رای دیوان عالی آمریکا در حمایت از اشتغال اقلیت های جنسی و افراد تراجنسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

رای دیوان عالی آمریکا در حمایت از اقلیت های جنسی و افراد تراجنسی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اما نیل گورسیچ، از قضات منصوب دونالد ترامپ در دیوان عالی در نظر حقوقی خود اعلام کرد اقدام علیه کارکنان بر اساس گرایش و هویت جنسی آنها قانون حقوق مدنی را نقض می کند.

قانون حقوق مدنی آمریکا که ۵۶ سال پیش تصویب شد، کارفرمایان را از تبعیض علیه کارکنان خود بر اساس جنسیت، نژاد، رنگ پوست، ملیت و دین منع می کند. در دوران باراک اوباما کمیسیون فدرال فرصت های برابر در اشتغال اعلام کرد هویت و گرایش جنسی افراد شامل حقوق در نظر گرفته شده در قانون حقوق مدنی می شود ولی در دولت دونالد ترامپ بعضی از این حقوق، شامل بیمه های درمانی افراد تراجنسی را لغو شدند.

دیوان عالی آمریکا سابقه طولانی در حمایت از حقوق اقلیت های جنسی دارد ولی این نخستین بار است که به طور مستقیم از حقوق افراد تراجنسی حمایت کرده است.در حال حاضر اکثریت در اختیار قضاتی است که منصوب روسای جمهوری جمهوری خواه هستند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیوان عالی آمریکا طرح ترامپ در مورد تغییر قوانین پناهندگی را رد کرد | DW | 15.06.2020رئیس جمهوری آمریکا درنظر داشت قوانین پناهندگی ایالت کالیفرنیا را باطل اعلام کند اما قضات دیوان عالی این کشور با او مخالفت کردند. این تصمیم عالی‌ترین مرجع قضایی آمریکا برای دگرباشان جنسی نیز یک پیروزی تاریخی محسوب می شود. همجنسگرایی خیلی چندش آوره
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حمایت وزیر کار از افزایش مستمری به ۲ میلیون و ۶۱۱ هزار تومان/ صحبت‌های مدیرعامل تامین اجتماعی موجب نگرانی بازنشستگان شد/ در شورای عالی کار دموکراسی واقعی وجود دارددبیرخانه کارگر مازندران گفت: نظر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که حداقل مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی با در نظر گرفتن مواد ۴۱ قانون کار و ۱۱۱ و ۹۶ قانون تامین اجتماعی و اضافه کردن ۳۰۰ هزار تومان حق مسکن کارگران و دیگر مزایا، به ۲ میلیون و ۶۱۱ هزار تومان افزایش یابد. چراتامین اجتماعی هیچ اقدامی درخصوص اضافه کردن حقوق حداقل بگیران تامین اجتماعی که بیش ازنصف جمعیت ایران را تشکیل می‌دهندوحدود ۳۰سال خونشان راباگرفتن حق بیمه های آنچنانی(۲۰۰۰ دلارحق بیمه درماه)توی شیشه کرده والان فقط (۱۰۰دلار)حقوقشان می‌دهد نداشته؟تاحتی محتاج هزینه دارویشان باشند؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تحریم دیوان کیفری بین‌المللی، سرپوش گذاشتن بر جنایت در افغانستان است/صلاحیت ICC با دستور ترامپ خدشه‌دار نمی‌شودذاکریان در گفت‌وگو با ایلنا: تحریم دیوان کیفری بین‌المللی، سرپوش گذاشتن بر جنایت در افغانستان است/صلاحیت ICC با دستور ترامپ خدشه‌دار نمی‌شود
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نه بیمه بیکاری می‌گیریم نه امکان بازگشت به کار داریم/کرونا فعالیت بسیاری از کارگران را به حالت تعلیق در آورد/ عضو شورای عالی کار استان: شاهد اوج‌گیری اخراج کارگران هستیمایلنا از بلاتکلیفی کارگران کارخانه ITMC فارس گزارش می‌دهد: نه بیمه بیکاری می‌گیریم نه امکان بازگشت به کار داریم/کرونا فعالیت بسیاری از کارگران را به حالت تعلیق در آورد/ عضو شورای عالی کار استان: شاهد اوج‌گیری اخراج کارگران هستیم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تفنگدار سابق آمریکا به اتهام جاسوسی در روسیه به ۱۶ سال زندان محکوم شدپل ویلان که خود در جلسه دادگاه حضور داشت پس از صدور رای آنچه «محاکمه صوری و مضحک» خواند را محکوم کرد و گفت که به این رای اعتراض خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تحریم دیوان کیفری بین‌المللی، سرپوش گذاشتن بر جنایت در افغانستان است/صلاحیت ICC با دستور ترامپ خدشه‌دار نمی‌شودذاکریان در گفت‌وگو با ایلنا: تحریم دیوان کیفری بین‌المللی، سرپوش گذاشتن بر جنایت در افغانستان است/صلاحیت ICC با دستور ترامپ خدشه‌دار نمی‌شود
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »