های تخصصی مجلس و از طریق توضیح وزرا پیش رود نتیجه‌بخش‌تر است. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

تظاهرات مردم بلژیک در اعتراض به ممنوعیت روسری در مدرسه‌ای در بروکسلهزاران نفر در پایتخت بلژیک٬ نسبت به رای دادگاه قانون اساسی برای ممنوعیت روسری در مدرسه‌ای در بروکسل اعتراض کردند. - خبرگزاری آناتولی

خطر اخراج از آمریکا در کمین دانشجویان خارجی | DW | 07.07.2020اداره مهاجرت آمریکا اعلام کرده برای دانشجویان خارجی که قرار است از ترم زمستانی تحصیل خود را در دانشگاهی که تنها کلاس آنلاین ارائه می‌دهد، شروع کنند، ویزا صادر نمی‌کند. بسیاری دانشجویان خارجی هم با خطر اخراج روبرو هستند.

وقوع زلزله در پغمان، خطر در کمین کابل است؟شب گذشته زلزله‌ای به بزرگی۴/۶ در مقیاس ریشتر کابل را لرزاند. بنا بر گزارش سازمان زلزله‌نگاری آمریکا این زلزله در عمق ۷/۵ کیلومتری زمین رخ داده است.

گزارش نیویورک‌ تایمز از 'نقش اسرائیل در بمب‌گذاری در تأسیسات نطنز' | DW | 06.07.2020علت انفجار در سایت نطنز در پرده ابهام قرار دارد. بازار گمانه‌زنی درباره نقش احتمالی اسرائیل در این انفجار همچنان داغ است. نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از دو منبع امنیتی خبر از نقش اسرائیل در وقوع این انفجار داده است.

ادامه افزایش لگام‌گسیخته قیمت ارز در ایران؛ دلار در بازار آزاد به ۲۲ هزار تومان رسید🔺ادامه افزایش لگام‌گسیخته قیمت ارز در ایران؛ دلار در بازار آزاد به ۲۲ هزار تومان رسید ⚡️در ادامه کاهش ارزش پول ملی در ایران، قیمت هر دلار آمریکا بر اساس نرخ‌های اعلام شده برخی صرافی‌های داخل ایران روز یکشنبه ۱۵ تیر ماه به بیش از ۲۲ هزار تومان رسید.

دست‌کم ۲۰ کشته و ۱۴ ناپدید در پی رانش زمین و جاری شدن سیل در ژاپناین حادثه که در پی بارش سنگین باران روی داده، بدترین فاجعه طبیعی این کشور پس از طوفان هاگیبیس در اکتبر سال گذشته میلادی محسوب می‌شود که ۹۰ کشته برجای گذاشت.