ربات زیردریایی برای نخستین بار تصاویری از «کوسه‌آسوده» ثبت کرد

18/05/1398 02:23 ب.ظ

🎥ربات زیردریایی برای نخستین بار تصاویری از «کوسه‌آسوده» ثبت کرد این گزارش را بخوانید:

محققان بریتانیایی با ربات زیردریایی توانستند برای نخستین بار تصاویر نادری از «کوسه‌آسوده» ثبت کنند. این ماموریت علمی در سواحل شمال غربی اسکاتلند انجام شد. «کوسه‌آسوده» دومین ماهی بزرگ زنده پس از کوسه‌نهنگ و یکی از سه کوسه پلانکتون‌خوار در کنار کوسه نهنگ و کوسه دهان‌بزرگ است. این کوسه‌ها مدت کمی را در سطح آب می‌گذرانند، جایی که آنها از پلانکتون‌های دریایی تغذیه می‌کنند.

به همین خاطر در حال حاضر اطلاعات اندکی در مورد آنها به دست آمده است.

پژوهشگران در سواحل غربی اسکاتلند با بهره‌برداری از یک ربات توانستند تصاویر و اطلاعات تازه‌ای از نحوه زندگی «کوسه‌آسوده» به دست آوردند. این ربات را «دوربین کوسه رموس» نامگذاری کرده‌اند.دوربین‌های مختلفی در این ربات جاگذاری شده و بدین ترتیب تصاویر مختلفی از زوایای متنوع از کوسه‌ها ثبت می‌شود. ربات کمی بعدتر داده‌ها و تصاویر را به دانشمندان مخابره می‌کند. این نخستین بار است که بریتانیا از این رباتِ تصویربرداریِ زیردریایی استفاده می‌کند.

امی کوکولیا، از موسسه اقیانوس شناسی وودز هول به اطلاعاتی اشاره می‌کند که با استفاده از این ربات به آنها رسیده است: «این ربات کوسه‌ها را دنبال می‌کند و درباره جهت و سرعت شنای این کوسه‌ها برای ما اطلاعاتی می‌فرستد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

می‌خواهیم توافق با ایران زنده بماندوزیر خارجه آمریکا از لندن برای پیوستن به ائتلاف دریایی خلیج فارس قدردانی کرد.

ایران شدیدا می‌خواهد با ما مذاکره کند!ادعای مضحک ترامپ: *ایران شدیدا می‌خواهد با ما مذاکره کند! *آن‌ها در مضیقه مالی بدی قرار دارند *فرانسه حق ندارد از سوی آمریکا برای جمهوری اسلامی پیام‌های ضد و نقیض بفرستد *کسی به هیچ شکل یا طریقی حق نمایندگی از طرف ما را ندارد بخدا در اشتباهی فقط مسئولين ما خوبن و مضحك حرف نميزنن اصلا بقيه به جز روسيه و چين الاغن خوبه؟😂😂😂😂 اگر فروش نفت کشوری از 3 میلیون بشکه در روز برسد به 100 هزار بشکه آن وقت ادعای مضیقه مالی برای چنین کشوری ادعای مضحکی است!؟

استفاده از بیوه‌های انتحاری در دستور کار داعش قرار گرفت🔻استفاده از بیوه‌های_انتحاری در دستور کار داعش قرار گرفت 🔹رسانه‌های عراقی خبر دادند: داعش مراکزی را به منظور آموزش زنان باقی‌مانده از این گروه تروریستی برای انجام عملیات انتحاری در موصل به راه انداخته است. این مطلب را اینجا_بخوانیم👇 استفاده از برعندازها و هتاک ها و گنجاندن آنها بعنوان تیم خبرنگاری و گرفتن خط از بزرگان فتنه و سفارت روباه پیر رو داعش باید بیاد از روزنامه شما یاد بگیره. به قول معروف شیطون پیش شماها باید درس پس بده

پرتاب ماهواره اسرائیلی برای رصد فعالیت های ایرانمنابع اسرائیلی از پرتاب ماهواره‌ای رژیم صهیونیستی برای بررسی و رصد فعالیت‌های ایران خبر دادند.

دوربینهای لباس پلیس در حوادث اخیر اسناد خوبی ثبت کرده است- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس پلیس پیشگیری با بیان اینکه با استفاده مأموران از البسه دوربین‌دار می‌توان قضاوتی عادلانه از یک رویداد انجام داد، گفت: در حوادث اخیر دوربینهای پلیس اسناد خوبی را ثبت کردند.

شانس آمریکا برای مذاکره، با نقض عهد از بین رفتوزیر اطلاعات گفت: اگر آمریکا برای مذاکره با ایران اسلامی شانسی داشت، با نقض عهد از بین رفت زیرا کدام عاقلی حاضر به مذاکره با آنهاست چراکه از مذاکره، خیری ندیده است.

محققان بریتانیایی توانستند با استفاده از یک ربات زیردریایی برای نخستین بار از«کوسه‌آسوده» فیلمبرداری کنند.

«کوسه‌آسوده» دومین ماهی بزرگ زنده پس از کوسه‌نهنگ و یکی از سه کوسه پلانکتون‌خوار در کنار کوسه نهنگ و کوسه دهان‌بزرگ است.

این کوسه‌ها مدت کمی را در سطح آب می‌گذرانند، جایی که آنها از پلانکتون‌های دریایی تغذیه می‌کنند. به همین خاطر در حال حاضر اطلاعات اندکی در مورد آنها به دست آمده است.

پژوهشگران در سواحل غربی اسکاتلند با بهره‌برداری از یک ربات توانستند تصاویر و اطلاعات تازه‌ای از نحوه زندگی «کوسه‌آسوده» به دست آوردند. این ربات را «دوربین کوسه رموس» نامگذاری کرده‌اند.دوربین‌های مختلفی در این ربات جاگذاری شده و بدین ترتیب تصاویر مختلفی از زوایای متنوع از کوسه‌ها ثبت می‌شود. ربات کمی بعدتر داده‌ها و تصاویر را به دانشمندان مخابره می‌کند. این نخستین بار است که بریتانیا از این رباتِ تصویربرداریِ زیردریایی استفاده می‌کند.

امی کوکولیا، از موسسه اقیانوس شناسی وودز هول به اطلاعاتی اشاره می‌کند که با استفاده از این ربات به آنها رسیده است: «این ربات کوسه‌ها را دنبال می‌کند و درباره جهت و سرعت شنای این کوسه‌ها برای ما اطلاعاتی می‌فرستد.»مت ویت، استاد دانشگاه اکستر نیز درباره فعالیت این تیم پژوهشی در اسکاتلند می‌گوید: «سال‌های سال ما اطلاعاتی جمع‌آوری ‌کردیم که این‌ها چطور حرکت می‌کنند، زمستان‌ها کجا می‌روند و کی به اسکاتلند باز می‌گردند اما هیچ وقت متوجه نشدیم آنها چطور برای خودشان جفتی پیدا می‌کنند؟ چیزی می‌خورند و چطور با دیگر گونه‌های جانوری رابطه برقرار می‌کنند.»

محققان این پروژه بین‌المللی از نتایج یافته‌هایشان برای تصمیم گیری در مورد اعلام این منطقه به عنوان منطقه‌ای حفاظت شده برای کوسه‌آسوده‌ بهره خواهند برد.در صورت اتخاذ این تصمیم این بخش از سواحل غربی اسکاتلند نخستین منطقه حفاظت شده دریایی جهان برای «کوسه‌آسوده» خواهد بود.

خطر شکار «کوسه‌های آسوده» سالها نگرانی‌ درباره خطر انقراض این گونه دریایی را افزایش داده بود. حالا «کوسه‌آسوده» یک گونه دریایی حمایت شده در بریتانیا به شمار می‌آید.

اما حفاظت از منطقه‌ای که احتمالا آنها در آن زاد و ولد می‌کنند گام مهمتری خواهد بود.